Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni a gyermekvállalásról?

Figyelt kérdés
Más is tapasztalt ilyet első baba tervezgetésénél?
2012. jan. 4. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ilyet. Nem vagytok fiatalok? Anyagiak is rendben?
2012. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Okokat nem mondtak? Velem ilyen nem történt...
2012. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nem vagyunk túl fiatalok hozzá 25N/33F, házasok vagyunk, az anyagiak is rendben.

Mindenki azzal jön, hogy nem tudjuk mire vállalkozunk, és hogy milyen rohadt nehéz, egy gyerekkel véget ér az élet, nincs semmi szórakozás ...stb. Pedig nem vagyunk bulizósak, otthonülő típus vagyunk mindketten, szóval ez engem nem igazán riaszt el. Más sem, csak nem értem a reakciót... Azt hittem minden beavatott örülni fog, meg drukkolni... :(

2012. jan. 4. 16:07
 4/16 anonim ***** válasza:
Gondolom alkalmatlannak találnak rá valamiért. Talán mert nincs saját lakás, jó munka, biztos kapcsolat, akármi.
2012. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Igazuk van amúgy, a gyerekkel végetér az életed. Bár hülyén hangzik de valahogy igaz. Mert azután a gyerekért kell majd tenned, hozzá igazítani mindent, szeretnél kettesben lenni a pároddal de majd nem tudsz, elmennétek nyaralni, de ott lesz a gyerek, nem tudsz. Persze otthagyhatod valakivel, de akkor meg aggódsz majd hogy nincs-e valami baj. Nem tudom... én nem látom értelmét hogy gyereket neveljek, jó oldala nagyon kevés van, rossz meg nagyon sok. Először még aranyos, de hamar felnő és rossz minden gyerek, az idegeidre megy, tanulni kell vele, nevelni, rengeteg pénzbe van, stb. Ezeket te végiggondoltad és komolyan akarod? Szerintem fiatal vagy még, és nem ezzel kéne még foglalkoznod.
2012. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Gyúloltem amikor nekem is ezt mondták.Majd meglátod bla bla...csodás dolog volt amikor terhes voltam és megszultem a fiam 24 évesen.Nagyon nem hiányzott a szorakozás mert nekunk a baba volt a minden.aztán csendbe maradtak!!!
2012. jan. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A férjem tesójáék ugyanilyen korúak de nekik én is mondogattam,h. Nem kell elsietni, ráérnek még. Igazuk azoknak akik ezeket mondták ezt el kell ismerni. Nekik azért mondogattam mert ők nem tudnak fél napot sem egy helyben maradni, a lány egyáltalán nem házias, elkényeztett, délutánig alszik,lusta stb... Ezt egy babával nem lehet megtenni, rohadt nagy meló egy kisbaba ellátása. Én is azt hittem tudom mire vállalkozom de nagyon nem tudtam mint utólag kiderült. A sógornőmèknél az van, h. Nagyrészt az apuka vagy a nagymama van a kicsivel (8hós) mert anyuka ki van borulva meg mindenkinek azt mondogatja, hogy neki több gyerek nem kell. Na, szóval talán ezért mondogatják nektek. De most ezt ne vedd magadra csak egy konkrét példával tudtam neked szolgálni. Amúgy én is tyúkanyó típus vagyok de azért bevallom voltak esetek amikor arra gondoltam, hogy ha én ezt tudom, hogy ilyen lesz....!

2hét múlva érkezik a tesó, remélem vele már könnyebb lesz. Azt már mindenesetre tudom mi vár rám. Ja és én 31 vagyok, a férjem 37 és a nagylányunk 3éves.

1válaszoló voltam.

2012. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én nem gondolom hogy egy gyerekkel megállna az élet,sőt ott kezdődik csak igazán. Nem mehetünk nyaralni? miért nem? ki mondja meg hogy egy gyerekkel nem lehet nyaralni? Természetesen nem csecsemőre gondolok, de most se megyünk minden évben.. Voltam én is nyaralni a szüleimmel anno, együtt az egész család, igaz nem sokszor, az anyagiak miatt, de amikor mentünk mindenki élvezte. De ez csak egy kiragadott példa.

Persze hogy érte teszel mindent, de most sem a sárban fetrengünk, most a páromért teszek meg mindent amit csak kell, a saját gyerekemért pláne megtenném.

Persze, biztosan nagyon fárasztó, nehéz, embert próbáló feladat, de az élet része...most őszintén, akinek már van gyereke, nem éri meg??? Amikor azok a pici ujjak megfogják a kezed, amikor megöleli a nyakad, amikor először kap jó jegyet az iskolába és átjár a büszkeség, ahogy magadat és a párodat viszont látod benne...

2012. jan. 4. 16:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. De, teljesen igazad van, mindent megér hisz én is ezért vállalok még egyet. :) Szerintem csak arra gondolnak az ismerőseitek, hogy várhatnátok is még vele mert gyermektelen már nem lehetsz sosem de gyereked lehet még 6-8 is ha akarod. :)
2012. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg senkit ne hagy beleszólni, ez tényleg tök magánügy és senkinek semmi köze hozzá. Nekünk most a 2.-nál voltak olyan célozgatások, h. 2 gyerekkel milyen nehéz lehet, meg mennyi pénz és ebbe a válságos időbe stb....nem kell ezekkel foglalkozni Te tudod mit hogy szeretnél.
2012. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!