Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 0,08 a TSH-m akkor nekem majd...

0,08 a TSH-m akkor nekem majd nehéz lesz teherbeesni? Vagy beteg lesz a gyermek?

Figyelt kérdés
Novemberben volt egy vérvételem ott jó volt a TSH 3,41 ami a jó tartományba esett. Most 1 hete volt újabb vérvételem ahol a TSH 0,08 lett. Mitől esehetett le? Nem nőgyógyászati okok miatt voltak ezek a vérvételek csak mindegyik alkalommal megnézték ezeket is. Viszont így, hogy alacsony azért gondolom kell vele foglalkozni. Gasztroenterológusnal voltam most aki azt mondta 3 hónap múlva kontroll és ha akkor sem jó akkor kell majd kezelés. 21 éves vagyok elég vékony 167cm. Meg nem tervezek babát de azért picit beparázam, hogy majd akkor nehezen fog összejönni. Az FT4 az jó volt. Köszi a segítséget!

2021. ápr. 14. 17:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
5-ös vagyok. Igen olvastam hogy neked az ellentétje van. De lásd,hogy az ilyen értékek mellett sem a legjobbak egy babának és még is egészséges. Azóta is folyamatosan szedem a gyógyszert és most tesót szeretnénk
2021. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Persze, a TSH nem minden. "Normál" TSH mellett is lehet lomha a pajzsmirigy. Ha az FT3 meg az FT4 rendben vannak, akkor ez szerintem inkább maximum egy figyelmeztető jel lehet. Sokszor nagyon lassan alakul ki pajzsmirigy betegség. De azért figyelj oda rá később is :)
2021. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 AlexandraL22 ***** válasza:
0%
Szia Kedves Kerdezo! Pajzsmirigyproblemaval kuzdok es a TSH-m 3,05 ami eleg magas es a dokim szerint amig le nem megy max 1-2re addig nem fogok tudni teherbe esni. Most szedem a gyogyszert es 3 honap mulva ismet egy vervetel. Mellesleg autoimmun pajzsmirigy gyulladassal kuzdok es alulmukodessel. Drukkolok hogy minden rendben legyen nalad es mire jon a baba minden kesz legyen (bocsi az ekezetek miatt angol a billentyuzetem) 💖
2021. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
13, én 3,8 tsh-val estem teherbe, az én dokim azt mondta, hogy, amíg az elfogadott tartományon belül van, semmi gond nincsen és teherbe lehet esni, azt hiszem 4,5 a határ.
2021. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 AlexandraL22 ***** válasza:
0%
Kedves 14es! Nem tudod elkepzelni mennyire feldobtad a napom most. 😍 2 eve probalkozunk es a doki mondata nagyon elszomoritott de akkor nem adjuk fel az ilyen emberek mint te adnak nekunk erot 💖 sok egeszseget kivanok
2021. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
5-ös- és 12 es vagyok. Már 2 éveszedem
2021. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

2 éve szedem a gyógyszert és ma tes

teltem pozitívat első probálkozásra. Ha gyógyszerrel szedsz semmi gond nem lesz

2021. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%

Nézess Anti-TPO-t.


Az endokrinológusom mondta, hogy az autoimmun pajzsmirigy alulműködés pont így kezdődik, hogy "normálisan" működik a pajzsmirigy, majd a megjelenő anitestek hatására először "kirobbanak" a pajzsmirigy hormonok, emiatt egy kb. 2 hétig tartó periódusban túlműködik a pajzsmirigy, amit általában nem vesznek észre, majd utána "helyreáll" a normál működés, de az autoimmun gyulladás elkezdi "leépíteni" a pajzsmirigyet és folyamatosan alakul ki/súlyosbodik az alulműködés.


Lehet neked pont elkapták vérvétellel azt a 2 hetes periódust, amíg túlműködik a pajzsmirigyed, ha nézetsz egy Anti-tpo-t abból kiderül erről van-e szó vagy valami más miatt ingadozott ekkorát.

2021. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
17-es gratulálok!❤️😍😘🥰
2021. ápr. 18. 01:39
 20/22 anonim ***** válasza:
Miért kellett mindent lenullázni?
2021. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!