Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cukorbetegként teherbeesni?

Cukorbetegként teherbeesni?

Figyelt kérdés

2-es típusú diabéteszem van, már nagyon régóta. Pajzsmirigy alulműködésem is pluszba.

Nem tudok friss értékeket írni, mert a korona vírus járvány óta nem sikerül eljutni vizsgálatokra...

Viszont a cukor értékeim teljesen jók, merckformin XR- szedek, 2000 mg- esténként, és letroxot reggel, 100-ast.

Évekig nem volt menstruációm, míg szörnyüek voltak az értékeim, nem szedtem gyógyszert, mióta ezeket szedem kezd helyreállni a mensim is, most már egyáltalán van. És most először esett meg velem az is, hogy múlt hónapban, és ebben a hónapban ugyanakkor jött meg. :)

Tehát minden oké, jól érzem magam, szeretnénk gyereket is. Viszont engem egy cukorbeteg közösségben azzal riogattak, hogy ha teherbe esek akkor a gyerek beteg lesz, meg egyáltalán nem is fogok teherbe esni, avagy a gyerek úgyis elfog menni...

Orvossal eddig még erről nem beszéltem, mert ugyan akkor is akartunk gyermeket, viszont akkor még azt mondtuk ejj, majd ráérünk erre még. Egy év telt el azóta kb, most már lassan elkezdenénk próbálkozni, és nem védekeznénk tovább.

Amíg nem lesznek vizsgálatok, eddig nem fogunk próbálkozni, viszont szívesen meghallgatnék diabéteszes anyukákat, ők milyen nehézségekkel néztek szembe.


Köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 15. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teherbeesés előtt át kell állni inzulinra.
2021. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbetegség nem kizáró ok a terhességre és nem egyenlő azzal,hogy a baba beteg lesz. Az inzulin valóban segít,hisz nem megy át a placentán, valamint szorosabb nyomonkövetést igényel a várandósság.
2021. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En is úgy tudom inzulinozni szoktak. Erős Antonianak is lett gyereke és ő is cukorbeteg volt már akkor is. Nyilván szorosabb nyomonkovetest igenyel.
2021. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbeteg vagyok. 2 fiam van. Terhesség alatt végig inzulinos voltam, azóta maradt is. Nem lettek betegek a gyerekeim.
2021. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez szuper, és a teherbeesés előtt, vagy közben kell váltani inzulinra?

És megnehezíti a teherbeesést a cukorbetegség, vagy a pajzsmirigy alulműködés? Mert én vagyis mi, még sose próbálkoztunk vele, mindig védekeztünk de folyton ezt hallom hogy nem fogok tudni teherbe esni. Bár én is ismerek pajzsmirigyes 3-gyerekes anyukát mégis.

2021. márc. 15. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

A pajzsmirigy hamarabb közbeszól,mint a cukorbetegség.

Illetve orvosa válogatja, h ki meddig engedi szedni a merckformint. Az újítók szedetik s kismamával a mercformint vagy a 12 hétig, vagy 36 hétig. És nem feltétlenül kell inzulin, van, h elég a diéta, persze ez mindenkinél más.

2021. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!