Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha napi 2 liter sört iszik a...

Ha napi 2 liter sört iszik a férjem a babaprojekt alatt, annak milyen következményei lehetnek a magzatra/babára nézve?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve már, hogy esti 2 liter az adagja. Nem tudom, neki merjünk-e kezdeni így a próbálkozásnak, nem szeretnénk sérült gyermeket önhibánkból.

2022. júl. 5. 23:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, a férjed alkoholista.

Ne szülj neki, könyörgöm, mert ez csak rosszabb lesz.

Ülj le vele, ajanlj neki segítséget, támogasd mindenben, tegye le a piát és utána vissza lehet térni a dologra.


Ő persze azt fogja mondani, ő nem alkoholista, ez csak sör. Erre mondd azt neki, hogy akkor ha nem függő, hagyja abba. Egy hétig ne igyon.

Helén állapotában garantáltan nem fogja kibírni. Ne legyél majd ellensége, ne szülj egy ilyen férfinak.

Most csak azt látod, hogy ez csak sör, részeg se lesz, a munka után jár neki. Persze.

De ez nem fog mindig így maradni, jönni fog a tomenyebb ital, hidd el.

2022. júl. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
98%
Napi 2 liter sört iszik az embered és te először azon agyalsz hogy neki merjetek-e kezdeni a próbálkozásnak? Az eszedbe se jut hogy alkesz vagy hogy jó úton halad afelé?
2022. júl. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
92%
Két liter sör mellett tud meg egyáltalán szexelni?
2022. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
98%

Én mint alkoholista gyereke azt javaslom ne vágjatok bele. Még ha szervi baja nem is lesz a gyereknek, traumatizált gyerekkora tuti lesz. Mai napig nem hevertem ki apám dolgait, a veréseket, veszekedést, ordibálást, a szagot, hogy semmit sem szabadott csinálni, mert minden zavarta. Megtanultunk falhoz lapulva élni gyerekként csendesen… Volt hogy nem jött senki értem óvodába, mert elfelejtette, de rosszabb volt mikor részegen jött és fel sem ismert. Volt hogy kigyulladt a konyha mert elaludt részegen stb. Pénz nem volt soha semmire, a szegénység miatt feszültség bezzeg volt, na meg piára és cigire is jutott mindig.

Gyerekként annyit szégyenkeztem miatta, hogy elképesztő. Gyakorlatilag nekem kellett észnél lennem helyette is, annyi veszélyes hülyeséget csinált részegen, mindig féltem, hogy meghal és nekem kell megoldanom a helyzetet.

Szerintem nem akarod ezt.

2022. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
97%
Kérlek ne szülj egy alkoholistának.
2022. júl. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
97%
Napi 4 sör azért már sok főleg minden nap.. mondjuk csökkentse le napi 1 re pl heti 3x, és legyenek szünnapok mikor semmit sem iszik... Ha ezt nem bírná ki hát akkor már teljesen alkesz aki nem való szülőnek.
2022. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
98%
Számomra nem a gyerek lenne a kérdés, hanem hogy mit keresek egy ilyen ember mellett. Akinek kell 2 liter sör a nap végén, az az ember nem szereti azt az életet, amiben él. Ez kell neki, hogy el bírja viselni. Ha gyereket szülsz neki az egyenlő az önsorsrontással.
2022. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok:És meddő is volt szegény.
2022. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem állítsatok fel egy fontossági sorrendet. Először a férjed alkoholizmusa legyen kezelve. Mert kétséges ne legyen, hogy ez az. Ha rendbejön akkor lehet gyereket vállalni. Legyetek felelősségteljesek és adjátok meg a gyereknek az esélyt, hogy ne egy ilyen szituba szülessen. Alap kellene hogy legyen, hogy egyik fél sem alkoholista gyerektervezéskor. Régen nem foglalkoztak ezzel, köszönjük is a sok éves terápiát.
2022. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan, régen egy általános iskolai osztályban az apukák fele alkesz volt, mégse lett semmi baja senkinek.


Jah, mégse így volt.


Nehogy szülj neki!

2022. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!