Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Talalkoztatok-e valaha szemely...

Talalkoztatok-e valaha szemelyesen vagy ismerosok elmondasa reven a "rejtett terhesseg" esetevel?

Figyelt kérdés

Tehat h vkinek 9honapig nem tunik fel h varandos.

3.babamat varom, vekony vagyok tehat le se tagadhatnam, ertem hogy akik tulsullyal esnek teherbe ott maskepp latszik/nem latszik, de hogy a baba mozgasat nem erezni, belmozgasnak venni, van ilyen?


2020. jún. 25. 07:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Amikor ultrahangon voltam a kórházban, akkor a folyosón telefonált egy nő, teljesen ki volt borulva. Csak azt ismételgette, hogy "azt mondta az orvos, 28 hetes terhes vagyok". Gondolom addig nem tudott róla.

Nem tűnt kettyósnak, jól szituált, normális nőnek tűnt, kiskosztűmben volt és nem tűnt terhesek a teste.

2020. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

A barátnöm (nö vagyok) járt így. Annak ellenére, hogy kifejezetten vékony nö, nem látszott rajta a terhesség, a baba igen lusta volt, ezért a mozgás sem volt feltünö neki, illetve végig volt vérezgetése, de mivel elötte is elég rendszertelen és kevés volt, nem vett észre változást. A környezetének sem volt gyanus, a végefelé megállapították, hogy kicsit felszedett (ez 4 kilót jelent), de az sem tipikusan hasra ment, hanem eloszlott a derékrész körül - tényleg úgy nézett ki, mint aki kicsit elengedte magát.

Egész végig dolgozott, méghozzá kórházban, orvosok növérek közt, nekik sem volt gyanus a dolog.

Aztán elkezdett görcsölni, elöször epeköre tippeltek, az UH-n meg kiderült, hogy szülni fog.

2020. jún. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Egy munkatársunk panaszkodott, hogy nagyon fáj a hasa, előrekísérték az orvosiba ott az asszisztens mentőt hívott,mert vakbele van a csajnak.Csak bent a kórházban derült ki, hogy nem vakbele van hanem éppen szül.
2020. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Én ezekben nem hiszek. Az összes ilyen sztori kamu vagy fel van nagyítva. Hagyjuk már...
2020. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Az én ismerősi körömben két ilyen eset is van, bár szerintem az anyák tudtak róla, hogy terhesek, vagy nem tudom, nekem fura ez nagyon.

Mind a két esetben görcsökkel kerültek kórházba, gyanakodtak mindenre, vesegörcs, epegörcs.., aztàn kiderült, hogy szülni fognak.

Én ebben nem hiszek, hogy valaki nem veszi észre. Az elején oké, vannak szerencsések, akiknek semmi tünetük, de hogy a 9 hónap alatt egyszer sem jut eszébe a terhesség gyanúja, az kizárt! Azért egy 30+ hetes magzat, akármennyire is lusta, már olyanokat tud rúgni, hogy az összetéveszthetetlen. Plusz már súlya is van.

Nekem az ilyen történetek mindig sántítanak.

2020. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 babyboom567 ***** válasza:
34%
Volt egy osztálytársam régen,5-6 hónaposan derült ki hogy terhes,ruhába nem látszott rajta semmi, nem volt kövér.Aztán nekem megmutatta ruha nélkül a hasát,mert nem hittem el hogy terhes. Na ruha nélkül már lehetett arra gondolni hogy terhes.
2020. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

3 hasonló esetről tudok.

Az egyik anyukám. Rengeteget fájt a hasa, elment nődokihoz, nem talált semmit. Rá 2hónapra ismét visszament, megint elkezdett fájni neki. Akkor megállapították, egy daganatot találtak a hasában. 2hónapig figyelgette a doki, a daganat csak nőtt. Mikor visszament kontrollra, egy helyettesítő orvos volt, aki közölte anyámmal a vizsgálat után, hogy a hugommal 6honapos terhes. Semmit nem nőtt a hasa, a havija is megvolt. Mondjuk ez 25éve történt.

A másik, barátnőn anyukája. Elköttette magát, így eszébe nem jutott, hogy terhes. Neki sem volt semmilyen tünete, mondjuk neki havija sem volt, 40évesen klimaxolt. 42évesen tudta meg, hogy 5hós terhes. Ez is 22éve

A harmadik, amit mondjuk nem igazán akarok elhinni, párom unokahuga. Elkezdett ájulgatni, erőtlen lett, fogyott. A doki elküldte kivizsgálásra, akkor volt 18éves. Állítólag csináltak labort is, azon nem láttak semmit. Meg nem tudom milyen vizsgálatai voltak még, mire kiderült 25hetes terhes. Az anyja kísérgette mindenhova, állítják mind a 2en, hogy nem tudták. 2eves a fia

2020. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon ritkán,de előfordulnak az ilyenek,hogy 4-5-6 honaposan vagy szüléskor derül ki baba van.
2020. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező nem a véleményekre volt kíváncsi hanem, hogy találkozott e valaki ilyennel.Erre aki leírja, hogy a környezetében tud ilyenről az le van pontozva,aki meg véleményét írja felpontozva.Nehéz az értő olvasàs? Nem tanítják már az iskolákban?
2020. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

PCOS estén (meg biztos vannak más hasonló betegségek is) simán lehet, hogy valaki évente két-háromoszor menstruál, így teherbe eshet anélkül, hogy észrevenné a kimaradt menstruációt. A többi tünet szinte bármilyen hormonális változás miatt lehet, és PCOS-es betegek ezekkel is gyakran találkoznak, szóval nincs okuk gyanakodni. Ez egy lehetőség.

Másik opció, amikor valaki azt hiszi, hogy meddő (akár azért mert saját maga köttette el magát, akár egyéb betegségek miatt) és így hiába észleli a tüneteket, valamilyen más okra gyanakszik (olvastam pl hogy bizonyos ciszták okozhatnak terhességi tüneteket, meg toxikus vegyszerek belélegzése, menopauzának is vannak fura tünetei), hiszen a terhesség kizárva. Hasonló rögtön szülés után, amikor valaki azt hiszi, hogy a szoptatás mellett nem lehet teherbe esni.

Eszembe jutott még egy, ez mondjuk nem valószínű magyarországon (legalábbis remélem), de a világ többi részén sokan nem kapnak rendes felvilágosítást (főleg ilyen durva vallásos neveltetésre vagy szektákra gondolok). Nőgyógyászok gyakran számolnak be arról, hogy felnőtt nők nem tudják, hogy mitől lesz gyerek, vagy azt hiszik, csak a férjüktől eshetnek teherbe, stb. Ilyen esetben is el tudom képzelni, hogy egy fiatalnak nem jut eszébe, hogy terhes hiába vannak ott a jelek.

Ritka esetben pedig olyan is van, hogy a terhességnek egyszerűen nincs jele. Menstruáció megjön, hCg hormon nem termelődik, viszont a magzat közben a szokásosnál valamennyivel lassabban ugyan, de fejlődik. Sajnos ez is előfordul, és a szomorú ebben az, hogy fantomterhesség esetén (amikor egy nő meg van győződve róla, hogy terhes, annak ellenére, hogy ezt semmilyen orvosi indok nem támasztja alá) nagyon gyakran előkerül ez az érv, hogy ők is biztos így terhesek, ezért nincs tünetük.

Fontos viszont, hogy az összes fent említett lehetőség esetén az ultrahang ki tudja mutatni a terhességet (nyilván).


További történetekhez javaslom az "I didn't know I was pregnant" sorozatot (szerintem nem túl nézhető, de sok ilyen történetet elmesélnek), meg úgy általában a "cryptic pregnancy" kulcsszóra rékeresni.

2020. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!