Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, de a fogamzá...

Babát szeretnénk, de a fogamzásgátlót még csak most hagytam abba (triodena). Mikor lehet próbálkozni védekezés (gumi) nélkül?

Figyelt kérdés
2008. dec. 8. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Azonnal:)
2008. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

rögtön.

A gyógyszer több orvos ismerősöm is mondta, hogy 1-2 hét és kiürül a szervezetből. Nem is ez kavar be, hanem a megváltozott hormonszint. Tehát attól még ti csinálhatjátok. :) még ma:) :)


6 és fél hós kisfiú anyukája

2008. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, én azért még várnék vele. Tudom, hogy a gyógyszergyárak tagadják, hogy bármi bajod lehet tőle. A nődokik is előszeretettel írják fel a tablettát, mert jobb, mint a nem kívánt terhesség. Nálunk viszont a szomszédasszony félkarú gyereket szült. Igaz, ennek már 20 éve. De akkor kitöltettek vele egy kérdőívet, hogy mit szedett, meg mennyi ideig. Meg is kérdezte a dokit, hogy lehet-e a gyógyszertől. Á, nem. De akkor minek a kérdőív? Igaz, tudom, hogy a mai tabletták már jobbak, de azért én várnék legalább néhány hónapot.
2008. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az attólis függ,hogy mennyi ideig szedted a tablettát.Mert ha hosszú ideig,akkor varni kell,mert a babának könnyen baja eshet.Hatással lehet rá a tabletta..Picit várjál...
2008. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha 3 hónapnál tovább szdeted, akkor bizony elvékonyította a méhnyálkahártyádat, és ha meg is fogan a baba, mert a peteérés visszaáll, nem tud megtapadni!

Ezért kell várni 3 hónapot, nem azért, mert a hormon bekavar a babának. A hormonelvonás a mamának kavar be, - legalábbis sokan vagyunk így, akik soha többé az életben nem tömik magukat ilyen méreggel, a Richter meg a Schering meg menjen csak csődbe...

2008. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 16 éves koromtól szedtem gyógyszert (nem a sex miatt kezdtem el), több fajtát is (tri-regol, Diana 35, Gracial)14 éven keresztül. Aztán egyszer csak úgy döntöttem abbahagyom, mert már jöhetne a baba. A dokim három hónap kihagyást javasolt és csak után jöhetett a próbálkozás, mert azt mondta, nem tapad meg a méhfalon a baba és elvetélhetek hamar. Végül 7 hónap után teherbe estem. Te is hagyjál ki mindenképpen 3 hónapot és addig vigyázzatok, nehogy baj legyen. 9 hós kisfiú anyukája.
2009. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!