Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 év után terhes lennék?

3 év után terhes lennék?

Figyelt kérdés

3 éve nem jön össze sajnos a baba. Jövőhónapba mennék pont kivizsgálásra de már egy pár napja furcsán érzem magam. Március 13-án volt a menzeszem múlt hónapba úgy hogy hamarosan esedékes megint. Lehetséges hogy annak az előjeleit érzem. Éjszaka felkelek pisilni ami soha nem fordult velem eddig elő, álmos fáradékony vagyok, épp a munkahelyemen vagyok de majd el alszom. A gyomrom is olyan érdekes. Tesztet már nem merek venni sem mert annyi sikertelen éven vagyunk túl hogy csalódás lenne egy újabb negatív teszt.

Szerintetek?



2021. ápr. 14. 08:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem is pont 3 év után sikerült spontán :) Éjjel én sem jártam ki pisilni, de akkor igen 😊 Délután csináltam egy predictort 11.dpon egyértelműen pozitív lett. Ez a te esetedben még nem jelent semmit, teszt mond biztosat, de azért drukkolok :) 17+5hkm
2021. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hivatalosan semmi, utána született még 3, akik első 1-2 hónapban összejöttek. Csak a nagylány valamiért ilyen kis megfontoltan érkezett. 😄 8. voltam
2021. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es, akkor rossz orvosokhoz kerültél. Én is nőgyógyásztól nőgyógyászig jártam, majd elsősorban a háziorvosom kért pl tsh-szintet, ami egyből rávilágított a pajzsmirigy gondra, kiderült a hashimoto, kaptam gyógyszert, majd peteérésem nem igazán lett, erre clostyval tömött az egyik nőgyógyász ahelyett, hogy kereste volna az okot a peteérés elmaradására.(szabályos ciklusok mellett nem volt pém) Ezért váltottam, és szuper nőgyógyászhoz kerültem, tovább küldött endokrinológushoz, mert ő is IR-re gyanakodott, az endo dokihoz már terheléses eredménnyel érkeztem és lám igaza volt, kaptam gyógyszert, diétát és nagyon hamar terhes is maradtam. Az irány jó, de nem minden orvos az.


Az tény és való, hogy mindenképp érdemes az embernek külön is utána nézni a dolgoknak és célirányosan menni a dokikhoz. A legtöbb sajnos felületes. Na meg a nők sem tudják, hogy lehet bajuk.... hisz mindenki úgy gondolja, ha nincs túlsúlya, egészségesen eszik, akkor pl nem lehet IR gond... pedig de. A hormongondoknak a legtöbbször nincs látványos tünete, és csak babatervezéskor derül ki... mert nem jön a baba. Meddőségibe mi nem is mentünk, pedig 7 év volt mire sikerünk lett. Csupán a megfelelő orvost kell megtalálni, ha már tudja az ember milyen vizsgálatra lenne szükség, ha a dokinak eszébe se jut, kb le lehet cserélni.

2021. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) én meg próbálom most az endokrinológust, mert ő kifejezetten meddő nőkkel meg hormonokkal is foglalkozik. Bízok benne jó dokit választottam a vélemények alapján de ez majd úgy is csak akkor fog kiderülni ha már jártam nála.
2021. ápr. 14. 13:37
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyébként tünetként amit észrevettem még magamon ( nem a terhességi tünetekre gondolok most ), hogy nagyon sokszor éles kés szerű szúrásokat érzek a hasam aljába. Valamint a két menstruáció közötti időszakba is van egy pár nap amikor fáj a hasam alja de gondolom ez a peteérés lehet. Meg amit még megfigyeltem hogy az arcomon ilyen apró kis kiütésszerű pattanások vannak , de nem pattanások mert hiába nyomom nem jön belőle semmi
2021. ápr. 14. 13:41
 16/19 anonim ***** válasza:

A szurkálás az ovutól van. Ovu előtt a növekvő tüsző okozza, ovu után pedig az ottmaradt sárgatest. Ezt van amikor jobban megérzi az ember van amikor nem.

Az arcod kipattogását okozhatja étel is, amiből mostanában sokat ettél. Sajnos a tüneteket kár is figyelni, szerintem ami gyanút adhat tünetként az erős állandó émelygés, hányinger, én pl ezeket tekintem kifejezetten gyanús tünetnek, de ez is sokaknak csak 6. hét után kezd előjönni, már akinek van. A többi szokatlan tünet inkább a görcsös akarás, hogy na valami csak az lesz :D Lehet most találgatni, de inkább tesztelj. Míg évekig babát akartunk, minden ciklus végén teszteltem egyet. 1-2 nappal hamarabb. Egy teszt nem a világ :) A negatív így is úgyis csalódás, a pozitív meg öröm. De, ha megvárod míg valóban nem jelentkezik a mensi, akkor nagyobb az esély a pozi tesztre. Hajrá!

2021. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#13: Nekem TSH-t állandóan nézegetett a háziorvos rutin laborok részeként és sose volt semmi kirívó. Végül csak elmentem egy nagyon ajánlott endokrinológushoz, ő még az első konzultáció előtt beutalt egy csomó más vizsgálatra, a teljes TSH panelt megnézette és még egy nagy nőgyógyászati hormon panelt is, nem volt semmi pajzsmirigyre utaló probléma, a termékenységi hormonok viszont szanaszét voltak. Neki és semelyik sokak által ajánlott és ajnározott nőgyógyásznak nem jutott eszébe az IR, csak húzták az időt a tüneti kezelésekkel, meg a vállvonogatással, míg találtam egy olyan nőgyógyászt, aki első körben közölte, hogy a nehezített gyermekvállalás tisztára nem nőgyógyászati kompetencia, nem szabadna, hogy nem kompetens orvosok azzal hitegessék a nőket, hogy a hozzájuk járogatással történik "valami". Én amúgy kifejezetten sovány vagyok és akiket IR-rel ismerek, mindenki hozzám hasonló alkatú. Az orvosokról még annyit, hogy sok éve kialakult egy bőrprobléma az arcomon, bőrgyógyásztól bőrgyógyászig jártam, mindenki szerint csak pattanás és semmit nem használó krémeket adtak rá, míg végre ott is hosszas utánajárással elmentem egy profihoz, aki felsorolt pár olyan belgyógyászati problémát, ami ilyet kiválthat, pl. hogy IR is lehet a hátterében, de aztán hiába mentem háziorvoshoz, meg különféle szakorvosokhoz vele, mindenki csak finoman szólva hülyének nevezte, mondván hogy ez csak szépséghiba, amivel együtt kell élni, ne gondoljam hogy bármivel is összefügghet a szervezetben... Mondjuk pont ennek a sok dilettánsnak köszönhetem, hogy már inkább mindennek magam utánajárok, angol nyelvű szakcikkeket olvasok, keresem a holisztikusabb szemléletű orvosokat, akik nem kezelik külön szakterületenként az ember minden porcikáját. (#10)
2021. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sikerült kérdező?
2021. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Megjött sajnos :( . Màjusba megyek dokihoz
2021. ápr. 20. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!