Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 év után terhes lennék?

3 év után terhes lennék?

Figyelt kérdés

3 éve nem jön össze sajnos a baba. Jövőhónapba mennék pont kivizsgálásra de már egy pár napja furcsán érzem magam. Március 13-án volt a menzeszem múlt hónapba úgy hogy hamarosan esedékes megint. Lehetséges hogy annak az előjeleit érzem. Éjszaka felkelek pisilni ami soha nem fordult velem eddig elő, álmos fáradékony vagyok, épp a munkahelyemen vagyok de majd el alszom. A gyomrom is olyan érdekes. Tesztet már nem merek venni sem mert annyi sikertelen éven vagyunk túl hogy csalódás lenne egy újabb negatív teszt.

Szerintetek?



2021. ápr. 14. 08:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak a teszt tud valósat mutatni. Ha azt mondjuk itt terhes vagy az jobb?

Tesztelj!

2021. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehetséges! Muszáj lesz tesztelned, hogy megtudd! :) drukkolok
2021. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Márpedig teszt nélkül nem fogod megtudni. Tehát a fejedet fölös a homokba dugni. A tüneteid akár terhességtől is lehetnek, de az időjárás most elég brutálisan változékony. Akár az is okozhatja.

Ha terhesség miatt ilyen tünetek vannak, akkor a teszt is pozitív. (nekem 4 nappal nem várt előtt voltak gyanús tüneteim, egész nap émelyegtem, mint aki másnapos és a tesztem délután halvány pozi lett)


Ha pedig nem szeretnél negatív tesztet látni többet, akkor várod, hogy késsen a mensi, de ez is csak akkor fog működni, ha legalább lh tesztet használsz, hogy pontosan tudd mikor van ovu és úgy 1 nap eltéréssel a mensi napját is tudni fogod, tehát nagyobb eséllyel indulsz, hogy valóban késik, vagy csak nem volt ovu esetleg csúszott és azért késik.


Mivel nem létezik olyan tünet ami csak és kizárólag terhességet jelentene, pláne nem mensi előtt, ezért csak tünetekből feltételezni bármit is, lehetetlen.


Sajnos hiába mondja x ember, hogy igen ő így terhes volt, ugyan annyi ember tudja mondani az ellenkezőjét.


Drukkolok, hogy esetleg most nálad babát jelentsen, sokan a vizsgálatok előtt lesznek hirtelen terhesek.


Nekünk 7 év volt mire meglett a gyermekünk, tehát értem, hogy min mész keresztül. A vizsgálatok nagyon jók, pajzsmirigy meg IR a leggyakoribb probléma forrása, ha nincsenek cisztáid, tehát odabent minden rendben, akkor nagyon hamar teherbe fogsz tudni esni, amint beállítják az esetleges gyógyszereket. Ezt csak úgy írom neked megnyugvásnak, ha esetleg most mégsem terhesség okozza a tüneteket.


Sok szerencsét, és próbálj kicsit megnyugodni :) A tesztelést meg nem kell elsietni, legalább a feltételezett nem várt napját várd ki. Drukkolok.

2021. ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy érzékeny tesztet, vértezd föl a lelked és csináld meg. Ha a tüneteid a terhesség miatt vannak, ki fogja mutatni. Ha ezután mégis megjönne a mensid, pedig pozitív lett a teszt, akkor pedig fontos infó, hogy a megtermékenyülés sikerült, csak a beágyazódás közben vagy után volt valami gebasz. Ha most nem tesztelsz, akkor ez nem is fog kiderülni. Szóval hajrá, és drukkolok neked :-)
2021. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Erre mit vársz, mit írjunk?
2021. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#5, azt, hogy ápoljuk a lelkét, nyugtassuk meg, bátorítsuk.
2021. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Petefészek cisztám már volt 2 alkalommal is sajnos. Legutóbb tavaly nyáron nézettem akkor már nem volt. Endokrinológushoz küldtek mert a nőgyógyász apró tüszőket látott az ultrahangon azt mondta ez akadályozhatja a terhességet hogy pontosan ez mit jelent nem tudom és ő sem tudta ezért küldött tovább. Csak közbe jött a vírus, munkahely elvesztése, és nem tudtam vizsgálatokra menni. Ezért most már nagyjából rendeződtek a dolgok így rászántam magam.
2021. ápr. 14. 09:40
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk 6 év után fogant meg természetesen. 😊 Megcsináltam a tesztet és rutinból dobtam volna a kukába, csak a szemem sarkából tűnt fel, hogy valami mintha lenne ott... 🤣 Mindig van remény!
2021. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nálatok mi volt a probléma? Vagy nem derült ki? :) Igen igazad van mindig van remény!😊
2021. ápr. 14. 10:51
 10/19 anonim ***** válasza:

Viccelsz? A petefészek-ciszták jönnek és mennek. A legtöbb ürül a menstruációval, ez egyáltalán nem jelent semmit a teherbeesés szempontjából. Még ha policisztás lennél, de még amellett is sorban esnek teherbe nők. Nekünk is 6 év után jött össze, nem is tünetek miatt teszteltem, nem azzal a gyanúval, hogy terhes lennék, csak kizárni azt egy gyógyszerhez. Én is féltem, hogy na, megint egy csalódás, hát jó nagy sokk lett helyette.

Egyébként nem külön nőgyógyászhoz, meg endokrinológushoz kell járkálni, hanem meddőségi központokba, de még ott is gyököt kell vonni abból, amit mondanak és utána kell járni a lehetőségeknek. Nekem se nőgyógyász, se endokrin, se meddőségi egyszer fel nem tette a kérdést, hogy mi van, ha IR, csak egy ezekben jártas ismerősöm mondta, hogy jó lenne csinálni egy terhelést. Na, IR volt. Persze a jó ég tudja, hogy az volt-e az ok, mert nem kezeltem, mégis spontán összejött utána. Csak azért írom, mert jobb magadnak utánamenni, kétszer leellenőrizni az orvosok állításait és kutatni az új lehetőségeket, de ehhez fontos, hogy tudatilag ne add fel, bízz a testedben.

2021. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!