Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így beadatnátok az oltást?

Így beadatnátok az oltást?

Figyelt kérdés

Teherbeesési problémákkal küzdünk már egy jó ideje, a nőgyógyászom adott egy pár hónapot, hogy természetes úton próbálkozzunk (ebből van még 3), utána mennünk kell lombikra.

Most ugye bevezetik, hogy csak oltási könyvvel lehet menni mindenhová, ráadásul a főnököm is erős nyomást gyakorol rám, hogy oltassak. Viszont oltás után várni kell 2 hónapot, ha mi azt kivárjuk, elveszítjük az esélyt hogy természetes úton legyen babánk, csak a lombik marad.


Ti mit tennétek a helyünkben? Oltatnátok? Ha igen, kivárnátok a 2 hónapot, vagy próbálkoznátok utána rögtön és a 2 oltás között is ugyanúgy?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 23. 09:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%

Én biztosan nem oltatnám be magam. Mint ahogy nem is tettem.

Majd terhesség után esetleg, amikor már nem szoptatok. Erről nagyon kevés infójuk van még, hogy milyen következményei lehetnek pl a beágyazódásra, fejlődésre, spermára stb. Éppen emiatt itt nekünk Németországban nem ajánlotta a dokink, nekem sem és a férjemnek sem.

De engem az egyébként sem győzne meg, hogy "elvileg nincs káros hatása".

Mit jelent az, hogy elvileg?


Nekem autoimmun betegségem is van, ami a lombik előtt derült ki közvetlenül, és a betegség miatt erősen javasolt lenne az oltás, de bennem fel sem merült, hogy a lombikot emiatt halasszam, mert már 35 elmúltam.

Mondjuk én megtehetem, hogy itthon vagyok, alig megyek emberek közé, de ha ez nem így lenne, én akkor is inkább kiírattam volna magam táppénzre a terhesség elejétől, mint hogy oltassak.

2021. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha nem jön össze most ebben a pár hónapban, utána marad a lombik, ami évekig is eltarhat. Addig éljünk bezárva? Ráadásul a főnököm szerintem valamilyen indokkal el fog küldeni úgyis, ha nem oltatok. Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem nincs jó megoldás. :(
2021. ápr. 23. 10:33
 13/27 anonim ***** válasza:
40%

Nekem is van autoimmun betegségem, gyereket is szeretnék még, és oltatok. Jövő héten kapok kínait. Én így döntöttem, nem érdekel, ki mit mond. Természetesen nem tudjuk a hosszú távú mellékhatásokat, ez igaz minden új oltásra. Viszont a covid okozhat hosszabb távon is csúnya dolgokat.

Kérdező, ezt neked kell eldönteni, ne más véleménye legyen a döntő.

2021. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
91%

Felmerülő kérdés nálam is, közel egy éve próbálkozunk

Bárki bármit mond akár főnök vagy ismerős egyéni jogod eldönteni hogy szeretnéd-e az oltást vagy sem. Orvosod véleménye számítson ne a főnököd erős ráhatása

2021. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
Pfizerrel vagy Modernával mindenképpen oltass, én a többit nem adatnám be. Szerencsés vagyok, mert szoptatósként kaptam Pfizert. De amúgy ha az oltás miatt tolni akarod a próbálkozást 2 hónappal, akkor miért nem lehet a lombikot is kitolni 2 hónappal? Ezt nem értem. Kötelező akkor elkezdened, vagy mi?
2021. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell várni már oltás után. Ha később mész vissza a dokihoz 2 hónappal, nem fogja érdekelni.
2021. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%

11es vagyok, igen én is az orvosomra hallgattam, mint ahogy tanácsolják itt neked, és ő azt mondta, hogy inkább ne oltassunk most, ha babát szeretnénk.


Egyébként a lombikra sem vagy kötelező bejelentkezni 3 hónap múlva. Nekem is 3 hónapot mondtak, fél év után jelentkeztük be a meddőségi klinikára, és onnantól még 5 hónap múlva tudtuk csak kezdeni, mert így jött ki ilyen-olyan vizsgálatok, ünnepek stb miatt.



Szóval, ha te inkább oltatnál, akkor próbálkozzatok most 3 hónapig, ha nem jött össze, oltasd be magad, utána úgyis eltelik 1-2 ciklus, vagy akár több is a lombik kezdésig, mármint konkrétan a stimulálásig, és akkor a 3 hónap próbálkozásod is megvolt és a 2 hónap várakozás is.

2021. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
77%
Vagy oltass most, várjál 2 hónapig, ha akarsz, aztán próbalkozzatok 3 hónapig és akkor majd utána visszamész a dokidhoz. Tényleg nem fogja érdekelni, hogy miért akkor mentél.
2021. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
NEkünk azt mondta az orvos, a második oltásig inkább védekezzünk. Nem igazán tenne jót koraterhesen egy magas láz, mint oltaási reakció, ha esetleg a második után fellép.
2021. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%

ne haragudj kérdező, de minek a kártya?

Terhesen akkor sem mászkálnék most sehova, ha lehetne.

2021. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!