Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik 30-35 között vállaltak...

Akik 30-35 között vállaltak gyermeket nem zavarja kicsit őket a koruk?

Figyelt kérdés

Nekem van màr 1 gyermekem, de szeretnénk még kettőt. Most vagyok 30 éves.

Azonban van bennem egy kis ellenérzés, sajnálom, hogy így kitolódott mivel nem annyira szeretnék 55, 60 éves lenni mire a gyermekem 25.

Az én anyukám 50 volt mikor én 25.

Bennem ez egy fusztrációt okoz.

Ez tud enyhülni?

Én mindig elitéltem ezt a késői gyerekvállalást, de egyetemen ültem 24 éves koromig, aztán dolgoztam, aztán szültem 1x és most itt vagyok 30 évesen.

Kérlek segítsetek. Én szerettem volna hamarabb is egyébként, de a páromat is később találtam meg és a suli és az anyagi helyzet sem engedte meg.



2022. aug. 12. 20:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%
A kor csak egy szám.
2022. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Nagyanyám 24 évesen szülte anyámat, aki a bátyámat szintén 24 évesen szülte (engem 28 évesen).

Ez iszonyat frusztráló volt nekem a 20-as éveimben, főleg ahogy közeledett a 30, én meg évek óta nem estem teherbe.

Meg is fogadtam, ha betöltöm a 30-at, vége mindennek, mert afölött nem szülök.

Hát most 12 hetes terhes vagyok és 33 éves. Nem fogom megbánni, hogy így alakult, mert tudom, nem rajtunk múlt. A várható szülés után 2 hónappal leszek 34. A férjem pedig 39.

2022. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk dédöreganyám, öreganyám, anyám és nővérem is 18 évesen szült.

Pontosítok öreganyám 20 éves korára már 3 gyerekes anya volt. Tovább megyek, édesanyám így 36 évesen nagymama volt. Én ebben az évben leszek 36, 3 gyermekem van, és belegondolni, hogy anyám ilyenkor már nagymama volt.. 😬 Sokkoló.



Én örültem mikor megszakítottam ezt a "hagyományt" és 10 évvel később 28 évesen szültem az elsőt.

Egy 50 éves pedig egyáltalán nem öreg, tény és való nem mindegy 50 évesen milyen kondiban van és mennyire foglalkozik önmagával szellemileg és fizikailag is.

2022. aug. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Én későn vállaltam.35 múltam kicsivel mikor született.Így jött ki,bár nem így terveztem,de ez lett és nem bánom.Azt bánnám ha nem volna.Az én anyukám meg 43 éves volt mikor én 25.
2022. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom miért tört rám ez az érzés.

Lehet az miatt is, hogy apukám már idősebb, ő tízzel több anyánál és olyan jó, hogy anya ilyen fitt és fiatal. Másabb lenne ő is, ha 10 évvel idősebb volna.

Én emlékszem mikor 22, 23 és 24 voltam mindig mondogattam magamban, hogy jaj de szeretném, de sajnos az egyetem padját koptattam.

Amit természetesen nem bánok, mert szeretem a munkámat! Örülök, hogy elvégeztem ezt a sulit és hogy dolgoztam is benne, meg lett határozatlan stabil munkám, amiből majd nyugdíjba mehetek.

Számomra ez nagyon megnyugtató! :)

2022. aug. 12. 21:30
 6/32 anonim ***** válasza:
79%

32 vagyok, 3 hónapja szültem (31 évesen). Zavar? Egy picit igen. Főleg azért, mert szeretnénk mégegyet és én örülnék, ha picit nagyobb korkülönbség lenne közöttük, node így hogy!?

Ellenben én a baráti társaságunkban abszolút ezt látom normálisnak, sőt. Van olyan, aki 12 év után a 6. sikeres lombikkal 46 évesen várandós éppen. A mai napig nem derült ki miért nem sikerült nekik eddig. Aki egyetemre járt, azok közül mindenki 30+ jutott el a gyerek gondolatáig. Ez ilyen. Meg kellett teremteni hozzá az alapokat.

2022. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

36 vagyok, technikailag 35 évesen szültem először (két hónapos a fiam). Így jött ki a lépés, de ebben benne van a lombikkal és azt indukáló betegséggel elszállt idő... Egyáltalán nem érzem magam öregnek, nem is néznek annyi idősnek, amennyi vagyok és aktív, sportos életet élünk a férjemmel, reméljük, hogy aktívak tudunk maradni még sokáig (a terepfutók úgyis 50 fölött teljesednek ki igazán :D ).

Édesanyám 26 évesen szült először (engem), és 40 évesen utoljára. Legkisebb tesóm is már felnőtt, önálló, anyu pedig még fát vág és betont kever, pedig már nyugdíjas :) neki sem volt öröm, hogy ilyen későn lett nagymama, de így legalább már nem dolgozik, és bármikor tud jönni babázni.

Szóval én ezen a kor dolgon nem rugózok, meghalni, lerobbanni lehet fiatalon is sajnos, de arra is van esélyed, hogy fitt maradsz 60-70 éves korodig. A mostani 70esek már nem olyanok, mint az előző generáció, akik túléltek egy vagy két világháborút, sokan még vígan szaladgálnak, túrázni járnak, és ez tök jó :)

2022. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
Amikor 30 évesen külföldi országban szültem megkérdezték miért ilyen fiatalon. Ott 35 az átlag és köszönik jól vannak. Kár ilyenen agyalni. Én a fiatal éveimet szórakozással, utazással töltöttem, nem is érzem úgy, hogy mehetnékem van, tök jó itthon lenni a gyerekemmel. Ha akarsz másodikat, ne ezen gondolkodj, mert sosem tudhatod mit hoz a holnap, élvezd az életet ameddig lehet.
2022. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk a nagymamám 16 évesen szült először, anyukám 20 évesen, tesóm és én 30.

Én úgy hittem hogy a 25 jó lesz, de ahogy te is írtad még nem tartottam ott se élethelyzetben, se fejben.

Én se szülnék már 35 fölött, most se érzem magam túl fittnek már. A korkülönbség is zavarna, hogy idős szülők lennénk a férjemmel mert ő nálam 5 évvel idősebb.

Mi mondjuk nem tervezünk többet jelenleg, úgy érzem nem férne bele az életünkbe.

2022. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Ha zavarna nem akkor vállaltam volna. Meg nem értem a mai világban ezt a kérdést. Nagyon maradian gondolkodsz. Meg elég megnézni néhány huszonéves nő fizikai állapotát egyes harmincas, negyvenes nőkhöz képest, máris rájössz, hogy mennyire nem csak a kor számít…
2022. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!