Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért akar mindenki lebeszélni a babáról már? Még nincs gyerekem...

Figyelt kérdés

39 éves nő vagyok. Egy éve próbálkozunk a férjemmel.

Sajnos a fiatal 20-as éveimet elszúrtam. Depressziós, magamba forudlós voltam, nem ismerkedtem. Anyagilag is rosszul álltam, az iskoláimat is későn, 25 évesen fejeztem be. Csak ezután kezdtem gyüjtögetni, dolgozni.

30 körül kezdtem mindenhogyan helyrejönni és 4 éve ismertem meg a társamat. Előtte is ismerkedtem, próbálkoztam, de nem jött össze senkivel az egy hullámhossz.

A férjem elvált volt, van 2 nagyobb, kamasz gyereke


2 éve vagyunk házasok és fél éve próbálkozunk a babával. Aki nem akar jönni. Anyukám folyton azt mondogatja: hogy kell ez nekem? Meg már talán nem is lenne hozzá idegezetem

Meg hogy engedjem el a dolgot.

Barátnők is le akarnak beszélni róla, van aki azt hozza fel, hogy a férjemnek már úgyis van 2 nagyobb gyereke.

Valóban ennyire késői lenne ez?

Most már elmegyünk orvoshoz, nem akarom tovább húzni az egyre rövidülő időmet. Ha össze jönne most, 40 lennék mire megszületik...


2021. szept. 16. 13:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ne hallgass azokra akik lebeszélnének.Ha te és a férjed szeretnétek babát akkor hajrá.

A ti életetekről van szó a mai világban pedig egyáltalán nem ritka,hogy egy nő 40 felett szül.

2021. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
18%

Én ilyenkor abba gondolok bele, 40 évesen (ha összejön) megszülöd.

58 leszel, mire leérettségizik. Utána továbbtanul, azt közel 60évesen finanszírozod neki?

A diploma osztóját lehet meg se éled.


Unoka? Felejtsd el...


Anyukám 45 évesen már unokázott 🤷‍♀️ én 29 vagyok. Második babánkat szülöm a napokban. Eredetileg hármat terveztünk, de lemondtam a 3.ról, mert nekem 30 felett már nem a terhesség a célom.



Nem vagyunk egyformák.

2021. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
88%

Senki nem tudhatja, mit hoz a jövő. Lehet, hogy nem éred meg a gyereked diplomaosztojat, de az is lehet, hogy még 100 évesen is a kiskerted kapirgalod.


Szerintem a leírtak alapján pont most lenne a babahoz idegzeted. Fiatalon a mentális problémáid miatt egy gyerek abszolút nem lett volna ideális. Sőt, idősebben talán több elettapasztalatod van, nyugodtabb, érettebb vagy egy gyerekhez.


Talán egyedül a fizikai része neccessebb idősebb korban: éjszakazni, később meg állandóan figyelni a gyerek minden lépését, és ugrani, ha baj van.


Szorítok a babahoz!

2021. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
20%
Nem ideális életkor a gyerekvállaláshoz, de egy gyerek még beleférhet. Férjed hány éves?
2021. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
85%
Ki nem szarja le, hogy más mit gondol! Akkor is, ha az anyád mondja... A te korodban már fél év után megkezdődik a meddőségi kivizsgálás. Rég el kellett volna kezdeni.
2021. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 babyboom567 ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

40 évesen szültem,nagyon nagyon nehéz,de nagyon jó,hogy van gyerekem.Semmiért nem csinálnám vissza.Sokkal jobb ember is lettem.


Én is szorítok neked.

2021. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
62%

Ne azon rágódj, amit sokan mondanak, meg itt is irta valaki. Hogy majd ekkor, ennyi meg annyi idős leszel, stb. Nem az a lényeg.

Hanem, hogy legyen valakid, aki a te véred, te nevelgeted, ha idősebb leszel, ő ápolgat, melletted lesz. Nem hiána dolgozol, mert lesz kiért.

Sajnos én is elszúrtam a fiatalságomat. Meg nem is nagyon kellett volna gyerek. 35 vagyok, és szinte bármit megtennék egy piciért. Nézem őket az oviban, játszóteren, zabálnivalóak :)

2021. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
78%
És az mégis kit érdekel ki mit mond? Az embereknek semmi nem jó ebben a témában én azt figyeltem meg. Ha valaki akar gyereket az a baj, ha meg nem akkor az. Ez a ti döntéseteknek kell hogy legyen. Ha akartok és sikerül is miért ne?
2021. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

2-es, hidd el, ha lettem volna olyan állapotba mentálisan és anyagilag, valamint lett volna párom én is 20-30 között babáztam volna...

Most ezt dobta a gép, még nincs gyerekem és vágyok rá. Nagyon.

Örülj neki, hogy neked így hozta a sors.

(amúgy hasonlókat hallok a környezetmtől is)


4-es, csak 1 babát szeretnénk amúgy is. A férjem 42 éves.

2021. szept. 16. 13:47
 10/41 anonim ***** válasza:
90%
Imádom ezt a meg sem éled majd a diplomaosztót. Miért nagyokos te honnan veszed, hogy megéred? A sorsunkat mi alakítjuk, de senki nem tudja előre mennyi időnk van. Ha meg fiatalabb korodban vállaltál volna, akkor azzal jönnek, hogy milyen felelőtlen vagy, hogy ebben az élethelyzetben szülsz. Soha nem lehet megfelelni, így ne is akarj. Én ebben a korban fél év próbálkozás után már elmennék kivizsgálásra, hogy kiderüljön van e gond, mert nekem opció lenne az örökbefogadás is. A lényeg, hogy úgy élj ahogy neked jó és ne hallgass azokra akik nem a te életed élik. Sok sikert, és remélem nagyon hamar babázni fogsz :)
2021. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!