Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Enyhe Pcos mellett terhesség?

Enyhe Pcos mellett terhesség?

Figyelt kérdés
3 évvel ezelőtt a nőgyógyászom pcos-t állapított meg hüvelyi ultrahang segítségével, amikor fogamzásgátlót is szedtem. Nem igazán értettem, mert panaszom nem volt. A fogamzásgátló szedése előtt és most hogy abba hagytam szintén meg volt mindig a mensim 1-3 napos késéssel. Nincsenek súlyproblémáim. Nem tudok róla, hogy inzulinrezisztens lennék vagy pajzsmirigy problémám lenne. Peteérésém szokott lenni, nem minden hónapban figyelem meg, de van amikor feltűnik. Valójában Pcos -es vagyok?! Az interneten annyi mindent olvasni hogy azalapján magamat csak enyhe pcos esnek gondolom.. de vajon ilyen létezik? Szeretnénk kisbabát a párommal mekkorák az esélyeink?
2021. márc. 3. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pcos mindig párban jár. Ciszták vannak a petefészkedben és vagy van mellé pajzsmirigy gond vagy IR. Ha nem vizsgáltak rá, fogalmad se lehet róla van e gondod. A legtöbbször annyi a tünete, hogy nem esik teherbe az ember. Érdemes lenne hormonsort nézetni, pajzsmirigyre is. Meg IR-hez vérvételt csináltatni. Alattomos dolog és a pcos nehezen ugyan, de kezelhető. És igen lehetsz terhes, de mindenképp kell a kezelés.
2021. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pcos+ir mellett 3 egészséges spontán lányom van.
2021. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ilyen, annyi, hogy velem csináltattak terheléses vizsálatot és így kiderült az IR, de tüneteim nekem se voltak soha. A baba spontán összejött, bár 8 hónapot kellett rá várni.
2021. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyre volt vizsgálatom más okból. Semmi gondot nem találtak. Cisztákat a doki is látta de nem rendelt el semmiféle vizsgálatot. Azt mondta ha szeretnénk gyereket próbálkozni kell, ha nem jön össze 1 évig akkor gyógyszerrel rásegít a peteérésre
2021. márc. 3. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Na szép doki...pcos mellett ugyanis ellenjavalt a closty (peteérés serkentése) hiszen pont az a baj, hogy ciszták lesznek.
2021. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!