Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy nover nagyon taplon...

Ha egy nover nagyon taplon viselkedett velem a korhazban erdemes panaszt tennem? Fonover. Kihez fordulhatok? Vagy eltussoljak?

Figyelt kérdés

#panasz #Nover abuzus
2022. aug. 14. 22:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
25%

Egy videki kórházban történt tavaly.

26 hetes voltam kb, görcsölni kezdtem, bementünk, a szülőszobai ambulancián vizsgált meg egy fiatal doktornő.

Bejott egy idősebb nővér, semmi kopogás, és elkezdi mondani a doktornőnek, hogy reggel óta itt jajgat egy asszony, hogy ő már szülni akar, de még nincs itt az ideje, beszéljen már vele a doktornő is.

Mire a fiatal orvos, a fülem hallatára: fekete, mi? Várjon egy kicsit míg ezt befejezem.


Ennyi volt az egész sztori, de én azt hittem rosszul leszek. Színtiszta rasszizmus, a másik páciens füle hallatára, mintha ott se lennék. Ezek után mit lehet várni?

2022. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
7-es, mit műveltek konkrétan? Ha nem válaszoltak 30 napon belül, írjál még egyszer.
2022. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Velem a szülésznő beszélt minősíthetelenül... Folyamatosan hangoztatta, hogy nem is szülök, csak szimulálok és hisztizek, feleslegesen vagyok bent. Aztán az orvos mondta neki, hogy készítsen elő, mert bizony szülök. A beöntésnél megszólaltam, hogy milyen kellemetlen, aztán lecseszett, hogy mit fogok mondani majd szülés közben... Rámförmedt, hogy majd csöndben kell nyomnom, nem szabad kiabálni. 20 perc alatt megszületett a kislányom, utána már a kezemet simogatta, hogy milyen ügyes voltam, és rohant, hogy hozzá az ebédet.. egyszerűen nagyon megalázó és bunkó stílusa volt abban a pár órában, amíg vajúdtam.
2022. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

7 vagyok


Kisfiamnak vérvétel kellett volna.

Elvette a nő a kartonozóban a beutalót.

Utána vártam h szólítsanak. Közben meg hallottam ahogy az egyik nő mondja a másiknak odabent, hogy “én nem fogok kínlódni egy ekkora gyerekkel, bőg itt majd nekem, menjen a gyek-be (gyermekegeszségügyi központ), minek jön ez ide, szar napom van és még kínlódnak egy ordító gyerekkel, küldjétek el” stb


Utána kijött egy másik nő a folyosóra, és hablatyolt valami olyat, hogy nincs megfelelő méretű eszköz kocsi gyerekhez. Menjünk a Gyek-be. Ezzel az volt a legnagyobb baj, hogy az a megyei kórházban van, 60 km-re.

Néhány nap múlva operálták a gyereket, muszáj volt aznap levenni a vért tőle, vércsoport meghatározás miatt.

Megoldottuk, kocsiba ültünk (rokont kellett megkérni, mi kocsinkkal a férjem volt távol), de akinek erre nincs lehetősége, az mit csináljon?

Csak mert ő nem akart bajolni egy pár hónapos gyerekkel.

2022. aug. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

13, annyira tipikus, ezek az életunt, idősödő nővérek, szülésznők, akik olyan lekezelően, azzal a fertelmes stílusban tudják mondani, hogy “anyuka”, mintha egy agyalágyult komplett idióta lenne az ember. Akik gyökkettővel közlekednek a folyosón.


Nem rég nőgyógyászati műtétem volt egy magánszülészeten, hát ég és föld. Mindenki kedves volt, figyelmes, szinte a fejükön pörögtek. Fiatal mind. Ha az én időmben lehetett volna szülni ilyen helyen….

2022. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
32%
Hát, ezt én egyáltalán nem tartom hibának, 7-es. Ha ez egy felnőtt intézmény volt, ahol nincsenek kiképezve felnőttekre, az asszisztens nem tudja felelősséggel ellátni a csecsemőt a pici vénájával, amiben nincs semmi gyakorlata. Még csak nem is óvodás gyerek, hanem csecsemő. A gyerek érdeke, hogy műhiba nélkül lássák el. Mondjuk, nem a sírás kell, hogy az ok legyen, de ha egy egészségügyi dolgozó úgy látja, hogy egy gyereket nem képes megfelelően ellátni, akár csak azért is, mert rossz napja van, akkor teszi helyesen, ha továbbirányítja a megfelelő szakellátó helyre. Hogy az 60 km-re van, az már az állam felelőssége. Eleve a beutalót a gyerek szakellátási helyre kellett volna adni.
2022. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Az itteni kórházban is még talán a fiatalok akik normálisak, de sajnos idővel ők is olyanok lesznek.


A csecsemős részlegen is, azt hiszik, mindenki évek óta pelenkázik meg ilyenek.


Nekem a pelenkázásomra szólt be tajparaszt módon az egyik ilyen madárijesztő. Úgy, hogy első gyerek, soha nem pelenkáztam még előtte egyszer sem, ráadásul meg sem mutatták.

2022. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű vérvételről volt szó, nem valamilyen komolyabb beavatkozásról.

Amikor a háziorvos adta a beutalót, kifejezetten rákérdeztem hogy itt helyben tudnak-e a gyerektől vért venni és azonnal rávágta hogy persze itt szokták mindenkinek. Egyszerűen csak rossz napja volt a nőnek. A kartonozóban is simán kiadták a sorszámot, ha itt nem tudtak volna eleve a gyerektől vért venni, akkor már ott szólniuk kellett volna hogy nem veszik el a beutalót

2022. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, mondta volna meg az igazat, hogy a kolléganő nem olyan gyakorlott a pici vénákkal, de ne ilyen hülyeséggel ködösítsen, hogy nincs hozzá felszerelés meg akármi
2022. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Szomoruan olvasom a tapasztalatokat. En Nemetorszagban szultem, egy idos lengyel szuleszno nem jol jart el az esetemben (Kristeller manovert alkalmazott), illetve voltak egyeb problemak is, a legkisebb ezek kozul az volt, hogy bunko volt. Mikor kikertem 3 evvel kesobb a jegyzokonyvet a szulesrol, behivatott a foorvos, hogy atbeszeljuk, hogy miert keretem ki, es hogy segit a kerdeseimre valaszolni. Szerintem be volt sz@rva, hogy perelni akarom oket. Amugy nrmazt akartam, csak a traumatikus elmenyt akartam a helyere tenni, es az uj helyen, ahol szulni keszultem atnezni a szulesznokkel a szulesen dokumentalt dolgokat, hogy nehogy az legyen, mint az elsonel.
2022. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!