Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A többieknek miért jön össze?

A többieknek miért jön össze?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve kisfiút szerettem volna. Azóta van két lányom. Tudom az egészség a legfontosabb és imádom őket.

Közben annyira rosszul tud esni, hogy pár ismerősnek, akik nem éppen mintaemberek fiú után jön a lány, vagy után fiú.

Meg kapom a lesajnálásokat, hogy "jaaa két lány? Nekünk szerencsére összejött a vegyes páros stb."

Miért érzik feljebbvalónak emberek magukat ettől? Annyira szomorú tudok lenni emiatt.


2022. okt. 2. 18:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

10-es, szerintem azért elég egyértelmű, hogy nem ugyanaz az anya-lánya kapcsolat, mint az anya-fia, nem azt mondom, hogy egyik rosszabb, mint a másik, csak hogy más.


Pl. ha körülnézek a környezetemben, akkor mindenhol azt látom, hogy a fiús anyukák általában jobban ki vannak zárva a felnőtt gyerekük életéből meg az unokázásból, az anyukák mindig a saját szüleiket részesítik előnyben, így az apai nagyszülők mindig másodlagosan. Vagy alapvetően, a lányok jobban ragaszkodnak a szüleikhez.

2022. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#9, én pedig azt kérdezném, hogy miért ne mehetnél unokázni? Vannak normális anyósok is, rajtad is múlik, hogy az leszel-e, mégha kettőn is áll a vásár. Anyósommal nagyon jó volt a kapcsolatom. Sajnos csak az első unokáját érhette meg, de úgy csinált vele mindent, ahogy kértem, mégha nem is értett vele egyet. A szülés után két héttel már ott volt nálunk egy hetet (külföldön élünk). Nagyon szerettem, és a mai napig sírhatnékom van, mikor arra gondolok, hogy bárcsak itt lenne velünk.


Apósommal már korábban elváltak, neki is van párja, őt is imádom. Mintha a vér szerinti nagyanyja lenne a gyerekeimnek.


Anyukámmal is nagyon jó a kapcsolatom, szóval ők nem pótlékok vagy ilyesmi. Valószínüleg mázlim is van velük, de azt akarom csak mondani, hogy ilyen is van.


Nekem egy húgom van, de ő nem akar gyereket. Két fiam van, szerettem volna egy kislányt, de majd ők hoznak a házhoz a párjuk képében. Remélem, nekem is olyan kapcsolatom lesz velük, mint amilyen a családon belüli tapasztalatom. Nagymamámnak három fia született, ebből egy sajnos pár naposan meghalt, és volt egy késői vetélése, akiről azt mondta, hogy kislány lett volna. Nagyon szeretett volna kislányt. Én voltam az első lányunokája, imádott, még 85 éves korában is mentünk együtt moziba, nála laktam is pár évig, és hétvégente is sokat voltam nála előtte. Szóval bepótolta :)

2022. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Te kevesebbnek érzed magad, mert lányaid vannak csak. Ebben meg benne van, hogy te is többre tartod, aki szül ilyent is, olyant is
2022. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
11. Én pont fordítva látom, sajnos az anyósok viselkednek kiálhatatlanul sok esetben, ezért vannak “kizárva”. Én pedig azt látom a környezetemben, hogy ahol tisztelettel viszonyul az anyós a fia feleségéhez ugyanolyan rangban van mint az anyóstársa. Csak nem kellene a besavanyadott anyakirálynőt játszani. És egyébként de ugyanolyan egy anya-fia kapcsolat, ha azt a gyereket szeretettel az életre neveled és nem elkényeztetett kiskirályt nevelsz fel. Lehet nincs igazam, de én sosem vágytam kislányra csak azért, hogy legyen társalkodópartnerem időskoromban.
2022. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Most erre azt mondom.

Nem volt gyerekünk, mindenki azzal jött, mikor lesz.

Lett egy fiunk, mindenki azzal jött, kell egy lány is.

Lett egy lányunk. Azt hittem végre letettünk valamit az asztalra, nem baszogatnak.

Nem-e?! Mikor jön a 3.?! Ó, hogy nem akartok?! Azt nem ti döntitek el, jön az ha jönni akar...

2022. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, annyira jó dolgokat írtatok és persze örülök nagyon, hogy senki nem oltott le, pedig én is tudom, hogy ezek "hülye" gondolatok. Csak valahogy az érzéseimet nem tudom irányítani és néha rámtör ez az egész.

Kedves 6-os igazából nem tudom miért is gondolom ezt. Annyi biztos, hogy én is fiús voltam inkább, fiú barátokkal. Mellette nekem van egy bátyám, akivel nagyon szoros a kapcsolatunk, meg talán gyereként gyakran hallottuk a környezetünkben, hogy ez az ideális felállás a vegyes páros.

Meg persze maga az álmodozás, hogy milyen lenne a fiam.

De tényleg köszönöm, mert annyira jó volt olvasni mindet.

2022. okt. 2. 21:31
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire szoros a testvérek között, egyáltalán nem nemtől függ. Részben nevelés kérdése (pl. kivételezett volt-e az egyik gyerek), részben pedig habitusé, személyiségé. Nekem van egy öcsém, kb. nulla érdeklődésünk van egymás iránt. Ennek részben megvannak a nevelési okai, részben pedig szó szerint semmi közös nincs bennünk. A férjemnek sincs túl szoros kapcsolata a bátyjával, nem nagyon tudnak miről beszélni. De az unokatestvérei egészen mások. Az egyik részről két fiútesó, nagyon szoros a kapcsolat még 40 évesen is. A másik részről 3 fiútestvér van, ők is elég szoros viszonyban, bár annyira nem, mint az előző esetben.

De volt osztálytársamék hárman nővérek, ők is nagyon összetartók. Szóval abszolút nem a gyerekek nemén fog ez múlni, ne aggódj. Sőt, mindig lesznek dolgok, amiket szívesebben osztunk meg egy azonos neművel. Szóval, ha ebből az irányból nézed, akkor nemcsak hátrányai, hanem előnyei is lehetnek a dolognak :).



És az sem kell, hogy igaz legyen, hogy másodrangú nagyszülő legyen a férfi édesanyja. Mivel a párom szülei az első találkozástól úgy kezeltek, mintha én is a család része lennék, és egyenrangú partner, én is így állok hozzájuk. És bár még nem tudnak arról, hogy jön a baba (az én anyám sem), de ameddig tiszteletben majd tartják a mi nevelési elveinket és privát szféránkat, addig ez így is fog maradni. Már csak azért is, mert a fiúké is a gyerek, nemcsak az enyém. :)

2022. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sose az a lényeg, hogy fiú lesz vagy lány. Tudod mi az igazán fontos? Hogy egészséges legyen, semmi más. Nekem is kislányom született, olyan tökös csaj lesz, hogy ajajj. Nekem lett angyalka gyermek a kezeim között és ismerek olyat akik évek óta vágynak gyerekre, de nem jön. Arra gondolj, hogy ami neked van, azért más a kezeit lábait levágná, hogy legyen egy egészséges gyermeke. Férjem egész életében fiú gyermekre vágyott, hát helyette megkapta "apa kis hercegnőjét". Egy percig sem sajog a szíve, mert szinte azonnal el lett csavarva a feje. Én meg egyszer azt álmodtam, hogy a kislányomat tartom a kezeim között, azóta tudtam, hogy nekem lányom lesz. Mindig is kislányra vágytam, viszont, ha fiú lenne sem jutna eszembe, hogy bár ne az lenne. A két kislány csak a tiéd, és lehetnek tökösebbek, vagányabbak, mint a fiúk. Nem ezen múlik. Az meg kb takarodjon melegebb éghajlatra, aki lesajnál. Fú, csak egyszer fogalmazzon nekem valaki úgy, hogy "csak" kislány...
2022. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Megertelek nekem egy lanyom van de en is fiut vartam. Nem lesz tobb gyerek igy dontottunk. Erdekes hogy a kornyezetemben minden kisfiu anyas ❤️ Ugy vagytam en is erre persze elfogadtam hogy lanyom van es imadom. DE latom a lanyom tipikus rafinalt lanyos huzasait mar most pedig 2 eves csak de hihetetlen erosen kijonnek rajta. En ettol felek csak.. az en szememben a fiuk olyan kis artatlanok. Pl egy baratnom kisfiaval joban van es "viccelodunk" hogy milyen cukik de igazabol ledominalja a fiat (baratnom nagyon ugy szeretne latni a fiat hogy kedves a lanyokkal meg elozekeny). En persze sose hagyom mert szerintem egyenloek titkon belul nekem ez faj szerintem nem fer.


Na de elfogadtam es probalom ugy nevelni hogy nem jar kivaltsag azert mert lany.

2022. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Megértem amit írsz, 3 lányom van és imádom őket. Mikor a harmadikat vártam ,görcsösen fiút akartam pont az ilyen negatív emberek miatt( sajnos családban is akardt) Bizonyítàsi vágy volt bennem. Mikor megtudtam,hogy lány 2 napig zokogtam..Ma màr felpofoznám magam.. Büszke vagyok a lányaimra. Okos értelmes szép gyerekek. Ha még lenne akkor is lányt szeretnék,már csak azért is! Boldog vagyok a gyerekeimmel ugyan úgy öröm adnak, vagy bosszúságot mert túl csintalanok,nevetek a hülyeségeiken, a lányaim érnek annyit mint bármelyik fiú. Örülni kell a gyerekáldásnak és nem sírni a neme miatt❤️
2022. okt. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!