Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség?

Terhességi cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Nemsokára sor kerül az első cukorterheléses vizsgálatomra és kicsit aggódom.

Nincs konkrétan semmi tünetem, de van, hogyha nem eszem rosszul leszek. Semmi komoly, csak érzem, hogy valami nincs rendben és le kell ülnöm. És ez nem egy órás nem evés után, hanem mondjuk, ha egész délelőtt nem eszek..(nem tudom, hogy ez normális várandósság alatt v nem)


Akinek kiderült, hogy terhességi cukra van, neki voltak tünetei? Ha igen, akkor milyenek?


Egyébként nagyon figyelek az étkezésre, minimálisan fogyasztok csak cukrot, mondjuk heti 1x, és fehérlisztet is ugyan így.


2021. máj. 24. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ég világon semmi tünete nem volt
2021. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt tünetem az elején. Csak a terhessél utolsó hónapjában, akkor már az sem volt jó ami azelött, minden vitte fel a cukrom, így inzulin is kellett.
2021. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok én is. Ha nem eszem eleget, kicsit rosszul leszek. Nekem itt tanácsolták, hogy mérjem a cukrom étkezés előtt és utána 1,5 órával. Mindig jókat mértem, de azért kíváncsi leszek a terhelésre is. 23+3hkm
2021. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyomorégés volt "tünet" ha nem megfelelően ettem (pl gumicukor, burgonyaszirom után). Mióta tartom a 160 gramm szénhidrát diétát azóta megszűnt ez a fajta gondom. Nem tudom, hogy van-e közé hozzá.
2021. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!