Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Görbém értelmezésében tudnátok...

Görbém értelmezésében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

[link]


Ez az első hogy végig mértem a ciklusomat.



2021. aug. 28. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ez eléggé anovulációsnak néz ki. Hogyan méred a hődet? Azonos időben szoktad mérni? Ha szájban akkor lehet nyitott szájjal alszol? Akkor érdemes lenne hüvelyben mérni.

Illetve a pontosabb eredmény érdekében próbáld ki a kindara alkalmazást, ahol 2 tizedesjegyig tudod jelölni a reggeli hőmérsékleted.

2021. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

több helyen vezetem, de sajnos a hőmérőm 1 tizedesjegyig mér :/

azonos időben próbálom nézni, de fél óra +/- előfordul

szájban mérem, nem vagyok egy kora reggeli ember, csoda, hogy hozzászoktam, hogy első dolgom a mérés totál kómásan :D

az a baj, hogy az időjárás is elég változatos volt, a melegben nyitott ablaknál alszom, most hogy hűvös van becsuktam.

2021. aug. 28. 11:15
 3/18 A kérdező kommentje:

előző hónapban 21. ciklusnaptól néztem, ott nem volt ennyire változékony az időjárás, szépen ment le mensi előtt


[link]

2021. aug. 28. 11:16
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit azért nem befolyásol az ablaknál alvás. Én is ovu mentesnek látom a ciklust. Kellene még két ciklust végig mérned. Nekem akkor is működött a mérés mikor pisilés miatt keltem fel és a wcn ülve mértem, mert nem bírtam ki. Ha jól müködnek a hormonok azért a minimál mozgás és egyebek nem csinálnak ilyen nagy eltéréseket. Alapvetően nem gond az ingadozás az ciklus első felében, de nálad nagyon nagyok a kilengések, vagy a hőmérőd rossz, vagy hormonális gond van.
2021. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Szerintem mindenképp vegyél egy 2 tizedesig mérő ovulációs hőmérőt és azzal próbáld meg vezetni a ciklusod és próbáld meg hüvelyben mérni akkor szebb görbét kaphatsz amit könnyebb lesz értelmezni.
2021. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én azért ezt a hónapot végigvárnám, mielőtt következtetéseket vonunk le. 30 napos volt az előző ciklus, most a 15. cn-n vagy, ha pl. a luteális fázis neked 12 napos, később lesz még csak peteérés. Amit a 21. naptól néztél az előző ciklusban, az gyakorlatilag kuka, mert amit 11:30-kor mérsz, azt nem lehet az 5:10-essel összehasonlítani. Sajnos az új ciklusban 5:15 és a 7:30 között is sok az idő. Próbáld meg 1 órás időintervallumon belül mérni.
2021. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

előző 2 ciklusban ovu teszteltem, 14. majd a 15. napon volt ovum.

szoktam érezni is, szurkál, finoman görcsöl egész nap a petefészkemnél.

múlt hónapban kezdtem először a mérést és későn, mert nyaralásból akkor értünk haza, kíváncsiságból álltam neki.

ebben a ciklusban voltam 4. ciklusnapon vérvételen és megyek a 21. napon, ezért nem ovuteszteltem, de 12-13. ciklusnapon megvolt a szurkálás és a termékeny nyákom. ma vagyok 15. cn-on

de a hőm ugye nem árulkodik arról, volt-e peteérésem, majd 1 hét múlva a vérvételből kiderül

2021. aug. 28. 12:29
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha betartod, amiket írtunk feljebb, akkor árulkodni fog a peteérésről :)
2021. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igyekszem csak nem mindig ugyanakkor kelek, elég h.lye beosztásom van sajnos. Majd most hogy kezdődik a fiamnak a suli talán kicsit beáll a reggeli fix ébredés nekem is a szabadnapjaimon is😁

Meg majd akkor hüvelyben mérem, ebben a ciklusban marad szájban. Illetve mostanában gyakran felébredtem éjjel, volt hogy 2x is... Ezzel nem tudom mit tehetnék?

2021. aug. 28. 13:44
 10/18 anonim ***** válasza:

Az ébredés sem befolyásol :).


Az viszont igen, ha órákkal korábban vagy később nézed. Ha ennyirw össze vissza kelő vagy, akkor neked nem javasolt a görbevezés... csak stresszeled magad mikor lehet, hogy egyébként jó lenne. Szerintem elég lenne lh tesztelned és ovu körül együtt lenni.

2021. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!