Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék fiatalon...

Nagyon szeretnék fiatalon szülni, szerintetek jobb a fiatal anyaság?

Figyelt kérdés

21 éves leszek januárban.

Most még nem szülnék, mert tanulok és nincs kapcsolatom.

Azonban remélem, hogy egy 25-26 éves koromra alakul majd úgy az életem, hogy szülhessek. Valamiért nagyon félek, hogy erre az időre nem lesz elég biztos párkapcsolatom/ anyagi hátterem a babához, vagy ha lesz is, nem fog sikerülni.


Tényleg annyival jobb a fiatal anyaság? Vagy az is csak túl van misztifikálva?


Imádom a kicsikéket, alig várom, hogy legyen. Azért ezt az időpontot tűztem ki, mert még 2 évet biztos tanulni fogok és szeretnék dolgozni is a baba előtt. Meg ki tudja mikor jön egy olyan kapcsolat...


2021. dec. 4. 11:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Ha mentàlisan èrett vagy az anyasàgra ès elèg tudatos vagy, mindegy mikor leszel anya. 29 èvesen szültem ès fiatalnak szàmìtok a környezetemben.
2021. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Igen, mindenképpen jobb.
2021. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha most még tanulsz, akkor 4 év alatt valószínűleg tényleg nem lesz meg a háttered.
2021. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
25-6 évest már nem mondanám annyira fiatalnak. Inkább az az ideális.
2021. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%

Én is fiatalon terveztem mindig is szülni.

21évesen lettem terhes. Megvolt minden hozzá (ház, munka, 3éve együtt voltunk már az apával)

Aztán egy balesetben elvetéltem. AZ apával szétmentünk (emiatt is).


Mire új kapcsolatom lett, vele is fix lett minden, ő is "felnőtt a feladathoz" , 25voltam. 26, mire megszültem. Mivel 2 gyereket akartunk, nem sokat varattunk az ujraprobálkozáshoz. Veteltem, nem jött össze, 29lettem mire meglett a 2.

Ugy voltam vele, ha fél even belül nem jön össze, akkor ennyi volt. Én 30felett semmiképp nem szültem volna.


Most ezzel a 29el is mar kicsit úgy érzem, hogy sok. Fiunk még belefért a 26al, az teljesen jó volt.


Sem fizikailag sem szellemileg nem ugy alkalmazkodok most a kicsihez, mint a nagyhoz.


Ezért tuti meg is leszek kövezve :D

2021. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
Ez inkább anyagi háttér függő. Nekem jól keres a párom én 23 évesen szültem. Nem kellett emiatt nyomorogni meg kihagyni semmit,de aki a semmire szül fiatalon albérletbe meg hitelekkel a nyakában az azért bizonyos ponton biztos megbánja.
2021. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Egészségügyi szempontból jobb fiatalon szülni, hiába nincs meg az anyagi biztonság. Sokkal jobb egy egészséges gyerek, mint egy sérült. Ahogy múlik az idő úgy van egyre nagyobb esély beteg gyereket szülni.
2021. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Én arra nem mernék szülni, hogy jól keres a párom. Ház az nálam is van/lesz, pontosabban lakás. Én csak azért szeretnék dolgozni 2 évet, hogy kapjak gyed-et.

Igen, szerintem is jobb. Ezért is ismerkedek 30+os pasikkal, mert ők már jobban vágynak az apaságra.

2021. dec. 4. 12:10
 9/32 anonim ***** válasza:
95%
Én 32 évesen szültem és sokszor arra gondolok, milyen jó lenne ha lenne most egy 10 évesem. De sajnos nem igazán voltam akkor még felkészülve sem anyagilag sem sehogy.
2021. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mennyien felpontozták azt, aki írta ha még tanulok, nem lesz meg az anyagi hátterem?

20, lassan 21 évesen mit kéne csinálnom? Pont azért tanulok, hogy jól keressek a közeljövőben.

A saját kétségeim pedig azért vannak, mert manapság néha a 2 diplomás sem kap megfelelő állást. Nővérem 1 év alatt kapott egy jó végzettséggel, szvl no comment.

2021. dec. 4. 12:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!