Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vágyok második gyerekre, de...

Vágyok második gyerekre, de az előzmények miatt rettegek. Ez elmúlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjem ugyanúgy áll ehhez, mint én, sőt ő talán még jobban.


Mi mindig 2 gyereket szerettünk volna, az az ideális családi kép a fejünkben.

Viszont az elsővel eleinte nagyon sokat kínlódtunk, nagyon félek, hogy a második is betegen születik (a fiam meggyógyult, de járhatott volna nagyon nagyon rosszul). Félek a betegségektől, mikor felmerültek a kérdések az orvosoknál, hogy vajon mi baja a babánknak, utána jártam egy csomó lehetséges betegségnek és ebből a down kór kismiska.

Nem hiszem hogy mégegyszer ilyen mázlink lenne, hogy egy súlyosnak induló dolog meggyógyul.

Félek már attól is hogy bármi tragédia lesz még ezután pl leukémiás lesz vagy egyéb betegsége lesz a már meglévő gyerekemnek, hát még bevállalni másodikat...


Ez a félelem elmúlik? Ne értsetek félre, nem ez uralja a napjainkat, csak mikor felhozzuk a hogy mi legyen, akkor önt el ez az érzés mindkettőnket. A kórházi napok amiket elválasztva töltöttünk, sose kapjuk vissza az első heteket, persze inkább lemaradok erről csak gyógyuljon meg, de szabályosan pánikolok ha arra gondolok, hogy szülnöm kell, kórházban kell legyek stb, viszont nem vállalnám be az otthon szülést mert mi van, ha megint komplikációk lesznek?


Ez a fajta félelem elmúlik, vagy kell pszichológus segítsége? Esetleg engedjem el a témát, és legyünk 1 gyerekes család?

A férjem, látom rajta, hogy inkább e felé hajlik, én még vívódom.


2021. márc. 5. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiaim koraszülésből adódóan elhunytak. Ha visszatartott volna a félelem, hogy a következő baba is itt hagy majd minket, most nem lenne gyermekem. Persze féltem, féltünk, hogy megismètlődik...de bíztunk benne, hogy nem lesz baj. Nem lett baj. Te se úgy állj hozzá, hogy a következő baba beteg lesz...persze az esèly mindig megvan rá de ma már annyi genetikai tesztből lehet válogatni ami sok betegséget kiszűr. Ha viszont úgy érzed, akkor segíthet egy beszélgetès pszichológussal, esetleg egy kedvesebb orvossal aki kész válaszolni a kérdéseidre.
2021. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi ugyanezen ok miatt nem vállalunk második gyereket.


Nálunk is úgy "gyógyult" meg, hogy nem derült ki, mi okozta a betegségét (több szervre kiható májbetegséggel született).


3 éves koráig hordtuk a SOTE 1-re. Egyszerűen nem jöttek rá, mi baja van.

El is maradt a fejlődésben, 20 hónapos korától fejlesztésekre hordtam. Nagyon sok helyre.

Ehhez társul még autisztikus viselkedés is.


És az a poén, hogy a szakemberek szerint nagyon kellene neki egy testvér!!

De ki meri azt kijelenteni, hogy a második gyerek egészséges lesz? Ki vállalja a felelősséget??


Senki. Szóval marad az egy gyerek.. Sajnos. Nagyon szeretnék másodikat. De nem merek/merünk. :(



Nekem a józan érvek segítettek elfogadni a dolgot. De a mi gyerekünkkel még mindig rengeteg meló van. Pedig már 5 éves.


De ti megtehetitek, ha tényleg meggyógyult a gyerek, hogy vállaltok másodikat.

Mindenképpen mennetek kell pszichológushoz. Dolgozzátok fel azt, ami történt veletek, és utána, ha úgy érzitek, hogy vágytok egy második gyerekre, hajrá!!

Ez ne tartson vissza.

2021. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez segít akkor a terhesség elején még, vannak nagyon komoly genetikai vizsgálatok, amik mindent kiszűrnek kb ami csak lehetséges pl : Nifty Pro teszt stb.. el lehet menni előzetes vizsgálatokra stb..
2021. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy csak most írok, köszi szépen a válaszokat!
2021. márc. 8. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!