Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vitaminok pro kontra?

Terhes vitaminok pro kontra?

Figyelt kérdés
Nem a fajták közötti különbségek, hanem az ellene-mellette szóló vélemények érdekelnek egymásnak ugrás nélkül lehetőleg :) köszi!
2021. jún. 1. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Én nem szedtem. Már 12 hetes voltam (8 héten derült ki a terhesség) amikor ajánlgatták.

Egyik védőnő szerint a folát, ami fontos de ugye az gyermekvallalás előtt is érdemes elkezdeni. És a 12 hétig van értelme szedni a magzat érdekében. Nekem ez kimaradt.

A téli influenza szezonba szedtem Cvitamint +d+zink, a megfázás elkerülése miatt.

Tőzegáfonyát, mert felszaporodott a baktérium a vizeletemben.

A magnézium pedig a görcsölésre (nekem speciel nem a méhemnél voltak gondok, hanem a lábikrámmal a 34. héttől).

Attól nem aggódtam, hogy a babának kevés lesz bármi is, mert egyrészt egészségesen étkeztem előtte is, másrészt a védőnő is megnyugtatot, hogy a baba kiveszi a szervezetből ami neki kell. A vitamin inkább saját magad óvása miatt kell, pl. régi mondás, hogy 1 baba 1 fog, mert a kálciumot kivonta az anya szervezetéből.


Ha rossz állapotba van a szervezeted akkor mindenképp ajánlott magad miatt (kivéve a folsav), de sok dolgot meg nem tudsz velük kivédeni, valakinek terhes vitamin mellett is kellett szednie pl. vasat. És a vitamin ezt nem védi ki (direkt nem raknak sok vasat a komplex vitaminokba, ugyanis ha túl sok van a szervezetbe akkor felszaporodik a baktérium a vizeletbe).

Ártani nem árt, de haszon az nem mindenkinél egyértelmű.

2021. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

Van egy 2 éves makk egészséges fiam. Vele tervezéskor semmit nem szedtem. Terhesen is csak a magnéziumot a végefele.


A 2.terhességem elhalt. Itt sem szedtem sem elötte, sem a teszt után semmit. (9hetesen vették el műtéttel, 5hetesen nem fejlődött tovább).


Most folsavat szedtem a műtét után, a 2.hónapban össze is jött a baba. A folsavat szedtem kb a 12.hétig. azóta csak szükség esetén magnézium. 22hetes vagyok, tökéletes a vérképem.

2021. jún. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Akkor még egy kérdés :)

Ha benne van a pakliban, hogy esetleg már megfogant a bébi akkor még kezdjek neki a femibion 0-nak, vagy most már várjam ki a tesztelést és az 1-et kezdjem el?

2021. jún. 2. 08:48
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Ha eddig folsavat nem szedtél, akkor ma menj el, vegyél és kezdd el. Ha folátot kapsz, az még jobb. Minden más ráér.
2021. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vonatkozik rá, mint más vitaminokra, az összetevők a lényegesek. Ha ilyet látsz bennük, hogy cianokobalamin, folsav, vagy bármilyen oxid, akkor eleve bukta. Multivitaminok döntő többségében ez van, tehát külön-külön érdemes megvenni őket, kinek mire van szüksége, magnéziumot és folátot mindenképp szoktak javasolni terhesség alatt. (mondjuk magnéziumot egyébként is szedni kéne)
2021. jún. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!