Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha negatív a teszt, mi lehet...

Ha negatív a teszt, mi lehet a mensikimaradás oka?

Figyelt kérdés

12én kellett volna megjönnie.

Soha nem szokott késni. Inkább 1-2 nappal hamarabb szokott megjönni.

Nagyon szédülök és egész nap hányingerem van.

4különböző tesztet is csináltam , mind negatív.

Természetesen ennyi idő után már nem is számítok pozitív tesztre, így nem is veszek többet.

Most hétvégén költöztem teljesen új városba, még nincs dokim. Még jópár nap mire eljutok dokihoz.

De ha nem baba, akkor mi lehet az oka, ha nem jön meg?

Itt a reményt már teljesen elengedhetem igaz?



2022. márc. 15. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

A költözés az önmaga egy stresszes állapot

Akár emiatt is késhet. De nekem pl 6 nap késés után lett pozitív a tesztem

2022. márc. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

2-3 napos késéssel is teszteltél ? és akkor még negatív volt?

Köszönöm a válaszod.

Szerencsére sokkal stresszmentesebb volt a költözés mint azt vártam. Minden jól és úgy alakult ahogy vártam.

2022. márc. 15. 08:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 15.e van, csak egy kicsit késik. Teljesen normalis dolog. Emiatt nem kell dokohoz menned.
2022. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Soha nem szokott késni. Inkább 1-2 nappal hamarabb szokott megjönni."

Minél szokott 1-2 nappal hamarabb megjönni? Hány naposak a ciklusaid?

Mert ha vannak ilyen pár napos kilengések, akkor még néhány nap múlva lehet pozitív a teszted, szóval tesztelj később is. A stressz miatt késhet - de akkor az ovulációd is késett, így megint csak azt kell írnom, lehet még pozitív a teszt.

2022. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az elmaradás utáni első napon negatív volt
2022. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Az összes nagyon hasznos volt számomra.

Az az 1-2 nappal hamarabbi mensi kb 5-6 havonta ha előfordul kb. Pont a múlt hónapban volt 2nappal hamarabbi mensi.

Naptár appot vezetek és azóta mindig napra pontosan tudom követni.

2022. márc. 15. 08:28
 7/15 A kérdező kommentje:

3as :)

Igen tudom, hogy csak 15e van. De pár napja feltettem egy hasonló kérdést azt oldalon ahol leosztottak azzal, hogy ha már 1napos kimaradásnál negatív a teszt, ne is reménykedjek. És ha kimarad annak más betegség az oka ami miatt keressek fel dokit.

2022. márc. 15. 08:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt tök felesleges rögtön orvoshoz futni. Meg kell várni a következő esedékes menzeszt, és ha az se jön meg, akkor orvoshoz menni. Persze a tesztet ismételni kell.
2022. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Költöztél. Még ha nem is élted meg stresszként, ez az. Gondolom kicsit felborult a bioritmusod, és ez simán hat a ciklusra is.

A terhességi tesztek általában valóban kimutatják a terhességet már 1 napos kimaradásnál is, de ha valami oknál fogva később ovuláltál, akkor a teszt is később lesz pozitív, hisz későbbi beágyazódásnál a vizeletbe is később kezd kiválasztódni a Hcg. Már pedig a szervezetünk nem svájci óra, időnként előfordulnak ilyen kilengések.

Nem, nem kell rögtön betegségre gondolni és orvoshoz rohanni. Egyrészt nem írtad, hogy volna bármi más panaszod. Ezzel meg a doki sem tud mit kezdeni, legfeljebb ha nagyon nem tágítasz, ad gyógyszert, amitől megjön - de ez nem feltétlenül jó.

Van olyan, hogy akár egy hónap is kimarad, mert az ember lánya valamiért épp nem ovulált. Ez sem kóros.

Akkor kell orvoshoz fordulni, ha legközelebb sem jön meg. De addig felesleges ezen parázni.

Esetleg annyit tudok még hozzáfűzni, hogy nagyon gyakori dolog a vérszegénység. Ez pedig a ciklusba is be tud zavarni, mert a szervezet okos, ilyenkor "tartalékol". Próbálj meg egy hétig napi 1-2 vas+c tartalmú pezsgőtabit inni. Ennél komolyabb készítmény nem szükséges. Nekem pl. ilyen gondom volt, doki tanácsolta és segített is. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez neked is biztosan segít, de ártani tuti nem fog, és hátha előremozdítja az 'ügyet'. :)

2022. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Eddig most kaptam először normális válaszokat. Nagyon köszönöm nektek .
2022. márc. 15. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!