Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Friss cukorbetegként kérdezném...

Friss cukorbetegként kérdezném,hogy a kenyér és péksüteményféléket mivel tudom kiváltani?

Figyelt kérdés
Fontos a laktatóság.
2021. febr. 21. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Léteznek erősen szénhidrátcsökkentett péksüteményfélék...
2021. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez ok,de ezeket pont kihagynám. Mást keresnék.
2021. febr. 21. 12:37
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Tizenegynéhány éve vagyok cukorbeteg. A napi gyógyszerek mellett mindent eszem, csak jóval kevesebbet. 5-6 között vanaz éhgyomri érték.

Ha kihagyom, felmegy 11-12-re.

2021. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudni hogy 1-es vagy 2-es tipus vagy-e?

Én 1-es vagyok, ugyanúgy eszek pekárut mint korábban. Persze a legtöbbször teljeskiörlésű/rozsos kenyeret, zsemlét eszek, de néha becsúszik sima fehér lisztes is, de akkor sincs semmi bajom. Nem eszek meg egyszerre 300 g kenyeret mint párom, hanem kb 70 g-ot.

2021. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%

Puffasztott rizs esetleg.

Tényleg bánnak szénhidrát csökkentett termékek.

Az orvos, aki megállapította a betegséget, él még? Vele lehetne esetleg beszélni telefonon.


Olvasni való :

[link]

Ez 11 cikkből álló orvos által írt sorozat a cukorbetegségről.


Ez egy kiegészítő cikk

[link]


Első körben jót fog tenni, ha ezeket ismered.

2021. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Miért szeretnéd elhagyni ezeket?


Ehetsz pl. zabkását reggel, tojást. Sós muffint (bár gondolom akkor a liszt sem játszik). Én a puffasztott rizst nem ajánlom, az nem jó cukorbetegeknek, mert nagyon gyors szénhidrát.

Zöldség fasírt... Nehéz, mert csak zöldségből, nehezen lesz meg a kellő szénhidrát.

2021. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Ponotozz le mindenkit, attól majd lemegy a cukrod is :)
2021. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

#7

Megfogadta...

2021. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam.

Amúgy 2-es típusú. A kenyérfék azért nem jók annyira,mert szeretnék valami totál más dolgot találni. Vagy kicsit mást,lassú felszívódással.A zöldségfasírt szimpi,a linkeket meg köszönöm!

A kieső szénhidrátot mással pótolnám.

2021. febr. 21. 19:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Reggelire pl. zabkása, lassú felszívódású és sokáig eltelít. Én Szafi lisztekből szoktam magamnak péksütiket csinálni, ezekben nincsenek felesleges adalékok és alacsonyabb a szénhidráttartalmuk is. Pl. a kedvenc zsemlém 1 db-ja 180 kalória és 17 g ch, egyel is jól lehet lakni, ha megpakolom sonkával és zöldségekkel.
2021. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!