Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet valakinek ilyen...

Hogy lehet valakinek ilyen mentalitása?

Figyelt kérdés

Most nem szeretnék vitát kezdeni, de feldühített egy régi kérdésnél egy komment.

A kérdésben ketten nem akarják a babát, védekeztek is de valószínűleg lyukas volt szóval nem kívánt. Mindketten egyféle döntést hoztak,feltehetően még fiatalok is voltak és valakinek van pofája ilyemit írni:


nagyon kérlek Titeket, hogy ne vetessétek el! ha nem is akarjátok, akkor is szülje meg és adjátok örökbe! annyian várunk arra, hogy örökbe fogadhassunk egy kisbabát. www.golyahiregyesulet.hu Itt segítenek nektek!


Most komolyan, aki ilyet ír az nem gondol abba bele miken kell egy anyának eleve keresztül mennie, először a gyerek növekedése, terhességi fájdalmak, maga a szülés ami lehet kockázatos is, eleve nem kívánt lenne de csak azért is szüllje meg aztán adja örökbe sőt itt nem is biztos hogy jó helyre kerül. Ez szerintem csak nagyon öznő mentalitás? értem én azokat is akik szerint bűn az abortusz, de ez konkétan érzelmi zsarolás és önzőség mert ő nagyon szeretne és olyat kér meg erre aki alapból nem akar szülni de csak azért szüllje meg mert ő szeretne és nem gondol abba bele miken menne keresztül...eleve ez másra nem tartozik sőt nem is ez volt a kérdés lényege. Mindkét fél nézeteit megértem de ez kicsapta nálam a biztosítékot. Sőt még oldalt is ajánl. Nagyon régi kérdés és a válasz is, de az ilyenek mit éreznek mikor ilyesmit írnak? Kicsit se gondolnak bele más helyzetébe? "Akkor is szülje meg" mintha valami babagyártóhoz beszélne és nem egy emberhez...Arról a pár pont nem tehet, hogy sokan várnak örökbefogadásra de ehhez semmi hatásköre nincs szerintem. Én látom rosszul? Bármi véleményt meghallgatok..



2021. aug. 16. 00:13
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem tetszik, nem kell kérdezgetni itt a gyakorin. Bár tény, hogy nem szép dolog egy abortusz előtt álló nőbe így belekötni, van elég problémája az ilyenek nélkül is. Ezért szokták a nők általában eltitkolni, hogy abortuszra mentek.

Én nő vagyok, és én is voltam már abortuszon, méghozzá kettőn is, gondolhatod kaptam hideget meleget.

Az elsőnél akkor veszítettem el a szüzességemet 16 évesen, a párom 17 éves volt, szintén szűz. Egyértelmű abortusz.

A másodiknál megszakítással védekeztünk. Tudom nem jó módszer, de a párom direkt szeretett volna teherbeejteni, így nem szállt ki. Mentem is esemény utániért, de nem használt. Terhes lettem, majd a párom közölte, hogy neki mégsem kell a gyerek, megakartam tartani, de a családom lebeszélt róla, mivel egyetemre jártam.

Mindkettő ugyanazzal a fickóval történt, már nem vagyunk együtt hálistennek.

Nem bántam meg egyik abortuszt sem, ez volt a helyes döntés, utána depressziós is voltam, sírva járkáltam a kórházban, senki nem érezhette, mit érzek én, amiért nekem ezt kellett tennem. Ha ez mind nem lett volna elég, akkor az orvosok is adták nekem az ívet. A saját nőgyógyászom például nem is vállalta az abortuszt és azt mondta többet ne is menjek hozzá, majd minden egyes helyen bántottak. Lelkileg nagyon megterhelő volt az egész.


De mindezek ellenére megértem azokat az embereket is, akikről te beszélsz. Én nem tudom ők mit éreznek, ők sem tudják mit érzek én.

2021. aug. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
92%

Mindkét álláspontot meg tudom érteni. Sajnos az én családomban is vannak akik évek óta várnak a babára hiába. A te felháborodásod viszont annyira nem értem, ez egy fórum, még ha ilyet is írt a válaszoló, a lány el tudja dönteni van-e olyan élethelyzetben, hogy tényleg elvesse az abortusz gondolatát. Egyébként egy ilyen lány ismerősöm is van, nem tervezett babájuk lett fiatalon, de ő úgy döntött örökbeadja, és már terhessége alatt talált örökbefogadó szülőket, úgy tudom. Biztos ez sem volt egyszerű, hogy lemondjon a gyerekéről, de van aki ilyen önzetlen is bír lenni.

Szóval ne ítélkezz kérdező, egyik fél felett sem, és a kritikát is bírd, ha ilyen éles kérdést vetsz fel!

2021. aug. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
81%
Sztem túlzás ilyet írni, de amiket te irkalsz kérdező az is full beteg.
2021. aug. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
23.mi beteg pontosan?
2021. aug. 16. 04:40
 25/44 A kérdező kommentje:
Bánom hogy feltettem a kérdést, jelentsétek légyszi és eltűnik.
2021. aug. 16. 04:48
 26/44 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, normálisan kell védekezni(ha a gumi kiszakad, szétreped, hacsak nem vak mindkettő észre kell venni). Ha ez nem megy, nem a gyereket kell megölni, hanem vállalni a felelősséget. Bár igaz, könnyebb eszetlenül kufircolni.
2021. aug. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb ember érzelem vezérelt. És nem empátia miatt, hanem saját önös érdekből. Nem csak ilyen téren, minden téren. Nem tudsz nekik logikus, tényeken alapuló, de az ő véleményüktől ellentétes álláspontot prezentálni anélkül, hogy idegből ne reagáljanak valamit. Ők a véleményt és a személyes érzelmeket kezelik vitaalapként. Ilyenformán a fejükben teljesen full jogos kérésnek tűnik, hogy egy másik nő hordjon ki egy nem kívánt terhességet, mert neki arra erős vágya van. Ugyanezen nő végletekig lenne sértve, ha egy férfi csak úgy meg akarná erőszakolni, mert a férfinak az jól esne. De ugye a saját testéről a fejében ő dönt, mert az ő érzései, máséról szintén, mert az is az ő vágya. A paradox abszurditás az egészben meg le van sz.rva, mert az nem az ő érzése, csak egy tény.


Ezt gyakorlatilag bármire ráhúzhatod az életben, egy érzelemvezérelt ember nem cselekszik és gondolkozik logikusan. Pont ezért fölösleges vele törődni. Ha valaki abortusz mellett dönt, akármilyen okból kifolyólag, az az ő egyéni saját döntése. Senkinek nincs joga ahhoz, hogy elvegye az önrendelkezést a nő saját teste felett, akkor se ha neki nem lehet kisbabája és emiatt baromi frusztrált és csalódott.

2021. aug. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
86%

Az a beteg, hogy senkinek nem lehet a tiedtol eltérő véleménye.

Én pl elhiszem, hogy lehet ennyire elkeseredett egy nő ha nem jön össze a baba de azzal is egyet értek, hogy nem szabadna bűntudatkeltően megnyilvánulni. Azt kérdezed, hogy lehet valakinek ilyen mentalitása? Amire az a válasz, hogy mivel ezek a nők nem szültek, nem hordtak ki egy babát, így nem tudják, hogy milyen a terhesség és milyen kötődni egy meg nem született babahoz. Szóval nem annyira bonyolult sztem elképzelni, hogy ők nem érzelmi síkon hanem csak a végeredmény sikjan nézik ezt, míg az aki már szült megint másképpen.

2021. aug. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
25%
Elég pofátlan arra kérni lányt hogy tegye tönkre a testét és kínlódjon 9 hónapig élje meg a poklok poklát hogy aztán amiért megkinlódott másé legyen.
2021. aug. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek, hogy eddig nem találkoztál hülyékkel!
2021. aug. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!