Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek volt terhességi cukorbe...

Akinek volt terhességi cukorbetegsége, volt valamilyen jele terhesség előtt?

Figyelt kérdés
Pl hogy kicsit magasabb volt előtte is a cukra, vagy túlsúlyosan esett teherbe.

2021. jún. 3. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem lett pocsék a terheléses cukorterhelésem, addig soha életemben nem mértem a vécrukrom, szóval fogalmam sincs. Túlsúlyom sem volt soha, mindig normál tartományban volt a testsúlyom. Sportoltam is, egészségesen is étkeztem, aztán mégis cukros lettem terhesség alatt. Meggyőződésem, hogy ez ettől független, egy barátnőm túlsúlyos is, ramatyul is étkezik, nem is mozog, még dohányzott is amíg terhes nem lett, aztán mégsincs terhességi cukra.

Amúgy nekem 9 hónapig tartott teherbe esnem, nem kizárt, hogy volt valami enyhe cukoranyagcsere-gond már akkor is, és ez hátráltatta a dolgot, de nem vizsgáltattam ki még.

2021. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem volt semmi előjele. A családban sincs cukorbeteg. Mondjuk én elég össze-vissza ettem a terhesség előtt sajnos a munkám miatt. Amikor kiderült a cukrosság, nagyon vigyáztam és a következő ellenőrzésnél már normális volt.
2021. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Annyi jele volt, hogy "ok nélkül" megugrott a súlyom, figyeltem arra, hogy mit eszem. Nincs a családban cukorbeteg, nekem sem volt (szülés után sem maradt meg).
2021. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ki sem derült volna ha nem nézik ezt külön, mert mikor már igazoltan gdmes voltam sem volt semmi jele

(szülni is csak +6kilóval mentem)

2021. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Túlsúlyos vagyok, de szerencsére egyik terhességemnél sem lett terhességi cukorbetegségem, azaz nem ezen múlik. Tudom, nem ezt kérdezted, de remélem, érthető, hogy miért válaszoltam.
2021. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!