Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Külön kasszán lévő párok! A...

Külön kasszán lévő párok! A gyerekvállalást, hogy oldották meg?

Figyelt kérdés
Mi az amit közösen és mi az amit külön vesztek a gyereknek? Az anyának mennyi félre tett pénze volt a gyedes időszakra? Mennyire van szükség szerintetek? Milyen jól bevált praktikáitok, tanácsaitok vannak?

2022. okt. 3. 21:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
20, külön számla mellett is lehet közös kassza. Ők teljesen külön akarják.
2022. okt. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
96%
17 van gyereked? A munka pihenes
2022. okt. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
76%

Nincs ma már közös számla.

Mindenkinek van külön a nevén max hozzáférési jog a másiknak.

Már nem lehet közös bankszámlát nyitni, mint régen.

De a közös kassza nem is a közös bankszámlát jelenti, hanem hogy a megszerzett pénz közös.

2022. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nem túl kivitelezhető. Oké, amíg terhes vagy és dolgozol vagy amíg cseden vagy, de utána a GYED nem egy nagy összeg.

Gondolom már a számlákra es alap kiadásokra van egy rendszeretek, most gondolj bele hogy ha ezeket kifizeted, akkor mennyi pénzed marad a gyedből.

Mi közös kasszán vagyunk, de alapvetően mindkettőnknek van saját megtakarítása. Ez is közös, csak más dolgokba szeretjük befektetni a pénzt. Szinten mindkettőnknek volt lakása, az enyémben lakunk, a férjemé ki van adva. Ez is értelem szerűen közös.

Amikor megszületett a gyerekünk, megállapodtunk egy összegben, amit a férjem minden hónapban átutalt, amiből én kényelmesen kijövök. Így én ebből és a csed/gyedből gazdálkodtam..a gyedet többnyire eleve babakötvénybe tettem, de ha kellett volna még akkor utal, vagy ha volt nagyobb kiadás akkor azt hol ő, hol én fizettük, de egyáltalán nincs számontartva hogy ki mit fizet, csak ez így lényegesen kényelmesebb megoldás volt nekünk.

2022. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
16%

"Már nem lehet közös bankszámlát nyitni, mint régen."


Dehogynem

2022. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
72%
#25 Akkor bocsánat, már 5 éve házasodtam, akkor azt mondta az otp-s kisasszony, hogy megszűntették mindenhol ezt a lehetőséget.
2022. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
52%
2022. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy szüntették meg
2022. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
91%

Mar azota szetmentunk, nekem rossz volt ez a kulon kassza.

Az volt egyebkent, hogy az exem fizette az alberletet es a szamlakat teljesen, en meg a kajat, es a babanak MINDENT.

2022. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
51%
#28 Akkor hazudott az ügyintéző. Nem értem miért.
2022. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!