Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van rá mód, hogy ikrekkel...

Van rá mód, hogy ikrekkel legyek terhes, akár természetes, akár nem természetes (beavatkozással) úton?

Figyelt kérdés

Mindenképpen ikerterhes szeretnék lenni. 23 éves vagyok, és a férjemmel belekezdtünk a gyermekvállalásba. Ezért szeretnék olyan tapasztalatokat kérni, ami elősegítheti, hogy két gyermekkel áldjon meg az élet.

Van erre hatásos beavatkozás? Akár megtermékenyítéssel? Vagy valami természetesebb mód, pl: valami praktika stb?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kérem akik nem tudnak érdemben normális választ adni, azok ne írjanak.



2022. ápr. 25. 19:51
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%

Biztosan meg lombikbébi programmal sem lehetnek ikreid, hiszen előfordulhat hogy a beültetett embriók nem maradnak meg.

Egyébként vannak a tuszoerest stimuláló gyógyszerek amiknel nagyobb az esély az ikerterhessegre, de ezzel nem mennél biztosra.

A lombiknak nagy egészségügyi kockázata van, megterhelő a szervezetre. Lehet hogy azt kockaztatnad hogy aztán egyáltalán nem jön össze sok ideig.

Sajnos az ikerterhessegnel gyakoribb a koraszülés, és szerintem a világ legszomorúbb fiatal anyukája lennél ha két kis sérült babad születne :(

Szerintem ha ennyire eltökélt vagy mindenképpen keress fel egy nőgyógyászt aki tájékoztat a lehetőségekről.

2022. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a normális választ. Most olvastam rengeteg kérdést és írtak hasznos infókat, pl hogy tuti csak mert én ikreket szeretnék akkor sem csinálják.


Illetve pont, hogy már nem is vagyok olyan “fiatal” , mármint régen normális volt, hogy ilyenkor szülnek. Szerintem teljesen jó korban szeretném.

Mindenképpen maradnék az ikrek babavállalásnál, ezért felfogom keresni a nőgyógyászom. Köszönöm szépen!❤️

2022. ápr. 25. 20:11
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Meg a lombikos orvosoknak se celja az ikerterhesseg, mivel a noi szervezet egy baba kihordasara felel meg. Nalam is elso korben csak egyet ultettek be es masodjara amikor kettőt kértem is elmondtak hogy milyen veszelyekkel jár.

Lombikra nem mehetsz csak azert mert ikreket szeretnél. Max külföldre fizetosre.

Ha nincs semmi olyan oka a meddosegnek (pl elzarodott petevezetek) akkor 5 inszeminacio kötelező.

A ketpeteju ikerterhesseg örökletes. Ha edesapad csaladjaba van iker akkor nagyobb az eselyed. Egypeteju eseteben senki se tudja hogy mi alapjan osztodik a petesejt.

2022. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem amíg így vágtok neki a gyerekvállalásnak, addig inkább várjatok még pár évet vele. És lány-lány-nak is kell lennie az ikerpárnak?


Az első válaszoló írt pár dolgot, ami befolyásolhatja pl a tüszőérést, vagy meddőségi központokban ivf-nél fordul elő, hogy embriót ültetnek vissza… de ezeket a beavatkozásokat nem lehet csak úgy kérni, hogy léccike én csak ikrekkel akarok terhes lenni.

2022. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
94%
Ahol a családban vannak ikrek a felmenők közt, ott nagyobb az esély rá, de csak anyai ágon, de nem vagyok benne biztos. Én iker vagyok, két terhességemből egyik sem lett iker, igaz a másodiknál állítólag annak indult, de az egyik elhalt. Szóval még így is nagyon minimális rá az esély, főleg hogy mindegyik életben marad. Úgyhogy nagyon ne éld magad bele, hogy van erre lehetőség, de beszélj orvossal, hátha ő többet tud.
2022. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

4-es kommentelő:

Biztos, hogy nem várnék 1 évnél többet!! Fiatal anyuka szeretnék lenni és az is leszek.

2022. ápr. 25. 20:15
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
* hogy 2 embriót ültetnek vissza
2022. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
87%

Ja a fiatalt nem úgy értettem hogy túl fiatal a gyerekhez, hanem túl fiatal hogy olyan tragédia történjen veled hogy nem egészséges kicsid születik. Persze ehhez sose lehet elég öreg az ember :(


Lehet, hogy Magyarországon nem csinálnak kérésre beultetest egyébként, ezt nem tudom.

2022. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Apai agon oroklodik a lanygyeremekeknel.
2022. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Mindenképpen nőgyógyászt-szülészt fogok felkeresni egyértelműen, hogy segítsenek illetve lássanak el tanácsokkal.

Csak először szerettem volna itt is körbekérdezni, tapasztalatokkal rendelkezőket kérdezni :)

Hasznosak a válaszaitok nagyon jó, hogy több szemszögből is láthatom, hogy ki mit gondol, mi a tapasztalatotok, mit tudtok :)

2022. ápr. 25. 20:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!