Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Külön kasszán lévő párok! A...

Külön kasszán lévő párok! A gyerekvállalást, hogy oldották meg?

Figyelt kérdés
Mi az amit közösen és mi az amit külön vesztek a gyereknek? Az anyának mennyi félre tett pénze volt a gyedes időszakra? Mennyire van szükség szerintetek? Milyen jól bevált praktikáitok, tanácsaitok vannak?

2022. okt. 3. 21:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%

Sehogy. Nyilvánvaló volt, ha összekötjük az életünket, márpedig a gyerekvállalásnál felelősségteljesebb döntés nincs ezt kinyilvánítva, akkor nincs külön kassza.

Az a kérdés meg értelmezhetetlen, hogy mit együtt/külön veszünk a gyereknek, hacsak ti együtt sem éltek. Nyilván a kiságytól, a popsikrémig minden közös kiadás.

2022. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Ez magánvélemény, de amíg egy pár nem képes egységet alkotni, nemcsak érzelmileg hanem anyagilag is, addig nem kellene belevágni a gyereknevelésbe, mert ez egy kiszolgáltatott(abb) állapot a nőnek, rengeteg mindent feláldoz, rengeteg pénztől elesik, a karrierjét kockáztatja, később mikor visszamegy dolgozni esélyes hogy veszélybe kerül a munkája, mert a gyerek folyton beteg stb. Amíg kicsi, addig otthon van a nő, de akkor monek számít amunka amit otthon végez, mivel itt már nem fog élni a klasszikus munkameosztás.

Ehhez az egész kérdéshez pedig egy igazi partner kell, akire nemcsak érzelmileg, de anyagilag is lehet számítani, hiszen az anya rengeteget hozzátesz természetben, nem lenne fair hogy még az anyagi terheket is ráróják.


A gyerek mellett egy stabil párkapcsolatban el kell felejteni az enyém-tiéd viszony, most már miénk van, ahogy a gyerek is miénk.


Valaki biztos tud érdemben válaszolni, de ezt muszáj voltam leírni.

2022. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
42%

Az a legigazságosabb ha a munkából való kiállás után keresetarányosan szállnának bele a felek a költségekbe. Mivel az anyának a gyerek miatt kevesebb pénze lesz még a munkába való visszaállás után is, mivel nem lesz akkora fizuja, mintha azt a 2-3-5-6 évet a munkában töltötte volna.

A legtisztább az lenne, ha mindenki elrakná az összes blokkot és a hó végén kiszámolnák h ki mennyit fizetett és kinek kell esetleg utalnia a másiknak. Ez persze kivitelezhetetlen, úgyhogy csak úgy nagyjából fejben tudják követni, hogy ki mennyi pelust vett.

Én azt csinálnám, hogy nyitnék egy külön bankszámlát, amire minden hónapban keresetarányosan ráutalnánk egy összeget és abból lenne fizetve minden a babával kapcsolatban.

Plusz minden hónapban utalnék szintén arányosan összeget vagy arra a számlára vagy kp-ban borítékba ami majd a nagyobb kiadásokra fog menni (Pl. új bababútor, nagyobb ágy, nagyobb babafészek).

Ha valami kell az anyának a baba miatt, azt is a "babaszámláról" kell fizetni pl. szoptatós melltartók, nagyobb ruhák a has és a hízás miatt, fittnes labda, kismama torna ilyesmi).

2022. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Mi még csak később fogjuk tervezni a babát, de gondolkodni már szoktam rajta.


A nagyobb kiadásokat, bababútorok, gyerekszoba, még a terhesség előtt érdemes megvenni fele-fele arányban, ezeket biztosan így fogjuk rendezni.Inkább az érdekel, hogy mikor megszületett a baba, akkor hogy oldottátok meg a szükségleteit.


(Ez a keresetarányos dolog nálunk nem játszik, hiszen az a külön kassza lényege éppen az, hogy ne az egyik fizessen mindent, a másik meg semmit).

2022. okt. 3. 21:37
 5/36 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer dolgoztam együtt egy nővel, aki a férjével közösen nevelte a közös gyereküket. Na, ők szó szerint külön kasszán voltak, amit olyan drasztikusan kell érteni, hogy a hűtőben külön polcon volt az az ételmiszer, amit a nő fizetett, külön polcon, amit a férfi. A gyereket (akkoriban olyan 7-8 éves volt) felváltva etették.

A fűtést úgy oldották meg, hogy vett a nő is tüzelőt és a férfi is, aztán egyik nap a nő fájával volt befűtve, másik nap a férfiéval. Szigorúan!

Ez sem akartam hinni, hogy ez komoly. De az volt.

2022. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
30%

Off: az első két válaszolót (és az övékhez hasonló válaszokat) isten bizony nem értem. A kérdés nem az volt, hogy mit gondoltok a külön kasszárol.

Nálunk is az van a férjemmel, a válaszon még gondolkodom.

2022. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
20%

#2 Ha a nő ennyire kiszolgáltatott, akkor inkább ne szüljön egyáltalan...


Ez, amit a kérdező felvázolt, tőlünk nyugatabbra már egy gyakoribb család modell, mi is igy élünk.


Nálunk úgy volt, hogy én vettem a mindennapi apróságokat, pelenka, tápszer, popsitörlő az apja meg a nagyobb dolgokat, bútorokat. Ruhákat felváltva vettünk

2022. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%

Rendben, ne teljesen keresetarányos legyen, hanem ha a férfi keres 400ezret és a nő 300at, akkor ezt a felállást tartsátok csak pfuu hogy mondjam...

gyed alatt a 300ból lesz mondjuk 250? De akkor is úgy számoljátok mintha 300at kapnál, fejben utaljon át a párod 50ezer forintot.


Ugyanezen logika mentén számoljátok ha a gyerek miatt táppénzre kell menned, ill. számoljátok bele h mennyivel nőtt volna a fizud ha nem estél volna ki a munkából Vagy 1 évet te legyél otthon, egy évet a párod plusz egyszer te maradj táppénzen egyszer ő és akkor ez is igazságos marad.


Igazad van abban, hogy sok dolgot meg lehet venni baba előtt de van amik menet közben derülnek ki. Plusz lehet h táppénzen leszel a terhesség miatt, és akkor onnan már nem lehet 50-50 %.


De annál jobbat h legyen külön babára szánt pénz, senki nem fog mondani. Az h minden blokkot megtartotok vagy fejben/papíron/alkalmazásban írjátok, nem életszerű.

2022. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok bocsánat életszerű, vannak akik így csinálják csak nehéz követni és mindig kattogni rajta h ki mit mikor fizetett:)
2022. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
83%

4-es Akkor így hogy fogtok családdá válni?

Nyilván nem tudom a viszonyokat, de valószínűleg a férfi keres többet, a nő meg biztosan kevesebbet, ha otthon van, magyarán spóroljon össze 2-3 évre való bevételt, ha egyáltalán gyereket szeretne, ez nem igazán életszerű.

2022. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!