Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhenkívüli terhesség után...

Méhenkívüli terhesség után mikor állt helyre a ciklusotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! akiknek volt méhenkívüli terhességük, azok tanácsát szeretném kérni. Nekem másfél hete 6 hetes terhesen derült ki,hogy a jobb oldali petevezetőbe ágyazódott be a picikénk. azonnal laparoszkópiával megműtöttek, sajnos a jobb oldali petevezetékemet is el kellett távolítani. A műtét után picit vérezgettem pár napig,de mondták,hogy ez természetes is. Most másfél héttel a műtét után tegnap ismét barnáztam, ma vérezgetek. Nem ilyen szokott lenni a mensim, ez még a nem helyreállt hormonháztartás okozhatja? aki átesett hasonló beavatkozáson, mikor jött meg az első vérzése? előre is köszönöm ha van aki tud segíteni!
2010. szept. 18. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hű... nekem még decemberben volt, de gyógyszeresen sikerült eltávolítani.

Én az egész decembert végig barnáztam, vérezgettem, volt egy nagyobb vérzés is benne. Februárban jött meg rendesen, de rögtön rá 17 napra ismét megjött. Barátcserje kapszulát szedtem, nagyon szép szabályos ciklusom lett. Májusban újra próbálkozhattuk, júliusban teherbe estem.

Elég nehezen áll helyre a ciklus, mert a b-hcg lassan ürül ki, de közben a szervezet már nem termeli a babaváráshoz szükséges hormonokat, ezért összezavarodik kicsit.

2010. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem volt, szintén el kellett távolítani a jobb petevezetőt...mondták, h majd meg fog jönni, kb úgy mint neked, nekem rendes volt úgy emlékszem (bár kisebb gondom is nagyobb volt), utána elég gyorsan helyreállt a ciklusom, talán mondhatom, h a következő hónapban már ok volt, időre is, mennyiségre is!

részvétem, és ne aggódj simán megy majd a következő próbálkozásra, nekem októberben lesz 2 a kisfiam.......

2010. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a gyors választ!!!! Nagyon sokat segítettél vele,mert igen pontosan így érzem,hogy szegény hormonrendszerem teljesen össze-vissza van...:( A dokim is mondta,hogy most vérezgethetek majd és ez még nem mensi lesz, de remélem azért gyorsan regenerálódok majd, nagyon sokat vártunk a picire,ráadásul lombikkal sikerült, a második beavatkozásra, és tovább a harmadikra akkor mehetek,ha már helyreállt a ciklus, tehát a rendes mensit ami először lesz majd, azt követően kell jelentkeznem hormonvérvételre. Még 1x köszönöm a gyors választ!!! Eszter
2010. szept. 18. 14:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves "második" válaszoló! Neked is nagyon nagyon köszönöm a gyors és megnyugtató sorokat, és mindkettőtöknek gratula a picikhez, remélem hamarosan én is már boldog édesanya leszek!
2010. szept. 18. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!