Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az apa akarja a gyereket,...

Ha az apa akarja a gyereket, de az anya nem, megtartanátok vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Fordított esetben számomra egyértelmű lenne, hogy ha a nő akarja a gyereket, de a férfi nem, akkor; tartsa meg a nő a babát de a férfi mondjon le róla. A nő ne kérjen gyerektartást.

Ez az eset viszont nehezebb. A férfinek is ugyan annyi joga van a saját gyerekéhez, mint a nőnek DE még az előbbi fordított eset példáját követve nem lenne egyenlő a helyzet. Hiába szüli meg a nő a gyereket, neveli a férfi és nem kér gyerektartást. Az a 9 hónap, amíg kihordja a gyereket plusz a szülés illetve az ezzel járó egyéb nehézségek (munkahely, pénzügyek, testi felépülés) hatalmas különbség.

Tehát a kérdés az lenne, ha a férfi akarja a gyereket, de a nő nem. Megtartanátok vagy abortusz mellett döntenétek?



2022. jan. 25. 12:10
A kérdező szavazást indított:
Megtartanám
Abortusz mellett döntenék
92 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan ebben a helyzetben voltam.Nem éppen jól műkődő kapcsolatban fogant meg a baba,én már kiszerettem volna lépni belőle ezért nem akartam megtartani a babát.(Mielőtt megköveznétek,szoptatás és védekezés mellett fogant úgy,hogy akkor még nem menstruáltam szülés után újra...)Vegül megtartottam,6 hónapos volt a baba mikor kiléptem a kapcsolatból.Így volt egy 3 évesem,és egy 6 hónapos gyermekem egyedülálló anyaként 24 évesen.Azóta helyreált minden,és életem legjobb döntését hoztam meg akkor,hogy megtartottam!Ő adott erőt a mindennapokhoz,hogy harcolnom kell,és mindent meg kell tennem a gyermekeimért,különleges kötelék alakult ki köztünk!Mi az oka,higy Te nem szeretnéd megtartani?Ha tolakodónak érzed a kérdésem,nem kell válaszolnod!Dönts belátásod szerint,halgass a szívedre!
2022. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Mivel az én testem, elsősorban enyém a döntés. Ha én nagyon nem akarom, akkor nem vállalom senki más kedvéért se.

Arra, hogy a férfi annyira de annyira akarja a babát, erre nem alapoznék. Ma még azt mondja, akarja a gyereket, holnap meg már kihátrál az egészből. Hány ilyen sztorit ismerünk, hogy a lelkes apuka lelépett a szülés után, megcsalta a párját, csak mert ráeszmélt, hogy ja hát ez nekem mégse pálya. Vagy már a 9 hónap alatt meggondolta magát.

Egy férfi simán ki tud lépni a helyzetből, ha nem fekszik neki a gyereknevelés, egy nő már kevésbé.


Mielőtt jönne a vérengzés, szeretném mondani, hogy tudom, hogy vannak kivételek, nem az összes férfi ilyen hála a jó égnek, tisztelet érte.

2022. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Abortusz. Meg se kérdezném az "apát".
2022. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát,ha csak nem akarja ő ellátni..

Aki nem akar gyereket az ne vállaljon,más kedvéért se.Kicseszel első sorban a gyerekkel,aztán magaddal is.

2022. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nincs ugyanannyi joga az apának. A nő önrendelkezési joga előrébb való.
2022. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nem kérdés. A terhesség alatt kialakulhatnak komoly egészségügyi problémák, attól függetlenül, hogy nem jellemző a többségre. Ismerek olyat, akinek pajzsmirigy gondja lett terhesség alatt (korábban nem volt, családban sem, és később sem jött helyre). Ugyanígy epe, vérnyomás, méhsüllyedés stb esetek is vannak. Ha én nem akarnám megtartani, nem kockáztatnám a testemet, egészségemet egy férfi kedvéért sem, miközben neki semmilyen kellemetlenséggel nem járna a kihordás. Nem is beszélve a munkabér, munkahelyi stb problémáktól - most konkrétan a munkaköröm miatt vagyok tpn, mert automatikusan kiírják a terheseket nálunk, viszont mi terveztük a gyereket.

És ahogy más is írta, már csak itt a gyakorin is hány olyan esetről lehetett olvasni, vagy konkrétan ismerősi körben tapasztalni, hogy a férfi "akarta", aztán terhesség alatt lelépett, abortusz lehetősége után.

2022. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy a #2-es írja. Egy férfinak könnyű meggondolnia magát.


A személyes véleményem az, hogy a gyerekvállaláshoz két ember kell. Ha a nő nem akarja a babát, de a férfi igen, nem szabad erőltetni. Fordítva sem fair. Keressen inkább másik, olyan partnert, aki akar KÖZÖS családot.

2022. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Még jó, hogy attól, mert számodra egyértelmű, még nem így működik. Ilyen ökörséget is csak egy férfi tud mondani. Még mindig van lehetőségetek egy nem kívánt terhességet elkerülni, ha nem füllik a fogad hozzá, akkor vállalod a következményeket és fizetsz felnőttkoráig. Semmilyen beleszólásotok nincs abba, hogy egy nő megtartja a gyerekét vagy nem. A férfi simán lelép, és marad a gyerek a nő nyakába, akit a háta közepére se kívánt.
2022. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Még mit nem!

Két gyerekem van, maradandó sérüléseket szereztem. Senki és semmi kedvéért nem vállalnám ezt a kockázatot úgy, hogy ên nem vágyok gyerekre.

2022. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kapcsolatunk elején beszéltünk már a gyerekvallásról, akkor mind a ketten azt mondtuk, hogy nem akarunk gyereket soha. Egyszer nem védekeztünk, akkor esemény utánit vettem be, mégis terhes lettem. Egyértelmű volt, hogy abortusz, mivel sosem akartam gyereket. A párom azt mondta, így, hogy tudja, hogy terhes vagyok úgy érzi meg szeretné tartani. Ezért is vagyok bizonytalan, mert sokan írták, hogy nagy részük lelép a terhesség során és lehet, hogy neki is csak egy hirtelen felindulás, hogy akarja. Én sosem akartam gyereket, rosszul vagyok még a terhesség gondolatától is. Egyszerűen csak nem tudom, mi a helyes.

Kedves 8-as valaszoló. Félreérthetted a helyzetet, nő vagyok. Én is elsősorban a nő érdekeit nézem és egyáltalán nem akarok szülni. De úgy gondolom, hogy a férfinek is ugyan annyira a gyereke az a magzat mint a nőé

2022. jan. 25. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!