Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki az aki ilyen személyiséggel...

Ki az aki ilyen személyiséggel is bevállalná a második gyereket?

Figyelt kérdés
Hamarosan 1 éves lesz a kislányunk és néha már elgondolkodtam ezen a dolgon.A terhesség nagyon váratlanul ért anno mert nem úgy terveztem volna hogy még nem élünk együtt a párommal és házasok sem vagyunk. Terhesen mentem férjhez végül és még nem élünk úgy külön anyagiak miatt. Mostanra már tervben van de nehezen tudunk döntést hozni. Sajnos előjött a szülés utáni depresszióm is bár orvosnál nem voltam vele és segítségünk is van a kezdetektől fogva. Hasfájós volt az elején és nagyon sokat sírt a kórházban is mert nem tudtam szoptatni rendesen a bimbóvédő miatt. A nővérek sajnos egyből ezt ajánlották így hasfájós lett. Szóval nehezen éltem meg vele az első időszakot és még most is néha kimerülök ingerült leszek a fáradtságtól. Az a baj hogy mindig is egy zárkózott természet voltam és nem tudok sokat beszélni, állandóan szórakoztatni. Nem tartom magamat valami jó anyának mert nem voltam szerintem még erre megérve. Lehet várnom kellett volna még ezzel a gyermekvállalással de most már kár ezen agyalnom. Igazából nem tudom hogy szeretnék e majd testvért neki, pedig nekem is van 2, férjemnek 1, így nem tudom milyen egykének lenni. Férjem bevállalná ha én is akarom viszont nekem kellene velük lennem hétköznaponként és főként nekem kellene nevelni őket. Akinek ilyen alapból a személyisége vállalna így 2.3.gyereket? Mi az előnye hátránya ha valakinek 2-3 gyereke van? Jelenleg én eggyel is nehezen bírok.
2021. jún. 4. 10:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az, aki nem rég kiírta, hogy eleve nem is te akartad a gyereket, hanem a párod? És őt hibáztattad mindenért, meg hogy mindenki megszól, hogy nevelni sem tudod a babádat, mert untat, hogy gügyögjél meg játsszál vele? Ha te vagy az, akkor ne vállalj még egy gyereket.. mert nem lenne jó neki. Inkább arra koncentrálj, hogy amelyik megvan annak legyen jó amennyire lehet..ne csessz el még egy életet, csak mert a párod akar még egyet. Nőj fel a feladathoz és tanuld meg hogyan legyél jó anyja ennek a meglévő gyermeknek, és ha ez sikerül és boldoggá tesz, majd akkor jöjjön egy új jövevény. Ne legyen még több lelki beteg gyerek/ember ezen a világon :)
2021. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 vagyok, erre a kérdésre gondoltam..


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2021. jún. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!