Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A véletlen teherbeesés megvise...

A véletlen teherbeesés megviselhet lelkileg egy nőt?

Figyelt kérdés

2022. márc. 7. 20:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
99%

Persze, az anyasagra fel kell keszulni.

Ha tudod vallalni akkor is ez egy tudatos dontes, ha meg nem, akkor a letbizonytqlansag es az esetleges abortusz gondolata tud kiboritani

2022. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 NTBS ***** válasza:
93%
Igen megviselhet, nem is kicsit.
2022. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én pont így voltam, pedig házasságba született. Terveztük is amúgy de csak jóval későbbre. Amikor pozitív lett a tesztem teljesen kiborultam, rettegtem elmondani a férjemnek, mert ismertem a hozzáállását. Aztán azzal nyugtattam meg magam, hogy nem baj, hátha elmegy, a családomban mindig csak sokadjára maradt meg az első gyerek. Aztán elborzadtam magamtól hogy hogy gondolhatok ilyet. Aztán elmondtam a férjemnek, egybekötve azzal, hogy de ne aggódjon, megyek abortuszra. Ő viszont azt kérte hogy inkább ne, így megtartottuk. Egész terhességem alatt küzdöttem az önbecsülésemmel, minden zavart, total stresszes voltam. A férjem viszont annyira támogató volt, hogy az utolsó hónapra sikerült összeszednem magam, elfogadni a helyzetet és valahogy már vártam is. De addig nagyon nagyon rossz volt.
2022. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Sok minden függ a körülményektől és a páros hozzáállásától. Van, aki a véletlen babának is nagyon örül, de természetesen megviselheti lelkileg még azt is, aki tudatosan vállalt gyereket, mert azért sem a terhesség, sem az anyaság nem sétagalopp, és fel kell rá készülni, hogy sok lemondással, felelősséggel, anyagi teherrel jár egy gyerek. Ha nem tartja meg, akkor pedig a műtét és maga az abortusz ténye okozhat lelki terhet.
2022. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem megviselne pl, ha a dackorszakos fiam mellé, rendesen szedett tabletta mellett jönne kistesó éppen. Maradna, de fel kellene dolgoznom, hogy nem terveztem, nem készültem fel, nem intéztem úgy előre a dolgokat, hogy most ez a szitu lesz. A férjem is így lenne vele. Mi szeretünk így előre gondolkodni ezeken. De más meg örül és könnyen veszi. Ami tök jó, hogy tud spontán lenni
2022. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
hahaha4 Ilyen véletlen nincsen ! Bele esett talán a fallosba ?
2022. márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Félig meddig ebben vagyok !

Megszakítással vedekeztunk a párommal mondván ha esetleg így sikerülne a kisteso akkor örülünk neki (2.5 éves a nagy) jó ideig nem sikerült, most pedig kiderült hogy terhes vagyok , pozitív a tesztem!

Párom meg nem tudja , este fogom megmondani neki , én kicsit sokkot kaptam , így hogy tudatosult hogy terhes vagyok , pedig aztán számítottunk rá valahol , annyira komolyan nem is vettük a megszakitast sem de mégis van bennem egy kis félsz ! Párom biztos örülni fog neki ebben nem kételkedem, magamban viszont most per Pill annál inkább ! 😓😞

2022. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es

Grátulálok sok boldogságot!:)

2022. márc. 13. 17:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen kérdező !


7. Voltam

2022. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
En jelen helyzetben biztosan kiakadnek azon, ha terhes lennek. Iden meg jovore felujitunk, tanulok, utazgatni szeretnek meg. Szeretnek maaajd gyereket, de csak akkor, ha mar lelkileg megertem ra es keszen allok a lemondasokra (remelem, hogy elerem ezt az allapotot). Most biztos sik ideg lennek, ha pozitivat tesztelnek, ugy ereznem, hogy tonkre ment az eletem. Parom biztosan tamogatna, ha esetleg megtartanam vagy ha nem, akkor is.
2022. márc. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!