Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz az, ha valakinek rendszer...

Igaz az, ha valakinek rendszeres és nagyon pontos a ciklusa, annak nem is nagyon van szüksége hőmérőzésre, mert a peteérés mindig/legtöbbször mensi mínusz 14. napon van?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Normálisan működő szexuális élet mellett senkinek nincsen szüksége hőmérőzésre.
2021. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem rendszeres és nagyon pontos, de nem a 14. napon ovulálok, hanem a 16.-on.
2021. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
1-es, normálisan működő szexuális élet és rendszeres menstruáció ellenére sem biztos, hogy van peteérés. Hőmérőzéssel legalább lehet következtetni. Az meg a másik, hogy vannak olyan házasságok, ahol nem tudnak minden áldott nap találkozni a felek. Például ha valaki kamionozik, külföldi kiküldetései vannak, stb. Ettől még lehet normálisan működő szexuális életük...
2021. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Hát én biztos nem szülnék olyan kapcsolatba, ahol egy hétig nem látom a férjem
2021. ápr. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Én sosem hőmérőztem. Kb. rendszeres +- 2-3 nap.

Mi 2 naponta voltunk együtt, így az első baba 3 hónap a második elsőre összejött.

2021. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Olyan kapcsolatban nem szülnék, ahol apa nélkül kellene felnőni a gyermekemnek...
2021. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Az ovu időpontja más is lehet, akár ciklusonként is eltérhet.

Mint ahogy a menstruáció hossza is egyénileg különbözik, van akinél 3 nap, van akinél egy hétig tart. Így a peteérés hossza is eltérő, és az ovuláció utáni luteális szakasz.

De a két petefészek is (általában!) felváltva érleli a petesejtet, így akár havonta is változhat a ciklus hossza, vagy azon belül az ovu napja.

Nyilván nem kötelező a hőmérséklet mérése. Azért mondják, hogy egészséges párnál egy év alatt kell megfogannia a babának, mert időzítés nélkül is feltehetően el lehet csípni a megfelelő időpontot, ha nem is rögtön, de néhány hónap alatt biztos.

Most az már megint más téma, hogy sokszor még jól időzített együttlét, pontos ciklus mellett sem sikerül, mert egyéb tényezők is bekavarhatnak az ismeretlen eredetű meddőségtől kezdve a férfi oldalon lévő problémákig, de ezekkel ráér egy év után foglalkozni.

2021. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Napra pontos szó szerint a ciklusom mindig.


Fiam mensi után 2nappal lévő szexből fogant (több nem volt, mert férjem kórházba került, így 1000%, hogy akkor fogant, illetve a mérete is ezt bizonyította)


Most 17 hetes terhes vagyok, ő viszont a ciklus legvégén fogant.

2021. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, én sosem höméröztem, mert semmi szükség nincsen rá. Havonta egyszer menstruálok, két menstruáció között meg van feltehetöen az ovu, ha annak a környékén kétnaponta szexelsz és más baj nincsen, ami hátráltatná a teherbeesést, akkor teherbe fogsz esni.
2021. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!