Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit érdemes tudni a rejtett...

Mit érdemes tudni a rejtett terhességről?

Figyelt kérdés

Minap futottam bele egy cikkbe, ami a rejtett terhességről szólt. Érdekesnek, főként hihetetlennek tartottam, hiszen eddig még nem hallottam ilyesmiről.


A rejtett terhességet ki lehet kerülni valahogy? Vannak olyan nők, akik nem érzik, nem veszik észre gyermekük mozgását?

Összekeverhető a bélmozgással, a magzat mozgás annyira, hogy sok nő a magzata mozgását szimplán bélmozgásnak hiszi?


Olvastam ezzel kapcsolatban is egy pár dolgot, s sok helyen azt mondják szörnyen hasonlít a kettő dolog egymásra.


Ha egy nő elmegy “mozgások érzése az alhas tájékán” panasszal az orvoshoz (akár nőgyógyász, akár háziorvos) megtudja mondani, hogy terhes annak ellenére, hogy rejtett terhességről beszélünk?

A nőgyógyász minden esetben észre veszi a terhességet, akár uh-n, akár ha csak a kezével tapintja meg a hasat?

Létezik olyan, hogy még uh sem mutatja ki a terhességet? (4-6 hónapos terhesség)

Vagy olyan eset is történhet, hogy a magzatot összekeveri az orvos pl. daganattal?


Elnézést a sok kérdés miatt, csak érdeklődöm a témában



2022. márc. 25. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ultrahangon teljesen biztosan észreveszik.


Általában nagyon kövér nőknél fordul elő vastag hasfallal, ők talán kevésbé erősen erezhetik a magzatmozgast. Én most 26hetes terhes vagyok, de most már napokozben is, anelkul is hogy a kezemet a hasamra tennem, határozottan érzem a rugasait, és semmiképp nem hasonlít belmozgasra, szóval nekem furcsa, hogy valaki nem veszi észre.

2022. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 19. Héten derült ki, hogy terhes vagyok, addig végig megjött, az orvos amikor megvizsgált akkor már kézzel is kitudta tapintani, és ultrahangon is látszódott. Nem voltam túlsúlyos, sőt alacsony vékony vagyok😅 de valószínűleg a hasam a hatra hajló mehem miatt kezdett el később nőni csak, ami a 25 hét környékén lett csak igazán terhes pocak.
2022. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon szép ez a "rejtett terhesség" elnevezés, de én úgy hiszem, inkább nem felismert terhességről van szó... Megpróbálom indokolni is ezt úgy, hogy sorra veszem a kérdéseidet.

"A rejtett terhességet ki lehet kerülni valahogy?"

Szerintem igen. Pl. egyrészt azzal, hogy az ember lánya rendesen feljegyzi magának a ciklusa alakulását, és ha aktív szexuális életet él, akkor a legapróbb gyanújelre is úgy reagál, hogy lepisil egy tesztet. Természetesen ehhez minimális tájékozottságra azért szükség van, értem ez alatt, hogy tisztában kell lenni azzal, hogy mikortól van értelme tesztelni, hogyan kell normálisan használni egy terhességi tesztet. Bár ez pofon egyszerű dolognak tűnik, elég, ha végigolvasol ezen az oldalon 10 "Lehetek-e terhes?" kérdést, és rájössz, hogy sajnos a nők jelentős része nincs tisztában ezekkel a dolgokkal.

"Vannak olyan nők, akik nem érzik, nem veszik észre gyermekük mozgását? Összekeverhető a bélmozgással, a magzat mozgás annyira, hogy sok nő a magzata mozgását szimplán bélmozgásnak hiszi?" - Eleinte igen. Vagy ha valaki nagyon jelentős túlsúllyal rendelkezik, és a baba is úgy tapad meg, akkor is biztos nehezebben érzékelhető a mozgása. De nehezen tudom elhinni, hogy úgy a 24-30. hét táján, mikor még bőven helye van a babának forogni, ne tűnne fel, hogy ez bizony nem bélmozgás. Én ebben az időszakban olyan konkrét, erős rúgásokat éreztem, hogy azt nem lehetett volna összetéveszteni semmi mással. Nem beszélve arról, mikor a pici egyik-másik részét kinyomja - mikor hirtelen egy kemény pukli jelenik meg a hasadon, aztán eltűnik...

"Ha egy nő elmegy “mozgások érzése az alhas tájékán” panasszal az orvoshoz (akár nőgyógyász, akár háziorvos) megtudja mondani, hogy terhes annak ellenére, hogy rejtett terhességről beszélünk?" - Ilyen esetben egy nőgyógyásznak észre kell vennie a terhességet, még ha csak arra van módja is, hogy megtapogassa a hasat. De ma már alap az ultrahang. Háziorvosnak is illik gyanakodnia ilyen esetben, és tovább küldeni a pácienst nőgyógyászhoz...

"A nőgyógyász minden esetben észre veszi a terhességet, akár uh-n, akár ha csak a kezével tapintja meg a hasat?" - Pusztán tapintásos vizsgálattal egy nagyon korai terhesség nehezen állapítható meg egyértelműen, vagy ha jelentős túlsúllyal rendelkezik a hölgy, akkor is. De a 21. században élünk szerencsére, azaz az ultrahangos vizsgálat azért alap. Nem, nincs olyan, hogy ultrahangon ne lássa egy nőgyógyász a terhességet, hisz a terhesség 6. hetétől már szívcsőpulzálást, szívműködést is látni lehet...

"Létezik olyan, hogy még uh sem mutatja ki a terhességet? (4-6 hónapos terhesség)" - NEM.

"Vagy olyan eset is történhet, hogy a magzatot összekeveri az orvos pl. daganattal?" - Nagyon korai terhességnél esetleg. De mint mondtam, a 6.-7. héttől szívműködés mérhető, olyanja pedig egy daganatnak nincsen...

2022. márc. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
2. Nekem teljesen átlagos testalkatnál, "normálisan" elhelyezkedő méhhel is csak a 25. héttől volt olyan a hasam, amiről már meg lehetett mondani, hogy nem csak beebédeltem, hanem valószínűleg terhespocak. Szóval első terhességnél másnak sincs nagyon sokkal korábban pocakja...
2022. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, s örülök, hogy nem csak számomra furcsa ez a “rejtett terhesség” dolog.
2022. márc. 25. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Bár én azonnal tudtam, mert a menzeszem késett és tervezett gyerek volt, de mozgást ha nagggggggyon erősen figyletem és feküdtem a 19. Héten éreztem először.


Teljesen átlagos testalkatú vagyok, a babának nem volt izomtónus gondja és normális a méhem is.

Folyamatosan azt figyeltem mikor érzem, tehát, ha ez nincs így, akkor tuti a Mozgás alapján a 25. Hétig semmit nem vezsek észre.


3 ismerősöm van aki későn vette észre


1. 20. Héten

Húvelygyűrűvel védekeztek, valszeg csúszott vele így utóbb.

Mensije hol volt hol nem volt mint a mesében korábban is… én találkoztam vele 1 héttel a kiderülés előtt.. nekem fura volt, de pont vagy 1 évet nem láttam előtte.

Még panaszkodott is hogy nem kér rágcsát mert minden meglátszik rajta mostanság 😅

Aztàn viccből bedobtam a terhességet🙈

De azt hittem csak korai..

Azota is vicc köztünk.

Kifejezetten vékony alacsony lány (50 kg alatt 160cm alatt)

Jah miután kiderült 1 hét alatt rendes méretű hasa lett!!!!



2. 7 hónapos volt

Kifejezetten telt

Idősebb (40 felett jóval)

Hormongyógyszereket szedett, para is volt.

Nem menstruált.

Tej jött a melléből emiatt ment dokihoz



3.

Fiatal. Nagyon

Szintén 50 kg vasággyal 165 alatti

Utóbb azt mondja homokba dugta a fejét.. észre kellett volna vegye..

Rutin vizsgálaton derült ki



Teszt

Vérteszt

Uh kimutatja a rejtett terhességet is

2022. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Két ilyet ismerek, mindketten különféle betegségek miatt meddőnek lettek nyilvánítva. Mindketten erősen túlsúlyosak, évente 1-2 alkalommal menstruáltak, így ez sem tűnt fel. A babák mozgását betudták emésztési problémámak. Az egyiknek becsült 35 hetesen derült ki, a másiknak szülés előtt.
2022. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam 140 kiló is. Terhesen 90 kiló (8 kiló a baba+egyebek) és teljesen más érzés kövérnek lenni és terhesnek lenni. A babával a +8 kilót nehezebben cipeltem mint a +50 kiló zsírt. Nehezebbnek éreztem a picurt, keményebb és kerekebb volt a hasam. Nehezebben hajoltam. Nem tudtam volna összekeverni a kettőt.
2022. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Ritkán fordul elő, de aki részeg, hormonproblémák, nem akar tudomást szerezni a terhességről,nagyon kövér,nyugtato gyogyszereket szed, annál eképzelhető terheségk ésőbb derül ki. van akinek semmi terhest ünete nincs,akkor csak pocakja megnőttkor derül ki a baba
2022. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!