Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok, biztonságos...

Mit gondoltok, biztonságos így jódozott terhesvitamint szedni?

Figyelt kérdés

A vérképem tökéletes, nagy nehezen de elértem ezt. Hashimitom van, és 2-es típusú diabéteszem.

Több éven keresztül nem jött meg, neha néha volt egy kis pecsételős vérzésem, és a néhát értem én mondjuk féléves kimaradásra. :S

De erőt vettem magamon, és teljesen életmódot váltottam. Sportolok, dietázom, lefogytam már 20-kgt, és vitaminokat szedtem. A vérképem pedig tökéletes lett, minden tartományban pont középen helyezkednek el az eredmények, a HbA1c eredmény 6%, és az itthoni kis ketyerémmel (vércukor mérő) 4,5-5,0 között mérek, az átlag 4,8. :)

A menstruációm is 3-hónapja rendeződni látszik, de azért ez még nem az igazi, mindenesetre számítani lehet rá havonta, ami hatalmas szó.

Szeretnénk kisbabát, nem csak emiatt akartam rendbe tenni az egészségem, de ezért is.

Elkezdtem szedni a trimeszter jódmentes terhes vitamint, és a menstruációm elszállt, 43 napos ciklusom lett, amit elég rosszul éltem meg. Majd elmentem az új endokrinológusomhoz, kiértékeltetni a leleteimet, és azt mondta mindenképpen jódos terhesvitamint szedjek, akkor is ha pajzsmirigy beteg vagyok.

Eddig viszont mindenki azt mondta nekem, jódosat semmiképp se szedjek. A nőgyógyászom is ezt javasolta, a háziorvosom is...

Mikor mondtam ezt neki, azt mondta minden oké a leleteimmel, nem látja akadályát annak hogy ne jódosat szedjek. Elevitet, vagy femibion-t javasolt, még aznap megvettem a femibion-t mert az összes kismama ismerősöm ezt szedi, de azért gondoltam itt is rákérdezek, hátha.


Ti pajzsmirigy betegként szedtetek jódos terhesvitamint? És ha igen, nem volt panaszotok tőle?


Köszi a válaszokat!



2021. jún. 8. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy alulműködésem van, két terhességet is jódozott terhes vitaminnal vittem végig. Minden rendben volt, terhesség alatt is nézték a vérképet. Amúgy nekem soha nem mondta senki, hogy ne lehet jódozottat szedni, a védőnő is olyant javasolt, amiben volt jód. Szülés után is nézték az értékeket, minden jó volt (a Hashimoto nem, de arra nincs is sajnos orvosság).
2021. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hashimotos vagyok. Nem szedtem terhesvitamint a tervezésnél, de amint teherbeestem onnantól az endokrinológus jódosat szedet velem. A jód kell a magzatnak, illetve nekünk is. Azóta sokkal energikusabb vagyok. Elavult nézet már hogy hashimotós ne egyen jódot. Értékeim azóta is tökéletesek most pl 1,5 a TSH-m, és csak 25mg letroxot szedek.

25+4hkm

2021. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hashimotom van. Az endokrinologus es a meddosegi orvosom is jodozott vitamint ajanlott. 2 honap alatt beallt a szintem es tartja magat
2021. jún. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaj, kérlek, ne haragudj meg, hogy offolok itt, de milyen diétát és sportot tudtál tartani és ennyit fogyni?
2021. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


4-es válaszolónak:

A cukorbetegeknek szánt 150grammos szénhidrát diétát tartom, 1500kcal-al.

Utálok sportolni, ezért szobabiciklizek, minden másnap 25-30 percet, meg ketlebellezek, mindenféle gyakorlatot csinálok vele, ismételt sorozatokban mondjuk az is legyen 15-20 perc. Hozzátenném, ha ketlebellezni szeretnél, akkor menj el egy edzőterembe és az edzőtől tanuld meg a pontos használatát, mert én az első alkalommal úgy meghúztam a derekam tőle, hogy 3-napig csak feküdni voltam képes. :S Aztán elmentem, és megtanultam. :D

Csak azért írom, hogy utálok sportolni mégis, szobabiciklizni könnyű, azért választottam ezt. Néha kimegyek a saját bringammal az utcára is. Úszni szeretnék menni igazán, most már lehet is.

Nem vagyok amúgy szuperhős, nagyon nehezen veszem rá magam a mozgásra, a diéta meg aztán halál, őszintén komolyan mondom, voltak nehéz pillanatok az életemben, ezt az első helyekre sorolnám, nem vagyok képes hozzá szokni, állandóan éhes vagyok, pedig dietetikus állította össze az étrendem.

Legszívesebben lisztet ennék, úgy szárazon. Annyira hiányzik a liszt, a lisztes ételek.

De megéri, mert már nem 3XL-es hanem 2XL-es a méretem, sőt már nadrágbol az 1Xl is kényelmes. :)

2021. jún. 9. 05:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hashimotos vagyok, sem jódozott, sem jódmentes terhesvitamint nem szedtem se előtte, se alatta. Endokrinológusom és nőgyógyászom se erőltette, annyit beszéltünk meg ha nagyon akarok szedni valamit akkor azért jódmenteset vegyek.
2021. jún. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én vitamin mániás vagyok, azért is mert rengeteg olyan dolgot nem eszek, ami szükséges lenne. Nem tudom magamra erőltetni, egyáltalán, hányingerem van tőle. Pl a hal, a máj. Rengeteg gyümölcs fajta, amit utálok.

Észre is vettem, hogy amikor nem szedtem vitamint, se multit se terheset, tiszta fáradékony voltam. Most már hogy szedem, összehasonlíthatatlan. Megyek egész nap, dolgozom egész nap szinte, és vitamin nélkül is így éltem.

2021. jún. 9. 08:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok éves tapasztalatom, hogy az endokrinológusok magasan kiemelkednek a többi szakorvos közül, egészben látják a testet és a tudományos eredményekben is sokkal naprakészebbek, bátran adnak a korábbi, begyepesedett de már tudományosan túlhaladott gyógymódokhoz képest új tanácsokat. Ne lepődj meg ezen. A jódtól rettegés pajzsmirigy esetében remélhetőleg a köztudatban is átalakul hamarosan. [link]
2021. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!