Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baj, hogy félek, nincs euforik...

Baj, hogy félek, nincs euforikus érzés bennem?

Figyelt kérdés
Egy ideje próbálkozunk a babával, most úgy néz ki össze is jött de még ijedtem a dologtól. 24 éves vagyok, komoly kapcsolattal, hátter is rendben van, örülünk a babának de nincs az az euforikus érzés bennem. 5 hetes vagyok még csak. Remélem változni fog.
2021. máj. 18. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Először én is féltem pedig tervezett baba, a harmadik hónapunkban jött össze. Emlékszem az első hetekben azon agyaltam hogy biztos jó döntést hoztunk e, biztos akarunk mi babát??

Nekem hamar elmúlt, ahogy láttam ultrahangon ficánkolni, azóta pedig érzem a mocorgásait, életünk legjobb döntése volt őt vállalni :)

Szerintem idővel neked is változni fog, ahogy egyre többet érzékelsz belőle, 5 hetesen még olyan megfoghatatlan ez az egész és ijesztő.

2021. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem se volt az a rózsaszín habos-babos érzés, mint amire számítottam.Könnyű terhességem volt,a császár kicsit odavagott de imádom a gyerekem,🙂
2021. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves első, mintha a számból vetted volna ki a szavakat en is ezen gondolokodom hogy jó döntés volte.. Kissé úgy érzem most minden nagyon zavaros körülöttem
2021. máj. 18. 19:05
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy életreszóló dolog, nem csoda ha elbizonytalanodsz, teljesen természetes. De majd hallod dobogni a szívét, látod mozogni, érzed rúgkapálni, nézegeted neki ahogy cuki rugdalózókat, énekelsz neki... :) Nekem se elsőre jött az eufória, csak a 12.heti uh-n, amikor már láttam az arcát, a kezét,a lábát, mindenét. Neked is eljön majd ez a pillanat egy adott ponton, és akkor tudni fogod hogy a legjobb döntés volt :)
2021. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 2.5 éves, nem lett jobb.. Szeretem, de semmi elájulós érzés mint amit sokan mondanak, nem érzek semmiféle hatalmas szeretetet meg ikyeneket..
2021. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem erzem azt a hollywoodi csodát.

Második gyermekem még pocakban, de mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor kb ennyi zajlott le bennem:

"Oke, jon a teso" :)

Már gondolkoztam, hogy elmegyek pszichológushoz, mert biztos velem van a baj, hogy nem sírok es nem visongok mint a videókon,filmekben, fb történetekben.

2021. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez alap habitus kérdése, nem vagyunk egyformák. Én se visongtam, meg ugráltam, ahogy a filmekben szokás, de alapból kicsit jégkirálynős jellemem van, szóval nem érzem ezt gondnak. :) az elején úgy volt, hogy nem tudatosult bennem az egész, csak mondtam, hogy ok, akkor ez összejött, aztán a második trimeszterben jöttek ezek a dolgok, hogy elkezdtem vele beszélgetni, ha megmozdult, meg ilyenek. Most, hogy már a vége felé közeledek, elkezdtem betojni a szüléstől meg úgy az egésztől, hogy mennyire más lesz az élet mostantól, ráadásul úgy érzem, hogy hiába tudom elméletben hogy kell ellátni egy csecsemőt, sok rokongyereken tudtam gyakorolni már eddig, de most, hogy sajátról van szó mégis úgy érzem, hogy nem tudok semmit és ott lesz majd a kezemben, nem tudok majd mit kezdeni vele. Ugyanakkor nagyon várom is, hogy kinn legyen és elkezdhessük az érdemi részét az egész babázásnak.

Szóval lesznek itt még érzelmi hullámvölgyek, ne aggódj. :)

2021. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért is van, mert van más dolog az életedben, amiben örömödet leled.

Úgy értve nem az az egyetlen célod az életben, hogy anyaként kiteljesedj.

Én ugyanígy voltam az esküvővel, a terhességgel, a szüléssel. Kerestem, hogy mi lehet a baj? Miért nem sírom el magam a fehér ruhám láttán? Miért nem simogatom folyamat a hasamat? Miért nem érzem azt a földöntúli érzést a szoptatásnál? Miért nem akarok állandóan a gyerekről beszélni a többi kismami barátnőmmel?

Azt gondoltam, hogy valami bajom van.

Aztán egyre több hozzám hasonló nő kezdte kinyitni a száját a témával kapcsolatban.

Igen, én ugyanaz az ember vagyok, csak lett egy gyerekem. Nem kell ehhez felvenni egy külön személyiséget, ha nem vagy olyan. Mindenki másként éli meg az anyaságot.

2021. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Huhh,én sem örültem úgy, mint a filmakban, amikor kiderült, hogy teherbe estem 38 évesen.

Nem is számítottunk babára, a férjem betegsége miatt elvileg nem is lehetett volna, így nem védekeztünk éveken keresztül,aztán hopp.


Megmondom őszintén,a mikor pozitív lett a teszt, egy "aztaqva...terhes vagyok " csúszott ki a számon.Napokig sírtam, sirattam a régi életemet,a függetlenségemet.


Aztán ahogy nőtt a pocak, én is megbarátkoztam ezzel az egésszel,csak később meg a terhesség nem volt könnyű főleg már az utolsó időkben.


Az első három hónapot sajnálom hogy nem mélyedtem el jobban benne, amikor újszülött volt,az az időszak nagyon kimaradt.


Igazából talán 1 éves kora után jött egy nagyobb kötődési vonulat, amikor már Ő is elkezdett jobban kommunikálni,reagálni dolgokra.


Most 3 éves, de nem tudnék nélküle élni, a legjobb dolog az életemben.Nagyon sokat tanulok tőle .Róla,vele,magamról is.

2021. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bár mi terveztük a babánkat, az első hetekben én sem voltam kicsattanóan boldog. Szerintem ez normális.. Majd, ahogy látod fejlődni, érzed mozgolódni.. Csodálatos lesz, hidd el. Adj időt magadnak! :)
2021. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!