Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan ne gondoljak rá?

Hogyan ne gondoljak rá?

Figyelt kérdés

Az utóbbi félévben valamiért erősödött bennem a vágy a gyermekvállalás iránt. A problémám az, hogy nem vagyok abban az anyagi helyzetben jelenleg (szeretném ha lenne megtakarításom, megtakarításunk), amiben ésszerű döntés lenne a gyermek vállalása, hiába dolgozik a párom külföldön, plusz előbb saját házra szeretnénk spórolni... Nem tudom miképp tudnám meggyorsítani ezt a dolgot, hogy a lelkem ne sóvárogjon, miközben tudom, hogy még nem kéne, az nem elég, hogy én nagyon akarom, ehhez háttér is kell... de vágyom rá. Nagyon furcsa érzés.

25/N



2022. jan. 3. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen jol fogod fel a dolgot, igy 25 evesen. 30ig kb siman tarthatod is ezt a felallast. De meg 3 evig minimum. Eljetek, es azzal foglalkozz. Nem kell elnyomnod az erzeseid, ez tok normalis. Beszelgessetek rola a paroddal, eljetek kicsit bele magatokat, aztan menjen minden tovabb. Biztos van hobbid, használd ki :)
2022. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van, hogy benne van a gondolataidban, amíg nem uralja el teljesen.

Még tök fiatal vagy, beszélgessetek róla, lehet tervezgetni, illetve éljetek, programozzatok, gyűjtögessetek stb. Én is nagyon vágyok már rá, én egy tízessel öregebb is vagyok, mint te, sokáig már nem várhatok. Hosszú kapcsolatomnak lett vége pár éve, a mostani az "igazi", de hát valamennyi időnek azért el kell telnie. Az anyagiak nekünk nagyjából megvannak, persze egy kicsivel több tartalék nem ártana. Most közös élményeket gyűjtünk, élvezzük, hogy bármikor bármit csinálhatunk, tervezgetünk, illetve a rokon kisgyerekeket "tanulmányozzuk"😁. Nekem az is segít, hogy tudatosítom, hogy rohadt nehéz projekt előtt állunk. 😁 (ettől persze ugyanúgy akarom, csak könnyebb várni)

2022. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 1Léna ***** válasza:

Ez az érzés a "biológiai órád" jelzése. Igen, a tested és a lelked is fel van készülve a gyermekvállalásra.

A körülményeink nem mindig optimálisak ehhez, de ha a pároddal közös elhatározásra juttok ebben, akkor a gyermek vállalása nagyobb motiváltságot ad arra, hogy az igazán fontos dolgokra költsétek a bevételeket.

Sokan halogatják a gyermekvállalást, pedig ez olyan élményekkel gazdagít, olyan sok új élettapasztalatot ad, amit más módon nem szerezhetünk meg. Különleges dolog szülővé válni.

(A világháborúk közben és azok után is születtek gyermekek. A mai körülmények messzemenően jobbak. Nem mindegy mihez viszonyítunk.)

2022. jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Csóróságra hova
2022. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!