Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciszta miatt lehetséges erős...

Ciszta miatt lehetséges erős pozitív terhességi teszt?

Figyelt kérdés

Késett a menstruációm kb. 8 napot (sosem pontos, 2-3 nap eltérés szokott lenni), így hétvégén csináltam egy tesztet, ami erős pozitív lett, majd 2 nap múlva még egyet, biztos, ami biztos. Mindkét alkalommal azonnal megjelent az erős csík. Azonban nem hiszem, hogy terhes lennék, nincs semmi tünetem, illetve nem hiszem, hogy spontán teherbe tudnék esni. A kislányom 10 év próbálkozás után lombikkal sikerült. Azóta egyáltalán nem védekeztünk, hiszen előtte sem sikerült, most másfél éves. Végül november vége felé volt egy újabb lombikom a kistesó reményében, de sajnos sikertelen lett. Pontosabban kémiai terhesség lehetett, mert a vérvétel előtt 3 nappal halvány pozitív lett a tesztem, majd másnap picit erősebb, de még mindig halvány, a vérvétel napján pedig a HCG szintem 71.1 IU/L. Ebből már sejthető volt, hogy nem sikerült, és két nappal később a full negatív teszt ezt meg is erősítette. Egy hétre rá megjött a menstruációm is.

Emellett az ezt követő hetekben összesen egyszer voltunk együtt a férjemmel a nemvárt menstruáció napjáig, mivel kétszer is külföldre kellett utaznia hosszabb időre, így már szinte teljesen kizárt, hogy ilyen előzményekkel, egyetlen együttléttel sikerült volna a baba.

Ha mégsem terhesség okozza a pozitív teszteket, lehetséges, hogy ciszta alakult ki ilyen rövid idő alatt, és amiatt lett pozitív a teszt?

A nőgyógyászomhoz csak jövő hétre kaptam időpontot sajnos :(



2022. jan. 26. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Egy ciszta hogy okozna pozitív tesztet? Az nem termel HCG-t.
2022. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Sok helyen olvastam, hogy okozhat sajnos, például itt is: [link]

Ezért is merült fel bennem a ciszta lehetősége, előtte én sem gondoltam volna.

2022. jan. 26. 15:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha pont ovu napján voltatok együtt, az elég.

Kistesó nálunk is így sikerült,2 hét után egyszer hazajött hétvégére, utána visszament dolgozni. Pont ovu napján szeretkeztünk, így sikerült :)

2022. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és előtte nekem is volt kémiaim. Elvileg utána sokkal könnyebb teherbeesni, mert emlékszik a szervezeted.
2022. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon szerencsések voltatok :)

Komolyan? Ez utóbbit nem is hallottam még. Jó lenne. Viszont, hogy ovu napján voltunk-e együtt azt nem tudom, PCO-m van, így a peteérésem is kiszámíthatatlan.

2022. jan. 26. 16:17
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Ciszta nem okoz pozitív tesztet. A HCG termelőm tumor okoz pozitív tesztet, az meg majdnem olyan ritka, mint a fehér holló.

Ha pozitív a teszted, akkor terhes vagy.

2022. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
de baszus miért olyan hihetetlen hogy terhes vagy??? inkább örülj mind hisztizel
2022. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha az vagyok, örülök természetesen, alig várjuk, csak hihetetlen az előzmények alapján.
2022. jan. 26. 16:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség mindig 1 alkalomból lesz. Igazából mindegy hányszor voltatok együtt. Ha több mint 0, akkor terhes vagy.

Kémiai után tényleg könnyebb teherbe esni

2022. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tudsz tesztet feltenni?

Az se mindegy, hogy milyen fajta az, ami ilyen erős.

De hidd el, hogy pco mellett lehet spontán terhesség. Tartod a hármas kezelést?

2022. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!