Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhesen barna folyas,...

Andpand kérdése:

8 hetes terhesen barna folyas, de itt Angliaban, ahol elek nem adnak gyogyszert, valakinek barmilyen tanacs?

Figyelt kérdés
Mar 6 napja van barna folyasom hol erosebb hol gyengebb, hol barna alvadt ver darabokkal. 4 napja bementem a surgossegire, ahol csak vizeletbol megallapitottak hogy terhes vagyok (amit eddig is tudtam) es hogy nincs fertozesem. Masnap bementem ultrahangra, ahol elvileg minden rendben volt, de a verzes okat nem tudjak. Semmilyen gyogyszert nem adnak, azt mondjak nincs ra bizonyitek, hogy az segit. Ill mondtak hogy pihenhetek, de erre sincs bizonyitek, hogy az feltetlen szukseges... Alhasi fajdalmaim is vannak, de persze ez is normalis szerintuk. Azert azt hozzatettek, hogy azt persze ok nem tudhatjak mi lesz a terhesseg vegkimenete es menjek vissza ket het mulva, ha ugy gondolom. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit tehetnek...
2012. febr. 23. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Itthon erre utrogestan kúpot szoktak adni. Esetleg próbálj azt szerezni, mert az ilyen esetekben segít. Szedjél magnéziumot, és pihenj sokat. A magnézium arra is jó, hogy ne stresszeld túl magad, de izomlazító is, lehet az alhasi fájdalmaid is enyhíti. Többet szerintem nem tudsz tenni, mert sajnos a terhesség korai szakasza kiszámíthatatlan. Kitartást, és pihenj tényleg sokat.
2012. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kerdeztem errol oket, meg olvastam a duphaston rol is kulonbozo forumokon, de itt nem szedhetsz semmit. Itt valahogy ugy veszik, ha a magzat nem eli tul, az azert van mert nem eletkepes. A magneziumot feltetlen beszerzem, ha mar csak a stressz ellen jo... biztos segit :)
2012. febr. 23. 16:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Legalább az 500mgos Mg-t szedd, emellett ha tudsz, szerezz be palástfű teát, az segített nekem. Ugyanaz a hatóanyaga, mint az utrogestannak. Gondolom ott ilyen gyógyszert nem tudsz csak receptre venni.

Komolyan nem értem, h egy állítólag ilyen jól fejlett ország és egy receptet nem adnak és nem tudják megállapítani, miért a vérzés.

Valószínű bevérzés van a petezsáknál. Pihenj sokat és igyál palástfű teát!

18hkm

2012. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen itt hihetetlenul fejlettek, csak ahhoz ertenek hogy razzanak le. Ugrasztanam anyumat a gyogyszerert, de nem is merem neki mondani olyan regen varja az unokat, inkabb biztosra megyek. koszi megegyszer!!!
2012. febr. 23. 17:00
 5/12 anonim ***** válasza:

En is Angliaban elek es itt sajnos csak akkor irnak fel hormon kezelest (pl progesteron) ha elotte volt mar vetelesed es a hormon szinted nem megfelelo. Valamiert utolso megoldaskent tekintenek ra. :( A duphastont ami szinten erre jo lenne 2008-ban betiltottak itt, utanna meg 2010-ben Australiba is betiltottak amirol melysegesen hallgatnak es nem mondjak meg miert. Utrogestant meg csak akkor adnak ha nagyon muszalj, nem adnak azt mindenkinek akinek barna folyasa van. Nekem 2008-ban volt egy vetelesem 8 hetesen. Nem barnaztam elotte hanem egybol piros ver jott. Uh-n mar nem lattak a babat. Mikor masodszorra lettem terhes es mivel volt egy vetelesem kaptam idopontot egy korai uh-ra (8 hetesen, ami itt korainak szamit). Ekkor vettek vert es megallapitottak, hogy a progesteron szintem 17.5. Azt mondtak a 15 feletti az mar nagyon jo. Par napra ra elkezdtem barnazni es ismet visszamentem. Ekkor is vert vettek es szinten 17 volt a progeszteron szintem igy nem kaptam semmit. 11 hetes terhes voltam amikor a barnazas abbamaradt es egeszseges kisfiam szuletett aki mar 2 eves. En is szedtem magneziumot ahogy itt elottem irta valaki. Megprobaltam pihenni sokat (irodaban dolgozom tehat nem kellett fizikai munkaznom). Csak azert irtam le, hogy nem biztos, hogy barmi gond lenne. Nallam sem talatlak semmit. A mehszaj zart volt, nem volt seb, a hormonszintem jo volt, a baba jo helyre volt beagyazodva nem a mehszajhoz kozel, nem volt semmi gond es meg is barnaztam. Lehet a beagyazodstol vagy a novekedestol megpattant par hajszal er... nem tudom. Nekem alhasi fajdalmam nem volt de ilyen szurkalas-huzodas szerusegeket ereztem folyamatosan.


A baratnom nemreg szult. O is barnazott 2 hetig neki viszont megallapitottak, hogy valami van a baba mellett (nem tudom mar pontosan mi talan ciszta) es ez urult neki ki. Hetente kellett neki visszamenni uh-ra es neztek, hogy novekszik vagy felszivodik stb. 4 het utan megszunt a barnazas es lassan a ciszta szerusegu valam is felszivodott. Neki egeszseges kislanya szuletett. Hormonpotlast neki sem adtak. Neki nem is neztek meg hormon szintjet mivel nem volt vetelese egy elozo terhessegbol mint nekem.

Teljesen mas itt az orvosi ellatas, nem olyan mint otthon. Kivanom, hogy minden rendben legyen veletek!

2012. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ez az elso terhesseg es tenyleg remelem hogy csak tulreagalom a dolgokat. Csak amikor a gp megkerdezi, hogy akkor vegulis miert mentem be hozza??? na ez bosszant fel a legjobban. amugy koszi a valaszod meg a nyugtatast :)
2012. febr. 23. 17:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én nőgyógyászom is azon a véleményen van, hogy amelyik baba el akar menni az el is fog és nem az ultrogestanon meg duphastonon múlik a terhesség kimenmetele.
2012. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

17:00-as vagyok. Elhiszem, hogy bosszant. Engem parszor a kisfiammal huztak fel. 39 fokos laz, hanyik 15 percenkent, hivom a surgossegit de szerintuk minden rendben. :( En is ki tudok akadni rendesen. Viszont a szules nagyon jo elmeny volt nekem. Sagitokeszek voltak, utanna a vedonok is nagyon aranyosak voltak. Szoval minden nagyon jo kiveve ha az embernek egeszsegugyi gondjai vannak. Szerezzel be magneziumot es probalj pihizni. Nekem Holland & Baraths (bocsi lehet nem jol irom) uzletbe sikerult sima magneziumot vennem. Ebbol szedtem reggel 1-et meg este 1-et + terhes vitamint. A magnezium jo arra is ha kemenyedik majd kesobb a pocakod. Itt ezt sem ismerik. Ugyhogy nem is kell mondani, hogy szeded.

Meglatod minden rendben lesz.

2012. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hahó, nemrégen nekem is ugyanezvolt itt Angliában, 9 hetesen barnás vérzés, nem csináltak semmit, azt mondták, ha a baba meg akar maradni, megmarad. UH-t is úgy kellett kisírni. Aztán otthon - bár már vérzés nem volt - a biztonság kedvéért adtak Ultrogestant, anélkül, hogy progeszteron szintet néztek volna (nekem ez is fura). Elkezdtem szedni, és egyből élénkpiros vérzésem lett, ami kb 2 hétig tartott, hol erősebben, hol gyengébben. Mostanra elmúlt, már 20 hetes vagyok.

Csak azért írtam le, hogy tudd, az Ultrogestan sem megoldás mindenre, csak arra jó, ha kevés a sárgatest hormonod. Ha nem az a gond, akkor teljesen felesleges szedni. A nőgyógyászom otthon azt mondta, hogy amíg a vérés nem több mint a menszesz első napján, addig lehet bizakodni. Magneziumot meg tudsz Tescoban, vagy Bootsban is venni, csak fogyassz hozzá sok B6 vitaminban gazdag ételt, hogy fel is szívódjon.

üdv

2012. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek koszonom a hasznos infot :)
2012. febr. 23. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!