Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciklus előtti mellfájdalmat...

Ciklus előtti mellfájdalmat konkrétan milyen hormonhatás okozza?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Megemelkedik a progeszteronszint, ami a tejmirigyek növekedését stimulálja.
2021. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de nekem elmúlt ez a tünet onnantól ahogy teherbe estem. Előtte mióta az eszemet tudom baromira fájt és feszített mensi előtt, teherbe estem,megszültem, és azóta se fáj. Nem hinném h hormon befolyásolja, mert akkor nekem h múlt el nyomtalan? Eltűnt belőlem az a hormon?
2021. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mellfeszülést a testben végbemenő hormonális változások okozzák. A legtöbb nőnek a menzeszt megelőző napokban megduzzad, feszül, érzékennyé válik vagy fájni kezd a melle. Leginkább a mell felső, illetve oldalsó részén jelentkezik a fokozott érzékenység, de akad olyan nő is, aki a hónaljában érzi a kellemetlen fájdalmat. Ennek oka, hogy a menzesz előtt egy héttel megemelkedik a progeszteronszint, ami a tejmirigyek növekedését stimulálja, a mell pedig ettől duzzadt lesz és fájni kezd. Az érzékenység szintje egyénenként változik: van, akinek egész nap feszül és érzékeny, érintésre pedig fáj is, ám egyes nőknek csak érintésre, vagy hason fekve válik érzékennyé a mellük. A jelenséget szaknyelven masztodíniának nevezik.


Egészségkalauzról van.

2021. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!