Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ha 35 után se...

Szerintetek ha 35 után se lett komoly kapcsolatom és szeretnék gyermeket vállalni akár lombik programmal sperma donorral az mennyire elitélendő?

Figyelt kérdés
Hiába szépítem a dolgot. Ketyeg az órám. Minden női családtagom elég hamar klimaxolt már. Nekem meg egyszerűen nem jön össze egy komoly kapcsolat se. Anyagi hátterem megvan. Házam is. Fel tudnám akár egyedül is nevelni.
2021. máj. 14. 12:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Én teljesen megérteném, semmi elítélendőt nem látok benne. Ha úgy érzed minden megvan hozzá, hogy egyedül is fel tudd nevelni,akkor hajrá! :)
2021. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
A tudatosan vállalt egyedülálló anyaságot én nem tartom helyesnek, de pl ebben a helyzetben megértem.
2021. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem tartom elítélendőnek, mindenkinek szíve-joga lenne eldönteni hogy vállal-e gyereket vagy sem, nem társadalmi nyomásra vagy anyagi előnyök miatt kellene szülni.

Ha úgy érzed hogy fel tudod nevelni egyedül és biztosítani tudod neki a megfelelő körülményeket akkor hajrá.

Persze majd jönnek a vérmamik köpködni akik egy semmirekellőnek szültek hogy a gyereknek apa-példa kell és hogy egyedül nagyon nehéz.

2021. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem meleg férfi ismerősöm vállalt így gyereket egy 37 éves nővel. Ő örökbe fogadni nem tud, a nő meg már futott ki az időből. Lombikkal lett gyerekük. Mint utólag megtudtam, bár nem gyakori eset, de nem is egyedi, úgyhogy azon szerintem ne izgulj, hogy mások mit gondolnak, mert másoknak úgyis minden sz.rrol lesz véleményük. Náluk pl a gyereknek jelen van az apja-anyja is, normálisan nevelik, csak ők maguk nem egy pár.
2021. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Egyedül tényleg nagyon nehéz lesz! De ez ne tántorítson el :) Szerintem normális hogy egy nőnek az anyaság a vágya, nem tartom elítélendőnek, hogy akar egyedül vállaljon. Az sokkal rosszabb lenne ha egy gyenge kapcsolatban érkezne a baba, és apa lelépne. Így nincs kitől elvárni bármit is. Apaképet meg így sem úgy sem látna.
2021. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb, mintha magadra erőltetnél valami szar, működőképtelen, távolról is szánalmas kapcsolatot, aztán vernéd a segged a földhöz, hogy tartson el a pasi.
2021. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagyok én is a kezdetektől és nagyon jó döntést hoztam. Vágj bele :)
2021. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg vágysz egy gyermekre, és fel tudod rendesen nevelni, úgy hogy ne szenvedjen hiányt, miért ne?

Ezeket tényleg a vermamik szóljak meg, hogy kell apa mint példakép stb.. ja és ha elhagyja az apa az anyát úgy, hogy meg megszületett a gyerek, akkor ki lesz a példakép?! Na mindegy ez nem ide tartozik, úgyhogy szerintem hajra!

Egy gyermek anyja iránti szeretete felbecsülhetetlen. Ezt én is akkor tapasztaltam meg, amikor megszületett a lanyom, és elkezdett felfele cseperedni :-)

2021. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Huha. Meglepődtem, hogy sokan ilyen pozitívak és elfogadóak. Köszönöm nektek! :)
2021. máj. 14. 13:13
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, aki így vállalt gyereket.
2021. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!