Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit kezdjek ezzel a félelmemmel?

Mit kezdjek ezzel a félelmemmel?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok , aminek örülünk. De viszont alapból nem vagyok egy vékony nő, 173 cm és már most 82 kg pedig 9 hetes terhes vagyok 😪 (74 kg-ról )

A hasam , oldalam szülés nélkül is striás volt kamaszkori hirtelen hízás- fogyás miatt.. meg alapból rossz a genetikai.

Teljesen be vagyok pánikolva , hol van még a vége....

Van itt esetleg olyan , aki hasonló helyzetben van vagy volt? Boldog lennék ha szülés után legalább ilyenre vissza tudnék fogyni , amilyen most vagyok. De szinte ez most elképzelhetetlen számomra.


2021. nov. 6. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak azon múlik, eszel-e 7000 kalóriát napi 2x.

A víz meg a normál gyarapodás miatt ne aggódj, az el fog tűnni szülés után egy hónapon belül, de az hogy feljalmozol-e 30 kilónyi zsírt, az csakis rajtad múlik.

Én pl 25 kilót hiztam terhesség alatt, ebből 22t az első 7 hónapban, aztán a végén semmit, de összesen 4 kiló maradt rajtam.

Mondjuk én tudtam hogy nem zabálok, hiába mondta a védőnő hogy hát ez azért sok lesz, mondtam neki, hogy nem tudom honnan van, de hogy nem a kajából, az biztos, és el is tűnt.

2021. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
8 kg 9 hét alatt? Ne, haragudj de az rengeteg és nem is egészséges mértékű, én 3.5 kg hiztam az első 14 hétben és még ez is kicsit tobb a mint kellene..
2021. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem eszem sokat, sőt most még inkább nincs étvágyam, küszködöm a hányingerrel, émelygéssel 😅 köszönöm az első kommentet, megnyugtattál 🙏

Kedves második, tisztában vagyok vele hogy sok, nyilván nem véletlenül irtam ki hogy félek. Nem várok vigaszt, de azt sem hogy megjobban a frászt rám hozza bárki... hiszen tudom..tudom.. TUDOM

2021. nov. 6. 16:52
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Olyan nincs hogy nulla étvággyal 9 kilót hizzon valaki 🤷‍♀️
2021. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, csak nem veszed észre. Eszel kicsit ebből, kicsit abból. Egy kis nasi. Valamit ami nagyon cukros. Levegőtől nem hízik az ember
2021. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én zabáltam 32 kg jött fel 14 hónap múlva 5 kg maradt, na megint terhes lettem megint ugyan az, pedig annyit tényleg nem ettem, szerencsére ott is visszament, ahogy diétáztam és mozogtam. 3.nál jó pár év múlva, már volt rajtam 20 kg +13

Szülés után kb 5 kg maradt, de a szoptatással jött fel. És sajnos nem sikerül leadnom most már.

2021. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4

Anyum 55kg, mindig sovány volt.

Amikor velem terhes volt 30 ève, több mint 30kgot hízott. Azt le is adta szülés után.

Később a tesómmal 7kgot hízott egész terhesség alatt.

Ennek 24 éve, azóta se ütötte a 60kgot.

2021. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 75 kgval lettem terhes, 16 kilót híztam, mindezt kb az utolsó trimeszter alatt. Akkora voltam, mint egy léggömb, durván vizesedtem, pedig próbáltam figyelni. Én az elején a hányás miatt nem ettem, a végén meg a reflux miatt. Szülés után 82 kiló voltam, szoptatás alatt meg folyamatosan fogytam vissza. Én is rettegtem, hogy mi lesz a hasammal, meg ilyenek, mivel nem sportolhattam, de semmi, simán visszafogyott magától. Nekem sincs extra jó genetikám, kajára se ügyeltem egy darabig, maximum annyi, hogy cukros dolgokat nem ettem, de nem méregettem a tányér levest meg főzeléket, hogy hány kalória, vagy ilyesmi... Szóval szerintem várd ki a szülést, nekem csak utána tűnt fel mennyire brutálisan vizesedtem, mivel minden ruha feszült rajtam kórházból hazajövet meg lógott rajtam ugyanaz.
2021. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Első trimeszterben hizni se nagyon kellene. Pláne ha eleve van egy kis plusz.

Kedves kérdező, figyelj oda, mert csúnya vége lehet. Rajtam a 35.hétben 9 kiló plusz van, mégis alig tudom már megkötni a cipőm. Mi lenne, ha 20 lenne? Fel se tudnék kelni az ágyból.


A terhességi diabétesz meg nagyon nem játék.

2021. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: beszelj az orvosoddal, mondd el mi a helyzet.

Mutasd meg neki leírva pár napi étrendedet. Valószínűleg ott van a baj.

Nem kell kettő helyett enni!

2021. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!