Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki több hónapja babát és...

Aki több hónapja babát és covid oltást is szeretne (de még be se hívták), az milyen opciót választ?

Figyelt kérdés
Mondjuk a véletlenre bízza, hogy melyik jön össze előbb? Vagy behazudja a kérdőíven, hogy nem tervez babát 2 hónapon belül? Vagy megvárja a 2. trimesztert és akkor kér pfizert? Ki hogy döntött? Azok válasza érdekel, akik mindkettőt szeretnék. Mi már több hónapja halogatjuk a babatervezést a járvány miatt, de kezd elegünk lenni, nem szívesen várunk tovább, nem is vagyunk fiatalok.

2021. ápr. 10. 14:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most kezdtünk el próbálkozni de hónapok óta így terveztük, mostanra lett meg minden körülmény. Az oltásra februárban regisztráltam, eddig csak egy vakcina márka igényfelmérésről kaptam kérdőívet, úgyhogy elkezdtük a próbálkozást és majd kismamaként adatom be az oltást ha aktuális lesz. Hozzáteszem én itthon vagyok Gyesen a nagyobbik gyerekkel, a bolton kívül sehova nem kell mennem, a férjem home officeban szintén itthon van az idő legnagyobb részében, ha összejön akkor a vizsgálatokkor meg mindenhol fokozottan körültekintő leszek ameddig meg nem kaphatom a vakcinát.
2021. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

11-es kár hogy már nem szoptatod a nagyobbat, mert akkor jelentkezhettél volna oltásra.

Amúgy én is kibekkeltem az első trimesztert, nem mozdultam ki csak ha muszáj volt(nőgyógyász, abc, gyógyszertár stb.),utána meg egyből mentem oltásra, szóval nem a világvége ha az ember vár egy kicsit, ahogy a 11-es teszi.

2021. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Most ugyanebben a helyzetben vagyok. Nem tudom mitévő legyek...

Évek óta várunk a babára voltak vetélések is, pont most derült ki a probléma és már gyógyszeres kezelés alatt vagyok, ami miatt pont a következő 3 hónapban terhesnek kell lennem a dokim szerint, viszont az oltást meg be szeretném adatni, és már régóta regisztrálva is vagyok, páromat ma oltották be. Engem nem zavarna ez a 3 hónap szünet alapvetően... DE pont most, mikor a doki szerint a gyógyszer miatt gördülékenyen kellene mennie a terhességnek... pláne hogy a mellékhatásait durván megszenvedem, ha abbahagyom kárba vész az egész eddigi kínlódásom, pénz a kezelésre.. majd kezdhetem előről? Terhesen pedig nem mernék oltatni (nemtudom miért komolyan, de nem!) és a terhesen elkapom-tól is nagyon félek, tehát mindenképpen előzetesen oltatnám magamat, de pont nem jött kapóra ez a 3-4 hónap kihagyás. Ha meg nem vállalom be és folytatjuk a próbálkozást, abból is baj lehet... napok óta rágódom, hogy most akkor mi legyen?! Ti hogy döntenétek?

2021. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos akkor maszk és kézmosás, fürdés miután hazaérsz és reménykedsz. Amúgy én terhes vagyok, beadattam 12 hét után kicsivel az oltást, most 20 hetes vagyok és a baba szépen fejlődik. A Pfizer ugyanis a leggyengébb oltás.

Vigyázz magadra és később adasd be az oltást a 12. hét után ha sikerül teherbe esni. Persze választhatod azt is hogy nem adatod be és addig véded magad.

2021. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!