Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora a teherbeesésem esélye?

Mekkora a teherbeesésem esélye?

Figyelt kérdés

2 évig szedtem Lindynette fogamzásgátlót és órát lehetett állítani a menstruációmhoz. Ám tavaly októberében elmaradt és nem jött meg egyaltalán. Idén januárban elmentem nőgyógyászhoz aki mindent a legnagyobb rendben talált es Norcolut terápiát írt fel,amitől január 22én rendben meg is jött a menstruációm. Az orvos azt mondta hogy csak "fel kell ébreszteni" a szervezetemet és nem lesz semmi baj. Ugyanis baba vállalás előtt állunk a párommal,az orvos erre azt mondta hogy semmi akadálya akár azonnal is probálkozhatunk. Most oké hogy a gyógyszerrel megjött,de itt a lényeg az lenne hogy beálljon a menstruációm,reméljük "felébredt" a szervezetem.

A kérdésem az lenne,hogy amennyiben mégsem jön meg februárban,annak ellenére hogy állítólag minden rendben van,mit tegyek?



2022. jan. 30. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

"2 évig szedtem Lindynette fogamzásgátlót és órát lehetett állítani a menstruációmhoz."

Bocsi, de ez egy kicsit zavaros. A tabletta előtt volt tűpontos a ciklusod? Vagy arra gondolsz, hogy a tabletta szedése alatt volt óramű pontosságú a megvonásos vérzésed? Mert a kettő nagyon nem ugyanaz.

Mikor hagytad abba a tabletta szedését? Mert ezt sem írod, csak hogy októberben nem jött meg.

2022. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A gyógyszer szedése alatt. De előtte sem volt vele soha semmi gond. Októberben 25.én volt utoljára menstruációm(gyógyszer mellett) novemberben és decemberben már nem jött meg. December végén hagytam abba a gyógyszer mert azt tanacsolták hogy ha abbahagyom megjön,de semmi. Ezért mentem el nőgyógyaszhoz január elején.
2022. jan. 30. 14:12
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ki kell vizsgálni, hogy miért nincs peteérésed és az okot kell kezelni. A megvonásos vérzés gyógyszeres létrehozása nem szüntet meg semmilyen mögöttes okot.


Fogamzásgátló mellett nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés, remélem ez tiszta. Gyógyszerszedés előtt rendben volt a ciklusod? Ha nem, akkor nyilván ugyan az a probléma, mint korábban, csak a gyógyszer elfedte.

2022. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akármilyen hihetetlen nekem nem egyszerű megvonásos vérzeseim voltak hanem rendes menstruációm,három napig tartó folyamatos verzés ha kellett átázásaal is,pedig igényes vagyok és tudok magamra vigyázni. Gyógyszer mellett is tűpontos volt. Köszönöm a választ.
2022. jan. 30. 14:19
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

De cica: gyógyszer mellett NINCS MENSTRUÁCIÓ, MERT A GYÓGYSZER LÉNYEGE, HOGY MEGAKADÁLYOZZA A PETEÉRÉST... A menstruáció az a folyamat, amikor a meg nem termékenyült petesejt és a megvastagodott méhnyálkahártya kilökődik vérzés kíséretében.

Ami neked volt gyógyszer mellett, az megvonásos vérzés. A mennyiség nem mérvadó, nem attól lesz menstruáció a menstruáció, hogy sokat vérzel... És persze, hogy gyógyszer mellett tűpontos volt - ez a gyógyszer egyik lényege...

2022. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
4. Anyám borogass...🤦 Létezik még a 21. században írástudó felnőtt nő, akinek fogalma sincs, hogy működik a gyógyszer, amit 2 éve minden este benyelt?!?!
2022. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5/6 oké rossz volt a megfogalmazás 🤷‍♀️ akkor miert mulhatott el a köztes vérzésem?
2022. jan. 30. 15:04
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Köztes vérzés? Eddig ilyenről nem írtál, hogy közti vérzésed is volna...

(A közti vérzés az, amikor valaki a pl. 28 napos ciklusából a 14. nap környékén elkezd pecsételő vérzést produkálni.)

2022. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert 2 évig a tested nem úgy működött, ahogy a természet azt kigondolta. A gyógyszerrel beavatkoztál a természetes körforgásba. Most hogy az extra hormonokat már nem viszed be, a testednek újra kell tanulnia ezt a folyamatot. Amikor én abbahagytam a gyógyszert 6 év után, nekem is kimaradt 6 hét. Aztán egyszer csak megjött. De ha ennyire nyugtalan vagy, menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki magad, lehet valamilyen kiegészítő készítményre lesz szükséged hogy beinduljon a tested normális működése.

És ha elfogadsz egy tanácsot, olvasgass az emberi test működéséről, már csak a saját érdekedben is, mert elég gáz, hogy ilyen alap dolgokat nem tudsz, mint pl a menstruáció és a megvonásos vérzés közötti különbség.

2022. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Najó. Gyogyszer szedése alatt is volt nagy mennyiségű köztes verzésem. Tehát akkor a kérdésem az hogy a két ev gyógyszer szedése alatt miert volt mindig köztes verzesem,de tavaly ev vegen november decemberében mar nem jelentkezett?! Ezért mentem el orvoshoz is.
2022. jan. 30. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!