Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor és hogyan döntöttétek...

Mikor és hogyan döntöttétek el, hogy jöhet a baba?

Figyelt kérdés

Egyik hónapban még védekeztetek, másikban már nem? Hogyan döntöttétek el, hogy belevágtok? Nem féltetek amikor elkezdtetek próbálkozni, hogy vajon mi lesz, hogy lesz ha tényleg sikerül? Más ábrándozni és beszélgetni róla, és más belecsapni a közepébe a valóságban... Első babára gondolok most természetesen.

Én szeretnék babát, mégis félek belevágni.



2022. márc. 28. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Összeházasodtunk, tudtuk, hogy kb fél év mire fel tudunk venni hitelt házvásárláshoz, addig nem próbálkoztunk amíg nem volt a zsebünkben a pénz. Akkoriban mibdketten dohányoztunk, letettük, várni akartunk pár hónapot, hogy kicsit tisztuljon a szervezetünk. Amikor meglett a pénz, elkezdtünk házakat nézni, tudtuk, hogy ha onnantól kezdve bármikor összejön a baba, lesz mihez nyúlni. Megbeszéltük, hogy akkor mostmár nem védekezünk. A 4.hónapban jött össze, nagyon örültünk mert házat is pont akkor sikerült venni. Persze az első gondolat az ijedtség volt gyorsan túllendültünk a kezdeti sokkon.
2022. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem terveztük, elfogyott a gumi, párom lement a boltba, elfelejtett venni, szóval csináltuk gumi nélkül és elsőre teherbe is estem de abszolut nem bántuk 🤗 Nem volt tervben de nem is zarkoztunk el ellene mivel egyikunk sem mondta, azt h akkor gumi nélkül ne vagy legyen megszakitas vagy bármi 🤗
2022. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Már egy-két éve gondolkodtunk rajta, hogy jöhetne, mire belevágtunk. Abbahagytam a tablettát, de csak fél év múlva jött össze. Nagyon örültem, de mikor felfogtam, hogy az egész életünk meg fog változni, kicsit én is megijedtem. Kellett néhány hónap mire hozzászoktam a gondolathoz, de szerencsére volt 9 hónap rá :)

A szüleimnél laktunk korábban, de már keresgéltünk saját otthont mikor belevágtunk. Ez nekem fontos volt, hogy mire baba lesz, el tudjunk költözni.

Egyébként én jobban féltem attól, hogy nem sikerül, mint hogy mi lesz ha teherbe esek :/ Az a pár sikertelen hónap is megviselt, hogy mi van ha valamelyikünknél probléma van, azért nem sikerül. Úgyhogy én nagyon örültem a pozitív tesztnek :)

2022. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Összeházasodtunk, rá egy évre megvettük a házat. Egy évet adtunk magunknak, hogy kiélvezzük mindezt. Most még a nyárra van betervezve 1-2 program, amit terhesen nem lehetne összehozni, így egyelőre még védekezünk, de megbeszéltük hogy ősszel kezdhetünk próbálkozni. Nem görcsölünk majd rá egyelőre, ha nem egyből jön össze, akkor se dől össze a világ.
2022. márc. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az érdekelne még, hogy a legelső védekezés nélküli együttlét után mit éreztetek? Mert nekem ezzel van problémám, az elkezdéssel, azzal, hogy na most akkor tényleg belevágunk. Úgy érzem, ha pozitív lenne a teszt, akkor úgy fognám fel, hogy oké, a helyzet adott, ha meg is ijedek hirtelen a felelősségtől, visszacsinálni már úgy se tudnám :D Inkább magával a belekezdéssel van a "problémám"... Szegény párom, mindig várja, hogy végre azt mondjam az együttlétkor, ha most mehet a dolog megszakítás nélkül, de én olyan beszari vagyok, hogy a legvégén mindig megkérem, h ne...
2022. márc. 28. 22:45
 6/19 A kérdező kommentje:
De ettől független gondolati síkon meg szeretném az egészet, de amikor ott vagyunk, hogy tehetnénk az ügy érdekében mindig visszatáncolok, hogy "jajj de mi lesz".
2022. márc. 28. 22:47
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Felszabadító volt védekezés nélkül szexelni. Nem, nem arra gondoltam egyből hogy ebből akár gyerek is lehet, nyilván tudatában voltam ennek, de akkor csak arra gondoltam hogy végre, mindketten úgy élhetjük meg ezt ahogy ez természetes. Engem nem tompít le a tabletta, neki nem kell az óvszerrel bajlódni, nem kell félbehagyni. És ez nagyszerű élmény volt.
2022. márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hu, utolsó, nagyon jót irtál! Pontosan ez az, ahol nekem hibázik a dolog, amit nekem is át kellene fordítanom a fejemben!
2022. márc. 28. 23:03
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi is összeházasodtunk, utána két nappal elmentunk nászútra két hétre. Korábban már beszéltünk róla milyen jó lenne ha már a nászútról hárman térnénk haza. Úgyhogy esküvő után már nem védekeztünk egyáltalán. Fél évvel esküvő után fogant végül a gyermek.


Nem vagyok biztos benne hogy te 100%osan akarod már a dolgot. Persze azt mondod igen, de szerintem még nem állsz készen

2022. márc. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik nap mikor már amúgyis több hónapja a baba körül forgott csak az agyam ráírtam a páromra (nemsokára férjem), hogy beszélnünk kell. Mire hazaért addigra összeszedtem a gondolataim. Picit lassabb lett volna még prezentációt is gyártok és előadtam neki, hogy azon felül, hogy én nagyon nagyon szeretnék miért is ez a legalkalmasabb idő arra, hogy gyermeket vállaljunk. Legnagyobb meglepetésemre semmi kontra érvet nem hozott, hanem annyit mondott ő is így gondolja. Mi ekkora már amúgyis csak "megszakítással" védekeztünk, hát innnentől nem tette. Sokkal több és jobb az együttlétünk. Őt nem frusztrálja, hogy vissza kell fognia magát én nem reménykedem titkon, mint az utolsó pár hétben, hogy hátha mégse sikerül és "becsúszik a baba", meg az egész valahogy sokkal teljesebb. Azóta amúgy nem sikerült még, de reménykedem, hogy ez a mi hónapunk lesz.
2022. márc. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!