Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Favipiravir után 10 nappal...

Favipiravir után 10 nappal lehetséges vagy szabad folytatni a babatervezést?

Figyelt kérdés

Covid fertőzöttek voltunk, háziorvosunk javaslatra beszedtük a gyógyszert. Már hónapok óta babát szeretnénk, de ez a ciklus más ok miatt is pihenős volt. Pont akkor telne le a 10 nap, amikor középidőhöz érünk.

10 nap a tájékoztató szerint a várakozási idő, de vajon nem lenne biztonságosabb kihagyni ezt a hónapot még?

Azok válaszát várom, akiknek van tapasztalatuk, vagy esetleg sikerült nőgyógyásszal beszélniük erről.

Köszönöm szépen!



2022. febr. 4. 12:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


8-as válaszolót miért pontoztátok le?


A betegtájékoztatón azért a vérkép értékek eltolódását nem úgy hozták, hogy mindenkinél ez lesz, csak, hogy előfordulhat...

Biztos, hogy egy hónap alatt kiürül a szervezetből, sőt, szerintem már egy bő hét alatt is, ahogy a tájékoztatóban szerepel. Az viszont aggaszt egy picit, hogy mi van, ha károsítja akár a spermiumokat, akár a petesejteket.

Nem jódolgunkból szedtük, mindkettőnket jócskán ledöntött a covid, bár abban nem vagyok biztos, hogy ez a gyógyszer sokat segített volna, így is lassú volt a gyógyulási idő.

2022. febr. 4. 18:42
 12/12 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy azért, mert azt írtam személyes véleményként, hogy nemigen járult hozzá a gyógyulásomhoz, nehogy ezzel valakit befolyásoljak, mert lehet, hogy másnak meg segít.

Mindenki csakis számára megbízható orvosa ajánlását kövesse!


Köszönöm a megerősítést, akkor még várunk... Beszélek nőgyógyásszal is, mit javasol.

Mindennek oka van, elfogadom, hogy most a gyermekáldást nem siettethetjük.

2022. febr. 4. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!