Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki az aki ilyen személyiséggel...

Ki az aki ilyen személyiséggel is bevállalná a második gyereket?

Figyelt kérdés
Hamarosan 1 éves lesz a kislányunk és néha már elgondolkodtam ezen a dolgon.A terhesség nagyon váratlanul ért anno mert nem úgy terveztem volna hogy még nem élünk együtt a párommal és házasok sem vagyunk. Terhesen mentem férjhez végül és még nem élünk úgy külön anyagiak miatt. Mostanra már tervben van de nehezen tudunk döntést hozni. Sajnos előjött a szülés utáni depresszióm is bár orvosnál nem voltam vele és segítségünk is van a kezdetektől fogva. Hasfájós volt az elején és nagyon sokat sírt a kórházban is mert nem tudtam szoptatni rendesen a bimbóvédő miatt. A nővérek sajnos egyből ezt ajánlották így hasfájós lett. Szóval nehezen éltem meg vele az első időszakot és még most is néha kimerülök ingerült leszek a fáradtságtól. Az a baj hogy mindig is egy zárkózott természet voltam és nem tudok sokat beszélni, állandóan szórakoztatni. Nem tartom magamat valami jó anyának mert nem voltam szerintem még erre megérve. Lehet várnom kellett volna még ezzel a gyermekvállalással de most már kár ezen agyalnom. Igazából nem tudom hogy szeretnék e majd testvért neki, pedig nekem is van 2, férjemnek 1, így nem tudom milyen egykének lenni. Férjem bevállalná ha én is akarom viszont nekem kellene velük lennem hétköznaponként és főként nekem kellene nevelni őket. Akinek ilyen alapból a személyisége vállalna így 2.3.gyereket? Mi az előnye hátránya ha valakinek 2-3 gyereke van? Jelenleg én eggyel is nehezen bírok.
2021. jún. 4. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
előnye max szentimentálisan van. hátránya : anyagi hátrányok, utazási hátrányok, dolgozni se lehet egy ideig.
2021. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Persze hogy bevállalná a férjed amikor gyakorlatilag te neveled, még együtt se éltek...

Előbb költözzetek össze, viselkedjen apaként és családfentartóként, vegye ki a részét a gyereknevelésből (ezáltal csökken a rád rakott teher) aztán majd utánna gondolkodjatok a 2. gyerekről

2021. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet se vállalok a szorongó, depressziv személyiségemmel.

Te viszont, a leírás alapján fiatalnak tűnsz, bőven van időd ezen agyalni. Míg nem érzed, hogy akarsz, ne vállalj. Nem dönthet ebben senki helyetted, nyilván a férjed akarhat, de amíg te nem érzed, ne menj bele. Nem a gyereknek szülsz tesót, hanem magadnak másodikat. Lehet, hogy 10 éves korában kezd hiányozni, a baba korszak, és akkor vágysz rá. Ha az idődbe belefér, ne frusztráld már most magad azzal, hogy egyelőre nem akarsz többet.

2021. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"és még nem élünk úgy külön anyagiak miatt"

Ez mit jelent?

2021. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Én egyke vagyok és nekem rossz volt egykének lenni ezért én biztos bevállalnám

Ha egyszer képes voltál rá akkor miért ne lennél másodszor is?

2021. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#4! Gondolom, valamelyikük szüleinél élnek. Szóval egymással, de nem külön családként.
2021. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem eltek kulon, az elso gyerek se volt idealis, en nem szulnek oda megegyet. majd ha rendezodtek a korulmenyeitek, es a te mentalis egeszseged is megfelelo az ujabb gyerek vallalasara, csak akkor. de akkor se muszaj, van akinek egy is eleg
2021. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Na így már világos, köszi.

Más nyakára nem vállalnék gyereket. Ha pedig az első után is úgy érzem, hogy rossz anya vagyok, akkor előbb azon próbálnék meg változtatni, hogy a meglévő gyerekem egészséges környezetben nőjön fel. Nem vállalnék még egyet, hátha vele jobb lesz minden.

2021. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogyan jut eszedbe egy második gyerek ha egyenlőre külön se költöztetek a szülőktől?
2021. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem. Te vagy vele 0-24 órában. A párodnak "könnyű".

Először szerintem tegyétek rendbe az életeteket ráérsz utána agyalni ezen. Másnak a nyakára meg pláne ne.

2021. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!