Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe esést befolyásolja a...

Teherbe esést befolyásolja a 100 kg feletti testsúly, meg a cukor betegség?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 17:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%

Na ma megtettem

Kolleganőm:

Reggeli: sajtos stanglis szendvics megpakolva kb 500 kcal

Utána fél tábla Milka csoki délelőtt mert csokifüggő, kb 300 kcal, kirakott szaloncukrokból bonbonokból bekapkod jópárat kb 200 kcal

2 cukros kávé a nap folyamán plusz fél liter cukros kóla is nagyon gyakran = kb 500 kcal vagy 1.5 liter cukros Nestea

Ebéd mindig más, 2 rántott sajt, vagy hús, sült krumpli, gyros, pizza, lasagne, akármi kb 800 kcal minimun

Uzsira mandarin, banán kb 200 kcal

Hazamegy még vacsorázik ha töltött káposztát akkor azt, ha hurka van akkor azt, vagy virslit vagy ha más nincs szendvicset amit anya összedob mondjuk 600 kcal

Aztán még tv előtt nasi turo rudi vagy tuc keksz vagy joghurt vagy chips legyen mondjuk 400 kcal

Minden napja kb így néz ki. Ez barátok közt is 4000+ kcal. Mozgás 0, kocsiba be, kocsiba ki, ha a munkahelyen nem tud a cég ajtóba beállni ki van, ő bevallottan mozgás gyűlölő. 48 kg 162 cm-hez 27 évesen (anyja 55 éves, az is ugyanennyi)


Másik meg férfi kollegám

37 éves, 175 cm 68 kg

Reggeli: úgy jön el hogy otthon meleget eszik már reggel fél 7kor, 4 tojás plusz virsli, zöldség vagy tejbegríz vagy ilyesmit minden nap

Délelőtt bent újra reggelizik, Fornetti 30 deka -40 deka vagy 2-3 szendvics vagy rendes péksüti 2-3 mikor mit kap útközben

Délben már ebédelni rohan, akkora ételhordó kaját hoz, hogy másnál az 2-3 fő ebédje

Ebéd után 2 órával már ő is gyümölcsözik vagy csokizik, valami nasi mindig van

Majd 4 után már siet haza mert éhes, általában vacsorára újra főtt ételt eszik ha hazaér abból amit asszony aznap főzött plusz még azért lefekvés előtt is bekap ezt azt meg nasi

Napi 2 kávé neki is megvan

Őt napi szinten szívatják is, hogy inkább ruháznák mint etetnék

Ezt össze se merem adni, de tuti lekörözi az előzőt

Mondjuk ő legalább nem lusta mellé, heti 2 nap jár squasholni meg van kutyájuk amit hord sétálni.. de azért nem versenysportol


Na tessék 2 példa csak a 40 fős munkahelyemen..hány ilyen van még.

2021. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

De én vagyok buta hogy kollegáimmal jövök.

Hát a saját férjem ugyanez..

Reggeli nála 4 szendvics zsemleből vagy 3-4 nagy Fornetti vagy ilyesmi. Kapásból 1000 -1500 kcal

Ebéd nagy tál kaja, és ő igazi hagyományos paprikás krumpli, rántot hús krumpli, csirkepörkölt tészta, babgulyás stb csak ilyeneket eszik

Tonna szám eszi az almát banánt mandarint körtét.

Vacsora is szintén hagyományos magyaros, zsíros kenyér, tepertő vagy kolbász, kenyér ilyenek

És sajnos szeret ő is nasizni, ropi, popcorn, Snickers, Milky way, túró rudi

Sajnos vizen kívül ő is csak cukros löttyöket iszik mert a cukormentesek neki förtelem.

Egyszer számoltuk, simán 3500 kcal körül eszik egy nap.

Mozgás az elmúlt 8 évben neki se sok, előtte NB2ben focizott, de 8 éve semmi sport. Mégis 193 cm 80 kg ha végigzabálja a karácsonyt akkor is annyi.. 40 évesen..

Nővére 3 gyereket szült, kb ugyanígy eszik mert divatból próbált ilyen divatos healty dolgokat enni de bevallja hogy a kukában végzi minden, mégis nőként 185 cm 75 kg

Szerencsére a lányunk rájuk ütött, gyerek létére jó evő, jó étvágyú, oviban is mondják hogy van hogy ebédet 3x szed, itthon is megeszik egy evéshez egy fél kígyóuborkát kenyérrel felvágottal, túró rudi, joghurtital, megeszik simán egyszerre gyümisalátát egy egész banán, 1 mandarin, 1 alma egy marék szőlőből mégis 3 éves elmúlt, 105 cm és 12.8 kg..kb fél éve egy dekát se hízott.

Én meg járom a konditermet, eszem a mindenmentes dolgokat, nézem ahogy más jól lakik és mégis én vagyok a család dagija, nálunk mindenki a családban sajnos pomt ugyanilyen, anyám, tesóm, mindenki..szóval persze nem genetika...nem a lótúrót

2021. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
9%

Az a reggeli amit írsz max 350-400 kcal. Fél tábla milka csoki nincs 300 kcal, inkább 225, szaloncukrot, bonbont nem eszik minden nap, ezt szkippelhetjük, banán-narancs egybe max 150-200 kcal.

Cukros kóla 100ml 44kcal (fél liter tehát 220) kv cukorral nagyjából semmi. (Plusz vízhajtó és fosat) Nestea 100 ml 19-20, másfél liter 300.

Nyilván “kicsit” túlzol. Máris összejött min.3-400 kcal mínusz… és csak eddig olvastam.

~10 éve kcal számolás freak vagyok, nekem te ne 😅🤣

2021. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

3 cukorral iszik egy kávét..

Egy teáskanál cukor 20 kcal, 2 kávénál az már 120 kcal és a tej, tejszínhab még további elég sok, szóval 2 kávé se semmi, hanem kb 250 kcal.. szóval összejött pár plusz is

Szaloncukor nincs mindig, de szatyor édességgel jár mert boltjuk van a szüleinek, szóval állandó jelleggel van nála chips csoki gumicukor vagy valami, én nem is követem állandóan, lehet még többet is eszik amit látok

De a lényeg nem is ez..Hanem az, hogy nálam biztos hogy jóval többet eszik, én sem pékárut nem eszek egyáltalán, se édességet se cukros üdítőt a kávétól meg egyenesen hányok, és sajnos ebédre se tudok bevágni egy telejs Don Pepe pizzát, nekem marad a hal meg a társai..amit amúgy szeretek

Mégis 20 kiloval több vagyok nála azonos magassággal azonos korral

2021. dec. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Lehet kávét kellene innom és én is fosnék és vékony lennék? Leugranék 68 kilorol 48ra 🤣

Nekem a reggelim max natúr zabkása vagy magkeverékes müzli növényi tejjel.

Ebéd általában bulgur, quinoa, kuszkusz valami hallal. Húst nem igazán eszek. Tegnap pl csak egy kukoricasalátát ebédeltem, ma fetás pennét fogok kukoricatésztából.

Uzsi nekem is gyümölcs (mandarin, banán) munkahely adja, van korlátlan mennyiségben

Vacsi meg változó, szendvics, tojas vagy valami.

Csak vizet iszok.

Én akkor miért nen vagyok 47 kilo?

Lehet ennem kéne sok cukros kakát?

2021. dec. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

24. Teljesen feleslegesen kaptatom a billentyűzetet miattad…

Szerintem te tipikusan az az ember vagy, aki szerint a 100gramm x kcal a tészta csomagolásán a megfőtt tésztára vonatkozik. Mindegy, hogy az csak vizet vesz fel… a súlya ugye nagyobb. És nem lehet hogy a 100gramm száraz tészta ugyanannyi kcalt tartalmaz mint a 255 gramm kifőzött. 🤦🏻‍♀️

Akkor sem fogod megérteni, hogy kalóriadeficitben nincs hízás, ha a fejem tetejére állok. Nincs olyan, hogy Neked mondjuk 1600 kcal a TDEE-d (alap anyagcsere) és 1200-on hízol. (Ha előtte éveket koplaltál kávé-narancs-pirítós diétán akkor igen, de gondolom ennyire lökött nem vagy.)

A korábbi hozzászólásaidat nem méltatom mert túl nagyvonalúan számolsz, a saját javadra 😂

Ha te attól hízol amit magadra leírtál, akkor lehet hogy jótékonyan a fél raklap csokika felett szemethunytál. Sok duci teszi, előfordul.

Ha a kolléganőd ennyit eszik mindennap (amit kétlek) akkor nézesse meg magát orvossal, mert valami betegsége lehet. (LADA pl.)

2021. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Utálom a csokit szóval én biztos nem.

Nem hiszem, hogy minden ilyen embernek aki rengeteget eszik mégse hízik orvoshoz kellene mennie. Mert hiába erőlködsz, rengeteh ilyen van..

2021. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27. Nem, nincs.
2021. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!