Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ha 35 után se...

Szerintetek ha 35 után se lett komoly kapcsolatom és szeretnék gyermeket vállalni akár lombik programmal sperma donorral az mennyire elitélendő?

Figyelt kérdés
Hiába szépítem a dolgot. Ketyeg az órám. Minden női családtagom elég hamar klimaxolt már. Nekem meg egyszerűen nem jön össze egy komoly kapcsolat se. Anyagi hátterem megvan. Házam is. Fel tudnám akár egyedül is nevelni.
2021. máj. 14. 12:02
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
A lombikot se rögtön gondoltam. Pláne h ennek a procedurája is hónapokat venne igénybe. 1-2 évet még várnék vele h ez a kovid legalább lecsengjen. De az ötlet pár hete jött a fejembe, mert van ismerettségi körömben 2 ilyen anyuka is akik után még a párjukkal közösen is vállaltak gyermeket. De minnél jobban idősödünk egyre nehezebb természetes úton teherbe esni
2021. máj. 14. 21:03
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Van egy másik opció is.

Ugyanúgy ahogy spermát lehet fagyasztani, úgy petesejtet is lehet. Úgy stimulálnának ahogy a lombikos procedúra alatt, leszívják a 4-6-10 vagy akármennyi petesejted, de nem termékenyítik meg. Így ha csak évek múlva találod meg a párod, ott lesznek a friss, fiatal petesejtjeid készen arra hogy megtermékenyítsék :)

Tb támogatott helyen nem tudom hogy vállalnak e ilyesmit, mert ott a pénzt abból kapják ha van visszaültetés is. De magán meddőségi központban biztosan tudom hogy csinálnak ilyet. Ott azt kérhetsz amit csak szeretnél.

2021. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

szia. én korán vállaltam gyermeket (20 évesen) és már külön vagyunk az apjával. emiatt én is egyedülálló anyuka lettem és nem érzem a hátrányát. ennek ellenére mindig nagy családot szerettem volna, így elhatároztam, hogy ha betöltöm a 30-at, utána egyedül is vállalok még gyermeket. én egy ismerősömmel beszéltem meg, de a spermadonort se vetném el.

most véletlenül úgy alakult év eleján, hogy 29 évesen találtam olyan párt magamnak (30 éves) akinek az elején elmondhattam mire vágyom, és még idén gyermeket szeretnék vállalni. júniusban kezdtünk próbálkozni. nem minden férfi fog elijedni ettől :) de ha tényleg teljesen egyedül szeretnéd akkor ismerős is szóba jöhet, aki bevállalná :) meg amit az előző írt valóban van lehetőség petesejtek tárolására is. én szorítok neked, hogy minden úgy alakuljon ahogy szeretnéd :)

2021. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!