Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnál/Vállaltál albérletbe...

Vállalnál/Vállaltál albérletbe gyermeket? Miért?

Figyelt kérdés

Nem vagyok várandós, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.

Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 8. 15:27
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
A Miért? kérdést kifejteném picit bővebben: Azok, akik vállalnának albérletbe gyermeket, tiszta sor, hogy mert nincs lehetőségük saját házra/lakásra. Viszont azok, akik nem vállalnának albérletbe, kíváncsi vagyok a véleményükre, hogy mi/mik miatt nem vállalnának.
2011. nov. 8. 15:29
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két gyermekünk albiba született, most várjuk a harmadikat - a "nagyok" 3 éves és 15 hónapos - ő már a sajátunkba érkezik, néhány hónapja sikerült házat vennünk.

Nem volt elviselhetetlenül drága az albérletünk (50 ezer/hó), volt valamennyi pénzünk, de nem akartunk nagyobb hitelt bevállalni, meg kerestük az "igazit". Aztán megtaláltuk, mindketten beleszerettünk elsőre, szuper ház, szuper környék, így most már belevágtunk. Így is kellett egy kevés hitel, de a törlesztőrészlet kevesebb, mint az albérletünk volt, így bírjuk és a rezsi is jobban jön ki ebben a házban, ezzel is sokat spórolunk.

Nem akartunk addig várni a babákkal, amíg lesz saját lakás, nagyon szerettünk volna már családot és reméltük, hogy összehozzuk a házat is előbb-utóbb. Így lett. :-)

2011. nov. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 1, szobás lakásom és egy 3 gyerekes család lakik benne albérletben. Nagyon nehéz nekik, mert nem mindig tudnak időben fizetni. Sajnálom is őket rendesen. De én nem szültem volna 3 gyermeket albérletre.

Ettöl függetlenül ha nekünk nem lenne saját lakásunk én is szülnék albérletbe. Mert nem biztos, hogy drágább mint például egy nagyobb lakáshitel. Albérletet lehet olcsóbban is találni.

2011. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is albérletbe vállaltam, de van saját házunk. Csak onnan elköltöztünk, kiadtuk, és máshol élünk, itt bérlünk.

Hülyeség volt venni lakást, már rájöttünk, csak annyira belénk rögzült ez a magyar szokás, hogy az albérlet "veszélyes", nem biztos. Ez más országokban nem igazán így van.

2011. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nem albérletben szültem hanem saját, hiteles lakásba. Most jön a második. 116.000. a törlesztőnk ami januártól várhatóan 130.000.Ft körül lesz. 60nm saját kertes társasházi lakás, nem egy "kacsalábonforgó". Már bánom, hogy nem maradtam albérletben. Ennyi pénzért már úszómedencés házat bérelhetnék portaszolgálattal. :O
2011. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig éltem albérletben, de nem akartam oda szülne, mert sok rossz tapasztalatom volt, mindig eladták a fejem felől és szedhettem a sátorfámat, na ez egy gyermekkel elég gáz. Most vettünk 1 éve egy kis házikót Pest megyében 110nm- de alacsonyabb a rezsim, mint bármely albiba volt, igaz a törlesztő nem, de nem is 115000, mint itt az egyik előttem szólónak. 65000-75000 között mozog. Ide már szívesebben vállalok babát ha majd összejön.
2011. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a lényeg,hogy albérlet,hanem,hogy legyen annyi,hogy minden hónapban tudják fizetni!
2011. nov. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%

Hangsúlyozom nem vitát akarok szítani. Sokszor olvasom itt és más fórumokon is, hogy megszólják azokat, akik albérletben vállalnak gyermeket. Az emberek 60-70%-a csak hitelre tud lakást/házat venni. Őket nem értem mi alapján szólják meg az albérletben lakó családokat, hiszen ők is egy fajta "albérletben" élnek, ami nem a saját tulajdonuk, hanem a banké.

Általában 5-10 év egy hitel, de van akinek 20 év is. Ez annyira hosszú idő, hogy addig rengeteg probléma összejöhet sajnos. Véleményem szerint a tulajok azért mégis csak emberek, jobban megértik ha valami miatt csúszik a fizetés. A bankkal nehezebb egyezkedni, persze tudom van mindkét oldalon ellenpélda is. Innentől kezdve, ha valaki nem tud fizetni a bank is zokszó nélkül utcára fogja tenni, szinte ugyanúgy, ahogy egy tulaj tenné.

Ez valóban egy "magyar hozzáállás", hogy mindenképp KELL, hogy lakásod legyen, különben senki vagy, és mit gondolsz, hogy mersz szülni. Valóban külföldön ez már nem akkora divat, mint itt. Elnézést az általánosításért azoktól, akik nem így gondolják.

A kérdésre konkrétan válaszolva, már van egy kislányunk, ugyan most saját lakásban lakunk, de szeretnénk kis tesót is majd, akivel már pici lesz ez a lakás. Valószínűleg albérletbe (nagyobba) megyünk majd, ezt pedig kiadjuk. Nem érzünk rá késztetést, hogy mindenáron nagy hitelbe verjük magunkat, csak azért, hogy megfeleljünk az elvárásoknak.

2011. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg egy hiteles házban élek, ide vállaltam babát. BÁRMIT megadnék azért, ha visszamehetnék az időben, és hitel helyett az albérletet választhatnám, akkor nem csak gyerekem lenne, de meg tudnék adni neki (magamnak) olyan dolgokat is, amit így nem tudok.
2011. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Albérletbe vállaltunk.

Az albérlet ára fix, nem ingadozik úgy, mint például most a svájci frank, szóval biztonságban érezzük magunkat.

A tulaj nem fogja eladni a fejünk fölül, mert neki ez a lakás csak befektetés, és úgy fial a legtöbbet, ha itt lakunk, sokáig - épp ezért elég kedvező áron számítja a lakhatást.

2011. nov. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!