Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség alatt hány gramm szénhidrát diétát tartotok?

Figyelt kérdés

Inzulin kellett?

Esetleg a diéta felosztásában tudnátok segíteni? Meg hogy hány óránként kell enni?



2021. máj. 23. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

160g-os ch diétán voltam. A végén kaptam minimális inzulint.

Diabetológussal mindenképp beszélj! Vércukormérőd legyen - főétkezések után 1 órával kell mérni, 7 alatt kell lennie.

De lépj be a fb-on a Terhességi cukorbetegség csoportba, ott mindent megtalálsz és nagyon sok segítséget kapsz.

2021. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

160 grammosat csináltam, nem kellett inzulin.

3 óránként kell enni.

Reggeli: 25 g

Tízórai: 20 g

Ebéd: 45 g

Uzsi: 20 g

Vacsi: 45 g

Nálam ez volt a megfelelő elosztás, de nem biztos hogy másnak is így jó. A facebook csoportot ajánlom én is.

2021. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És így mindig ideális a cukrotok ha így esztek?
2021. máj. 23. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ideális volt a legtöbbször, de amég kikisérleteztem hogy melyik étel jó, melyik nem, addig volt sajnos hogy 10 körülit is mértem, de gyorsan beletanultam.
2021. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy az adott termékben lévő szénhidrátra hogy reagálsz. Pl nekem a Purpur kenyér nem volt jó, másnak meg kiváló. Ugyanez a "tejbebulgurral".

Plusz ugye az se mindegy, hogy az adott ch gyors vagy lassú felszívódású. Stb.


Nekem az eloszlás tekintetében a

30-15-50-15-35-10 volt jó.

2021. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!