Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett hónapok...

Fogamzásgátló mellett hónapok óta nem jön meg, kihatással lehet ez a későbbi teherbeesésre?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék tőletek kérni, hogy mitévő legyek.

Probléma a következő:


Előző párommal 2 évig próbálkoztunk, de nem jött össze a baba annak ellenére, hogy nekem akkor kezelve lett a problémám.

Mire kezelve lettem, a kapcsolatunk megromlott, heti egy együttlét, neki mástól lett eközben egy kisfia stb..

(Ezt az infót azért írtam le, mert szerintem fontos lehet, hogy bizonytalan, hogy összejött e volna a baba vagy sem a kezelés után)


Augusztus óta most a dienelle nevű fogamzásgátlót szedem, de december óta nem jön meg egyáltalán vagy csak 1-2 órát éppenhogy maszatolok és ennyi volt a mensi.

Voltam ezzel orvosnal, azt mondta ő nem ad másik gyógyszert ugyanis ez nem elég nyomós indok a gyógyszer váltásra, ha csak ez az egy panaszom van, mert ha másik gyógyszert ír, ott is megvan az esély a mellekhatasokra és lehet rosszabbul járok mint most.


A kérdésem igazából az lenne, hiszen engem kicsit aggaszt ez a nem jön meg dolog, hogy később lehet ebből bármi problemam? Tönkreteheti a szervezetemet ez annyira, hogy ha 3-4 év múlva babát akarunk a jelenlegi párommal akkor ebből gond legyen?



2021. jún. 18. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erről inkább egy szakorvost kéne megkérdezned.

Lehet hülye kérdés, de a szüneteket megtartod?

2021. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kérdeztem szakorvost, sajnos annyit mondott csak, amennyit a kérdésben leírtam :/


Igen, tartom a szüneteket rendesen

2021. jún. 18. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért szeded a fogamzásgátlót?

Hormonbeállítás vagy védekezés?

2021. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Védekezés miatt. 2-4 év múlva tervezünk babát a párommal.
2021. jún. 18. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy igen vagy nem 🤷‍♀️

Nekem pl tüpontos ciklusaim voltak. Vedekezésképp fogamzásgátlót kezdtem el szedni. 6év utan letettem, egyből terhes lettem, tervezetten.

Majd elkezdtem szülés után egy másikat. 8hónapig szedtem, mellette egyáltalán nem jött meg. Nekem ez hormonzavart is okozott, nem tudtam utana teherbe esni, csak egy inekció kúra után. Azt a babat el is vesztettük. Majd ismét kellett fél év, hogy összejöjjön, az is orvosi segítséggel. Félidős terhes vagyok vele

2021. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azta utolsó, ez durva. :/
2021. jún. 18. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos abbahagynám és elmennék másik orvoshoz. Lehet normális, de mi van ha nem és évekig nem derül ki, hogy van-e valami komolyabb probléma?
2021. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Önmagában ettől nem. A fogamzásgátlótól előfordulhat zavar a ciklusban, de az, hogy vérzel-e mellette vagy sem, nincs erre hatással.

A tabletta melletti vérzés nem szükségszerű dolog.

Amúgy nyilván van valami gondod Ha korábban 2 évig nem estél teherbe.

2021. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Itt alapvető dolgokat kellene tisztázni...fogamzásgátló mellett nincs menstruáció, az csak megvonásos vérzés, így aztán nagy a szórás, kinek mennyi jön. A tabletta a szervezetet állandóan terhes állapotban tartja, megszünteti a ciklust...

A válasz a kérdésre igen, lehet, hogy soha nem áll helyre utána a szervezeted, de az is lehet, hogy jól reagálsz rá, mindkettőre számtalan példát látni.


Ezen az oldalon olvasgass, érthetően elmagyarázza miért óriási probléma istent játszani, és felülírni a test természetes működését:


[link]

2021. jún. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!